بررسی تخصصی

اپل قرارداد جدیدی با بازو امضا می کند تا مجوز طراحی تراشه های فراتر از 2040 را صادر کند

اپل قرارداد جدیدی را با شرکت انگلیسی آرم طراحی تراشه امضا کرده است تا مجوز فناوری تراشه‌های خود را فراتر از سال 2040 گسترش دهد. رویترز.

آرم بازو آبی bg
خبر این معامله در اسنادی که روز سه‌شنبه برای عرضه اولیه عمومی آرم ثبت شد، منتشر شد که این شرکت 52 میلیارد دلار قیمت گذاری کرده است.

آرم در سند IPO گفت: «ما با اپل قرارداد بلندمدت جدیدی منعقد کرده‌ایم که فراتر از سال 2040 ادامه دارد و به رابطه دیرینه همکاری با اپل و دسترسی اپل به معماری Arm ادامه می‌دهیم».

سخت افزار Arm زیربنای تمامی پردازنده های سیلیکونی سفارشی اپل مانند A15 در آیفون 14 و M2 در مک بوک پرو است، زیرا اپل مجموعه دستورالعمل Arm را مجوز می دهد.

این سند نشان می‌دهد که شرکت‌هایی از جمله اپل، AMD، گوگل، اینتل، انویدیا، سامسونگ و TSMC «علاقه‌مندی» به خرید «حداکثر» ۷۳۵ میلیون دلار سهام Arm را نشان داده‌اند. TSMC، بزرگترین سازنده تراشه قراردادی جهان، گفته است که این هفته تصمیم خواهد گرفت که آیا روی طراح تراشه سرمایه گذاری کند یا خیر. با در اختیار داشتن سهام Arm، سازندگان تراشه امیدوارند که بر مدیریت Arm تسلط داشته باشند.

سافت بانک مستقر در ژاپن از زمانی که طرح فروش Arm به انویدیا تحت نظارت نظارتی قرار گرفت، خود را برای عرضه اولیه سهام آماده می کرد. انویدیا مستقر در کالیفرنیا در ژانویه 2022 زمانی که مشخص شد این معامله توسط FTC مسدود می شود، خرید را کنار گذاشت.

رابطه بین اپل و آرم یکی از طولانی‌ترین رابطه‌ها در تجارت تراشه است – اپل یکی از اولین شرکت‌هایی بود که در سال 1990، قبل از عرضه کامپیوتر دستی نیوتن اپل که از یک بازو استفاده می‌کرد، با این شرکت شریک شد. تراشه مبتنی بر

نیوتن یک فلاپ بود، اما آرم اینطور نبود. سپس داده‌های طراحی مدار مجتمع را توسعه داد که عموماً به عنوان «طرح‌نامه» برای نیمه‌رساناها در نظر گرفته می‌شود. Arm مجوز طراحی تراشه های خود را به بیش از 500 شرکت می دهد و معماری آن در 95 درصد از گوشی های هوشمند جهان استفاده می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا