بررسی تخصصی

ارزش بازار اپل پس از تقریبا 18 ماه به 3 تریلیون دلار بازگشت

ارزش بازار اپل بار دیگر به 3 تریلیون دلار رسیده است، زیرا سهام این شرکت با قیمت 191.78 دلار امروز صبح باز شد که در مقایسه با قیمت پایانی دیروز کمی بیش از 1 درصد رشد داشت. نزدیک به 18 ماه از زمانی که اپل در ژانویه 2022 به نقطه عطف خود رسید، قبل از اینکه همراه با بازار کلی افت کرد، می گذرد.

لوگوی Apple Cash ویژگی آبی
در ابتدای سال جاری، ارزش اپل به کمتر از 2 تریلیون دلار کاهش یافت، اما سهام این شرکت تا کنون 53 درصد در سال جاری افزایش یافته است و آنها را به بالاترین سطح خود در روزهای اخیر رسانده است. رسیدن دوباره به نقطه عطف ارزش بازار 3 تریلیون دلاری، نیازمند قیمت کمی بالاتر سهم نسبت به 18 ماه قبل است، زیرا اپل به بازخرید تهاجمی سهام خود ادامه داده و تعداد کل سهام شرکت را کاهش داده است.

اپل در طول همه‌گیری شاهد رشد درآمد بسیار بالایی بود، زیرا محصولات و خدمات آن به‌ویژه تقاضای بالایی داشتند زیرا افراد بیشتری از خانه کار می‌کردند، یاد می‌گرفتند و با دیگران ارتباط برقرار می‌کردند. شتاب این شرکت همراه با مشکلات تولید آیفون و نگرانی‌های کلی اقتصادی در سال 2022 کاهش یافت، اما خوش‌بینی به اطراف این شرکت در سال 2023 بازگشته است.

به روز رسانی: سهام اپل امروز به طور رسمی معاملات خود را با قیمت 193.97 دلار به پایان رساند و ارزش بازار این شرکت را 3.05 تریلیون دلار می کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا