بررسی تخصصی

HomePod Mini 2: همه چیزهایی که تاکنون می دانیم

هوم پاد مینی اپل در ماه اکتبر سه ساله می شود و این سوال را در مورد آنچه که این شرکت برای بلندگوی هوشمند ارزان قیمت خود در آینده در نظر گرفته است ایجاد می کند. در اینجا همه چیزهایی است که ما تاکنون بر اساس شایعات و سایر نسخه های اپل می دانیم.

ویژگی HomePod Mini 2
هوم پاد مینی در اکتبر 2020 در رویداد آیفون 12 اپل معرفی شد. کمتر از نیم سال بعد، اپل تولید هوم پاد اصلی را متوقف کرد و هوم پاد مینی را به عنوان تنها بلندگوی هوشمند این شرکت باقی گذاشت تا اینکه در اوایل سال جاری، اپل فرم فاکتور هوم پاد با اندازه کامل را دوباره راه اندازی کرد.

هوم پاد که به تازگی معرفی شده است، تعداد زیادی ویژگی را ارائه می دهد که قبلاً مختص هوم پاد مینی بود، از جمله تراشه اپل واچ سری S، تراشه U1 فوق پهن باند، پشتیبانی از Thread، سنسور دما و رطوبت و سطح لمسی با نور پس زمینه بزرگتر که از لبه به لبه روشن می شود.

بلومبرگMark Gurman اولین بار بود که در آگوست 2022 کار اپل را بر روی نسل دوم HomePod mini برجسته کرد. Gurman از آن زمان نسبت به آنچه که مینی هوم پاد جدید می تواند ارائه دهد ابراز تردید کرده است زیرا “آخرین هوم پاد شامل هیچ کارکرد جدید بزرگی نمی شود که قبلاً در مینی 99 دلاری وجود ندارد.”

در ماه فوریه، مینگ چی کو، تحلیلگر اپل گفت که اپل در نیمه دوم سال 2024، عرضه انبوه نسل دوم هوم پاد مینی را آغاز خواهد کرد.

نسل دوم مینی هوم پاد می‌تواند تجربه Handoff با تاخیر کمتر، صدا و میکروفون‌های بهبود یافته و تراشه S7، S8، S9 یا S10 را ارائه دهد. بسیاری از درخواست های Siri به صورت محلی پردازش می شوند، به این معنی که پاسخگویی می تواند از یک چیپ بهبودیافته بهره مند شود. یک هوم پاد مینی جدید نیز می‌تواند شاهد ارتقاء مشخصات، مانند پشتیبانی از Wi-Fi 6E باشد.

هوم پاد مینی در حال حاضر شامل تراشه S5 از اپل واچ سری 5 و نسل اول اپل واچ SE است. اواخر سال 2024 احتمالاً شاهد معرفی اپل واچ سری 10 و تراشه S10 خواهیم بود، بنابراین این پیشرفته ترین تراشه ای است که اپل می تواند به این دستگاه بدهد.

هوم پاد 2023 حاوی تراشه S7 است، همان تراشه مورد استفاده در اپل واچ سری 7 سال 2021. با وجود معرفی تراشه S8 در اواخر سال 2022 در اپل واچ سری 8، اپل واچ اولترا و نسل دوم اپل واچ SE، اپل برای استفاده از تراشه S7 انتخاب شد. این نشان می دهد که مطمئن نیستیم که اپل از آخرین تراشه سری S خود در نسل دوم مینی هوم پاد استفاده کند.

تراشه های S6، S7 و S8 اساساً یکسان هستند و بر اساس تراشه A13 Bionic هستند. از سوی دیگر، انتظار می‌رود تراشه S9 مبتنی بر تراشه A15 Bionic باشد که منجر به بهبود عملکرد و کارایی عمده می‌شود. تراشه‌های S6، S7 یا S8 ارتقای قابل‌توجهی برای هوم پاد مینی‌ خواهند بود، اما تراشه‌های S9 یا S10 می‌توانند پیشرفت‌های مهم‌تری را ارائه دهند.

همچنین بسیار محتمل به نظر می رسد که یک هوم پاد مینی جدید با انتخاب رنگی تازه ای عرضه شود. دستگاه فعلی در رنگ‌های خاکستری فضایی، آبی، زرد، سفید و نارنجی موجود است. با معرفی مجدد هوم پاد در اندازه کامل، اپل Space Grey را با Midnight تعویض کرد، بنابراین به نظر می رسد سوئیچ مشابهی برای مینی هوم پاد حداقل باشد.

همچنین ممکن است اپل برای معرفی یک هوم پاد مینی جدید تا زمان معرفی نسل سوم هوم پاد با اندازه کامل صبر کند، به خصوص اگر دارای ویژگی های جدید باشد. به گفته مینگ چی کو، اپل در حال توسعه نسخه به روز شده هوم پاد است که دارای صفحه نمایش ۷ اینچی خواهد بود. انتظار می رود هوم پاد با نمایشگر 7 اینچی در اولین فرصت سال آینده عرضه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا