بررسی تخصصی

بهبودهای ارتباطی iOS 17: ویژگی های جدید تلفن و فیس تایم

ارتقای iOS 17 اپل ویژگی های ارتباطی قابل توجهی را به همراه دارد و قابلیت هایی را به برنامه تلفن و برنامه FaceTime اضافه می کند. برنامه Phone به شما امکان می‌دهد آنچه را که افراد هنگام تماس با آن‌ها می‌بینند سفارشی کنید، در حالی که FaceTime پیام‌های ویدیویی و گزینه برقراری تماس‌های FaceTime را در Apple TV دریافت می‌کند.

ویژگی FaceTime iOS 17
این راهنما همه چیزهای جدید را با برنامه های Phone و FaceTime در iOS 17 برجسته می کند.

تلفن

تماس با پوستر

اپل شروع به انتخاب نام و عکسی که می‌خواهید با دیگران در برنامه پیام‌ها به اشتراک بگذارید، شروع کرد و اکنون اشتراک‌گذاری به برنامه تلفن گسترش می‌یابد. می توانید یک پوستر تماس ایجاد کنید که دیگران هنگام تماس با شما آن را ببینند.

پوسترهای تماس iOS 17
پوسترهای مخاطب در برنامه مخاطبین با ضربه زدن روی نام خود، انتخاب گزینه Contact Photo & Poster و ضربه زدن روی دکمه ویرایش ایجاد می شوند.

شما می توانید انتخاب کنید که یک عکس، یک Memoji یا فقط حروف اول خود را به اشتراک بگذارید، و این همان چیزی است که مردم هنگام تماس با آنها می بینند. برای همراهی با عکس، می‌توانید اندازه، سبک و رنگ فونت را نیز سفارشی کنید. توجه داشته باشید که نمی توانید نام خود را از این رابط تغییر دهید – این باید با تغییر اطلاعات تماس خود انجام شود.

پوسترهای تماس iOS 17
چندین فیلتر وجود دارد که می توان روی تصاویر اعمال کرد، از جمله سیاه و سفید، دوتایی و شستشوی رنگی به رنگ دلخواه شما. می توانید برش عکس را ویرایش کنید و پوستر تماس خود را مستقل از تصویر پیام های مشترک خود سفارشی کنید.

پوسترهای تماس را می توان به طور خودکار با مخاطبین شما به اشتراک گذاشت، یا از شما خواسته می شود با هرکسی که با شما تماس می گیرد به اشتراک بگذارید تا هیچ کس تصاویر سفارشی شما را بدون اجازه شما نبیند.

اپلیکیشن مخاطبین

برای در نظر گرفتن پوسترهای تماس، طراحی اپلیکیشن Contacts بهینه شده است. وقتی روی یک مخاطب ضربه می‌زنید، اکنون می‌بینید که تصویر مخاطب، Memoji یا حروف اول آن قسمت بسیار بزرگ‌تری از صفحه را اشغال می‌کند. این همچنین برای مخاطبینی که در آنها یک تصویر اختصاص داده‌اید، به حساب می‌آید.

برنامه مخاطبین ios 17
می‌توانید روی گزینه Contact Photo and Poster در زیر نام شخص ضربه بزنید تا زمانی که مخاطب شما چیزی مانند عکس نمایه‌اش را تغییر می‌دهد، به‌طور خودکار به آخرین اطلاعات به‌روزرسانی شود، یا به‌روزرسانی‌های دستی را روشن کنید تا از شما درخواست به‌روزرسانی شود.

پست صوتی زنده

Live Voicemail یک ویژگی جدید است که به آیفون اجازه می‌دهد تا یک پست صوتی را همانطور که باقی می‌ماند رونویسی کند، بنابراین می‌توانید تلفن را بردارید اگر معلوم شد که چیز مهمی است.

پست صوتی زنده iOS 17
پست صوتی درست بر روی صفحه قفل شما نمایش داده می‌شود، در حالی که فرد طرف مقابل صحبت می‌کند، که می‌تواند به شما کمک کند در صورتی که شماره ناشناس تماسی از طرف پزشک یا شخص مهم دیگری باشد، از تماس‌های از دست‌رفته جلوگیری کنید.

پست صوتی زنده می تواند برای افرادی که با این ویژگی آشنایی ندارند تا حدودی گیج کننده باشد. عبارت Live Voicemail پیش‌فرض اپل به مردم می‌گوید که «فردی که با آن تماس می‌گیرید ممکن است آن را دریافت کند»، که منجر به مواردی شده است که افراد با کاربران iOS 17 تماس گرفته‌اند و چند دقیقه منتظر می‌مانند تا شخص دارای پست صوتی زنده پاسخ دهد. اساساً مشخص نیست که این یک دنباله پست صوتی استاندارد است.

با باز کردن برنامه تلفن، ضربه زدن بر روی پست صوتی و سپس ضربه زدن روی احوالپرسی برای ایجاد یک ضبط جدید، می توان از این امر جلوگیری کرد.

پست صوتی زنده را نیز می توان در برنامه تنظیمات با رفتن به Phone > Live Voicemail و خاموش کردن آن خاموش کرد.

گزارش تماس به روز شد

یک به‌روزرسانی کوچک اما مفید در گزارش تماس به شما امکان می‌دهد از تماس بی‌پاسخ به پست صوتی مطلع شوید. اگر چنین است، می‌توانید از رابط Recents روی آن پست صوتی ضربه بزنید.

گزارش تماس ios 17

ارتقاء دو سیم کارت

کسانی که از ویژگی Dual-SIM استفاده می کنند اکنون گزینه ای برای ایجاد آهنگ های زنگ مختلف برای هر سیم کارت دارند و هنگام تماس با شماره ناشناس، یک سیم کارت را انتخاب می کنند. همچنین گزینه ای برای مرتب سازی پیام های دریافتی بر اساس سیم کارت وجود دارد.

زمان رویارویی

پیام های صوتی و تصویری

هنگامی که شما شخصی FaceTime را دارید و قادر به پاسخگویی نیست، بسته به روش تماسی که استفاده می‌کنید، می‌توانید یک پیام ویدیویی یا صوتی بگذارید. اگر از ویدیوی FaceTime استفاده می‌کردید، می‌توانید پیام ویدیویی بگذارید و اگر از صدای FaceTime استفاده می‌کردید، می‌توانید پیام صوتی بگذارید.

پیام های ویدیویی facetime ios 17
پس از تماس از دست رفته، گزینه “ضبط ویدئو” را مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد پیامی ایجاد کنید. پیش نمایشی از ویدیوی خود و گزینه ای برای ضبط مجدد در صورت عدم موفقیت خواهید دید. پس از ارسال، پیام ویدیویی در گزارش تماس‌های بی‌پاسخ FaceTime قرار می‌گیرد، جایی که فرد می‌تواند ویدیو را تماشا کند و با شما تماس بگیرد.

توجه داشته باشید که گزینه‌ای برای افراد وجود دارد که پیام‌های ویدیویی را در Camera Roll خود ذخیره کنند، بنابراین هنگام ارسال ویدیو برای شخصی این را در نظر داشته باشید.

واکنش های فیس تایم

اپلیکیشن Messages مدتی است که واکنش هایی را با کلمات خاصی آغاز می کند و در iOS 17، اپل واکنش هایی را به FaceTime می آورد. با این حال، به جای اینکه با کلمات تحریک شوند، واکنش ها با حرکات تحریک می شوند.

جلوه های فیس تایم ios 17
ژست‌ها جلوه‌های روی صفحه‌نمایش مانند قلب، بادکنک، کنفتی، آتش‌بازی و موارد دیگر را ایجاد می‌کنند، با این افکت‌ها که نمایشگر را بر روی پنجره FaceTime پر می‌کند.

  • قلب – ایموجی قلب
  • شست بالا – شکلک های شست بالا
  • دو شست بالا – آتش بازی
  • تک انگشت شست پایین – شکلک های انگشت شست پایین
  • دو انگشت شست پایین – ابر
  • علامت صلح با یک دست – بادکنک ها
  • علامت صلح با دو دست – کانفتی
  • تابلوی “صخره روی” با دو دست – لیزر

در حالی که واکنش‌ها با حرکات حرکتی ایجاد می‌شوند، می‌توانید روی عکس خود در FaceTime به مدت طولانی فشار دهید تا فهرستی از گزینه‌ها ظاهر شود.

این واکنش‌ها به‌طور پیش‌فرض در FaceTime کار می‌کنند و اپلیکیشن‌های شخص ثالث نیز می‌توانند افکت‌ها را بپذیرند.

FaceTime در Apple TV

با iOS 17 و tvOS 17 می‌توانید از FaceTime در Apple TV استفاده کنید. یک برنامه جدید FaceTime در tvOS 17 وجود دارد، اما برای استفاده از آن، به یک آیفون با سیستم عامل iOS 17 یا یک iPad با iPadOS 17 نیاز دارید تا به عنوان دوربین عمل کند، زیرا Apple TV دوربین خود را ندارد.

فیس تایم اپل تی وی
می توانید یک تماس FaceTime را در Apple TV شروع کنید یا در iPhone شروع کنید و آن را به Apple TV بسپارید. اساساً مانند فیس تایم در آیفون، آی پد یا مک است، اما با نمایشگر بسیار بزرگتر. برای ضبط ویدیوی شما، آیفون باید در نزدیکی تلویزیون قرار گیرد و شخصی که با آن FaceTiming هستید روی تلویزیون نشان داده می‌شود.

سنتر استیج برای نگه داشتن شما در قاب در حین حرکت در دسترس است، و در صورت نیاز به انتقال به اتاقی دیگر، می‌توانید تماس را از Apple TV به دستگاه iOS منتقل کنید و بالعکس.

ادامه مطلب

اطلاعات بیشتر درباره همه ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی iOS 17 را می‌توانید در خلاصه iOS 17 ما پیدا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا