بررسی تخصصی

iMessage اپل ممکن است از تقاضای نظارتی اتحادیه اروپا برای قابلیت همکاری اجتناب کند

سرویس چت iMessage اپل ممکن است خواسته‌های قانونی اتحادیه اروپا برای قابلیت همکاری پلتفرم را کنار بگذارد. بلومبرگ گزارش‌ها حاکی از آن است که تحقیقات ناظر ضد انحصار اتحادیه به طور آزمایشی به این نتیجه رسیده است که سرویس چت به اندازه‌ای در بین کاربران تجاری محبوب نیست که مشمول قوانین جدید باشد.

کمیسیون اروپا
اتحادیه اروپا در حال کار بر روی قانونی تحت قانون بازارهای دیجیتال (DMA) است که اپل را ملزم می کند تا تغییراتی در iMessage ایجاد کند تا آن را در سایر سیستم عامل ها در دسترس قرار دهد. این قوانین برای غول های فناوری که معیارهای “دروازه بان” آن را برآورده می کنند، اعمال می شود و آنها را مجبور می کند خدمات و پلتفرم های مختلف خود را به روی شرکت ها و توسعه دهندگان دیگر باز کنند.

قوانین قابلیت همکاری از لحاظ نظری به این معنی است که برنامه های متا مانند واتس اپ یا مسنجر می توانند درخواست همکاری با چارچوب iMessage اپل را داشته باشند و اپل مجبور به تبعیت از اتحادیه اروپا خواهد شد. اما گزارش امروز حاکی از آن است که iMessage ممکن است خارج از قانون باشد زیرا به طور گسترده توسط مشاغل استفاده نمی شود.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که مهلت احتمالی اپل بخشی از تحقیقات بازار پنج ماهه توسط کمیسیون اروپا است و معافیت اپل تا پایان تحقیقات در ماه فوریه رسما تایید نشده و نخواهد بود.

صرف نظر از نتایج تحقیقات، DMA احتمالاً همچنان اپل را مجبور می‌کند تا تغییرات عمده‌ای در نحوه عملکرد اپ استور، فیس‌تایم و سیری در اروپا ایجاد کند. به عنوان مثال، انتظار می رود به کاربران اجازه دهد تا فروشگاه های برنامه شخص ثالث و برنامه های جانبی را نصب کنند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که پیشنهادات خود را در خارج از اپ استور تبلیغ کنند و از سیستم های پرداخت شخص ثالث استفاده کنند.

داستان های محبوب

iOS 17.2 این 12 ویژگی جدید را به آیفون شما اضافه می کند

iOS 17.2 بیش از یک ماه است که در مرحله آزمایشی بتا قرار دارد و باید تا چند هفته دیگر برای همه کاربران منتشر شود. به‌روزرسانی نرم‌افزار شامل بسیاری از ویژگی‌ها و تغییرات جدید برای آیفون‌ها می‌شود، از جمله ده‌هایی که در زیر به آنها اشاره کرده‌ایم. انتظار می رود iOS 17.2 در اواسط دسامبر برای عموم عرضه شود. برای اطلاع از ویژگی‌های بیشتر در به‌روزرسانی، فهرست کامل ما را بررسی کنید. مجله …

فروش هفته سایبری Anker با 60٪ تخفیف در سراسر سایت وارد روزهای پایانی می شود

رویداد جمعه سیاه/هفته سایبری Anker در این آخر هفته وارد روزهای پایانی خود می شود و همچنان تا 60 درصد تخفیف در سراسر سایت ارائه می دهد. همچنین چند “جعبه اسرارآمیز” وجود دارد که می تواند شامل صدها دلار پس انداز باشد، اگر می خواهید ریسک کنید که از قبل چه چیزی می خرید. همه این فروش ها در 3 دسامبر به پایان می رسد. توجه: MacRumors یک شریک وابسته با Anker است. وقتی تو…

حباب های سبز در آیفون برای به دست آوردن این 7 ویژگی جدید در سال آینده

اوایل این ماه، اپل اعلام کرد که بالاخره از اواخر سال آینده از RCS در اپلیکیشن Messages در آیفون پشتیبانی خواهد کرد. این تغییر منجر به چندین پیشرفت در تجربه پیام رسانی بین آیفون و دستگاه های اندرویدی می شود. RCS به استاندارد پیش‌فرض جدید برای پیام‌رسانی بین آیفون و دستگاه‌های اندرویدی تبدیل خواهد شد، اما این مکالمات همچنان حباب‌های سبز رنگی مانند…

داستان های برتر: iOS 17.1.2 منتشر شد، اطلاعات نادرست NameDrop و موارد دیگر

کارمندان اپل پس از تعطیلات روز شکرگزاری به سر کار بازگشتند و این بدان معناست که این هفته شاهد تعدادی به روز رسانی سیستم عامل جدید برای انتشار عمومی و آزمایش بتا بودیم. این هفته همچنین شاهد برخی اطلاعات نادرست در مورد ویژگی جدید NameDrop اپل بودیم، در حالی که به نظر می‌رسد اپل و گلدمن ساکس در شراکت اپل کارت و حساب پس‌انداز خود در آستانه جدایی هستند.

چت های پیام رسان اینستاگرام و فیسبوک برای قطع ارتباط در این ماه

متا اعلام کرده است که قصد دارد به توانایی کاربران اینستاگرام برای چت کردن با اکانت های فیسبوک در اواخر این ماه پایان دهد و قابلیتی را که بیش از سه سال پیش معرفی کرده بود، لغو کند. در سپتامبر 2020، متا (در آن زمان فیس بوک) اعلام کرد که سرویس مسنجر فیس بوک خود را با پیام رسانی مستقیم اینستاگرام ادغام می کند و به کاربران اینستاگرام امکان می دهد با استفاده از همان پلتفرم با کاربران فیس بوک چت کنند و بالعکس.

کار اپل در زمینه اتصال 6G در حال گسترش است

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، به نظر می رسد کار اپل برای پیاده سازی اتصال سلولی 6G در دستگاه های خود در حال افزایش است. در آخرین نسخه خبرنامه “Power On” خود، گورمن توضیح داد که اپل به طور فزاینده ای توجه خود را به 6G معطوف می کند، حتی در بحبوحه مشکلاتی که به طور گسترده در توسعه مودم سلولی 5G سفارشی گزارش شده است. در سال 2021، اولین کار بسیار خاص اپل …

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا