بررسی تخصصی

شایعه شده است که هدست AR/VR «تغییر بازی» اپل در ژانویه 2023 عرضه خواهد شد.

به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، احتمالاً اپل هدست واقعیت ترکیبی خود را که مدت ها شایعه شده بود، در ژانویه 2023 عرضه خواهد کرد.

در یک پست مفصل در Medium، Kuo توضیح داد که هدست اپل یک «تغییرگر بازی» برای بازار واقعیت افزوده و واقعیت مجازی خواهد بود. کو در تشریح برخی از عملکردهای این هدست گفت که در حالی که اپل بارها تمرکز خود را بر واقعیت افزوده اعلام کرده است، این هدست “تجربه غوطه وری عالی” و حالت “تصویربرداری ویدئویی” را ارائه می دهد. انتظار می‌رود این هدست تقاضا برای تجربه‌های سرگرمی و سرگرمی‌های چندرسانه‌ای همهجانبه را افزایش دهد.

کو گفت که این دستگاه “پیچیده ترین محصولی است که اپل تا به حال طراحی کرده است” و باعث شده اپل از قطعات بسیاری از تامین کنندگان فعلی خود استفاده کند. کو همچنین معتقد است که اپل در زمینه هدست ها پیشرو در صنعت خواهد بود، “مزیت های رقابتی قابل توجهی” دارد و نیازی به پیوستن به انجمن استانداردهای Metaverse ندارد. قابل ذکر است، Kuo فکر می کند که رقبا برای تقلید از هدست اپل پس از راه اندازی رقابت خواهند کرد و “صنعت سخت افزار هدست را به مرحله بعدی رشد سریع هدایت می کند.”

در حالی که به طور گسترده تصور می شد هدست اپل قرار است امسال عرضه شود، گزارشی از بلومبرگمارک گورمن به دلیل مشکلات توسعه احتمال ظهور دستگاه در سال جاری را مورد تردید قرار داد. مطابق با دیجی تایمز، اپل در فوریه 2022 تست های تولید کلیدی این هدست را تکمیل کرد و طبق گزارش ها قصد دارد تولید انبوه را در ماه آگوست یا سپتامبر آغاز کند. بنابراین به نظر می رسد پیش بینی کو از ناهار در ژانویه 2023 به طور کلی با سایر شایعات مطابقت دارد.

صرف نظر از زمان دقیق، پروژه هدست اپل به نظر می رسد که در حال “نزدیک شدن به کار” است، با این دستگاه که منعکس کننده جدول زمانی توسعه اپل واچ در دوره قبل از عرضه است. کار اپل بر روی سیستم عامل این هدست، “realityOS” از سال 2017 شایعه شده بود، اما وجود این سیستم عامل زمانی تایید شد که ارجاعاتی به آن در گزارش های آپلود App Store و کد منبع باز اپل یافت شد.

شایعه شده است که این هدست دارای طراحی سبک وزن، دو نمایشگر میکرو OLED 4K، 15 ماژول نوری، دو پردازنده اصلی، اتصال Wi-Fi 6E، ردیابی چشم، ردیابی اشیا، و کنترل های حرکت دست و موارد دیگر است. قیمت تقریبی این دستگاه هنوز مشخص نیست، اما برخی گزارش‌ها نشان می‌دهند که قیمت آن حدود 3000 دلار است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا