بررسی تخصصی

اپل با کارکنان خرده‌فروشی جلسه‌ای برگزار می‌کند تا درباره فعالیت‌های اخیر اتحادیه‌سازی بحث کند

اپل با کم اهمیت جلوه دادن اهمیت Apple Towson Town Center به عنوان اولین فروشگاهی که اتحادیه را تشکیل می دهد، تلاش های خود را برای آسایش کارکنان خرده فروشی و کاهش هر گونه تجدید احتمالی اتحادیه فعال در بیش از 270 فروشگاه خود دو چندان می کند. طبق گفته کارمندانی که در جلسات اخیر حضور داشتند، اپل حتی قبل از اینکه اتحادیه اپل تاوسون سازماندهی شود، این بحث را مطرح می کند که “در طرف مقابل سبزتر نیست”.

تئاتر برج فروشگاه اپل
اواخر هفته گذشته، کارمندان خرده‌فروشی اپل در سراسر کشور به یک جلسه پرسش‌های متداول دعوت شدند که در آن مدیریت فروشگاه سعی کرد به سؤالات اپل تاوسون پاسخ دهد و یک محیط باز برای بحث در مورد اتحادیه‌ها ایجاد کند. اپل تاوسون در ماه ژوئن با تبدیل شدن به اولین فروشگاه اپل که به اتحادیه تبدیل شد، تاریخ ساز شد و از آن زمان ایده اتحادیه سازی با بسیاری از کارمندانی که به دنبال بهبود شرایط کاری بودند، مطرح شد.

چندین مدیر فروشگاه به موضوع رای اتحادیه در Apple Towson همانطور که در حال وقوع بود پرداخته بودند، اما برای بسیاری دیگر، این موضوع یک فیل در اتاق باقی ماند. یکی از کارمندان اپل استور که خواست نامش فاش نشود، گفت: هفته گذشته در طی یک «دانلود روزانه»، اصطلاحی که برای جلسات 15 تا 30 دقیقه‌ای قبل از باز شدن فروشگاه‌ها استفاده می‌شود، رهبری اپل از بحث در مورد تلاش‌های اتحادیه‌سازی «شاد و خوشحال» به نظر می‌رسند. “همه ما انتظار داشتیم بعد از اینکه دانلود در ابتدا تبلیغات شد، یک مدیر جدید پیدا کنیم یا اخبار مهمی را در مورد فروشگاه خود بشنویم. سپس معلوم شد که در مورد تاوسون است. همه ما در مورد اینکه چرا آنها برای صحبت در مورد آن هیجان زده شده اند گیج شده بودیم. “

به گفته منابع متعددی که در جلسه حضور داشتند، به نظر می رسد که نکات صحبت در هفته گذشته تلاشی از سوی مدیران ارشد اپل برای استدلال این است که رای اپل تاوسون به اتحادیه شدن بیش از آنکه مفید باشد به روابط کارمندان با شرکتی که در آن کار می کنند، آسیب می رساند. یکی از کارمندان گفت: “آنها می خواستند به نحوی اینطور به نظر برسد که اپل تاوسون شکست خورده است، اگرچه آنها به سختی شروع کرده اند. این یک تاکتیک ترساندن معمولی بود که کارساز نبود.”

رهبران به کارکنان گفتند که این جلسه که پنجشنبه گذشته در اکثر مکان‌ها برگزار شد، برای حضور کاملاً اختیاری بود. کارمندان تمایلی به از دست دادن جلسه نداشتند، زیرا انجام این کار می تواند به عنوان عدم تمایل به شنیدن دیدگاه اپل و در نتیجه قرار دادن اهداف بر روی پشت آنها تلقی شود.

جلسه به سبک سؤالات متداول برای پاسخ به سؤالات از پیش انتخاب شده توسط اپل طراحی شده است، از جمله:

  • اتحادیه چیست و چرا در اپل تاوسون اهمیت دارد؟
  • آیا همه در تاوسون افزایش حقوق دریافت کردند؟
  • آیا می توانید از اتحادیه خارج شوید؟

به گفته کارمندانی که در این جلسه شرکت کردند، به نظر می‌رسید که پاسخ‌های رهبری اپل برای ترساندن کارکنان و کم‌اهمیت جلوه دادن مزایای عضویت در اتحادیه بوده است، مانند تأکید بر اینکه کارمندان پس از عضویت نمی‌توانند اتحادیه را ترک کنند، پیوستن به اتحادیه مزایای بهتری را تضمین نمی‌کند. پرداخت، و اینکه اپل تاوسون، علیرغم رای خود، باز هم همان دستمزد را دریافت می‌کند، باعث افزایش سایر کارمندان خرده‌فروشی در تابستان می‌شود.

رهبران فروشگاه ها همچنین فرصتی را به کارمندان ارائه دادند تا سؤال بپرسند، اما تا حد زیادی قادر به دادن پاسخ در محل نبودند. پاسخی برای سوالات پرسیده شده، از جمله اینکه آیا اپل منابعی را برای کارمندانی که مایل به عضویت در اتحادیه هستند فراهم می کند یا نه، “من پاسخی برای آن ندارم، اما بعد از اینکه متوجه شدم با شما تماس خواهم گرفت.” .

وب سایت اپل تاونسون اپل

اپل تاوسون در مریلند. اولین فروشگاه اپل که اتحادیه ای را تشکیل می دهد.

در این جلسه، رهبران فروشگاه همچنین پیشنهاد کردند که مذاکرات بین اپل تاوسون، اتحادیه و رهبری اپل به شکست انجامیده و “ناموفق” بوده است. با این حال، اپل تاوسون به طور رسمی مذاکره با اپل را آغاز نکرده است و هنوز در مراحل اولیه آموزش و آماده شدن برای مذاکرات از طریق کمیته چانه زنی است.

در زمینه بزرگ‌تر، آخرین بحث‌های مربوط به اتحادیه، هفته‌ها پس از پیشنهاد اپل افزایش دستمزد مبتنی بر شایستگی به کارکنان خرده‌فروشی‌اش منتشر می‌شود. این افزایش‌ها معمولاً هر سال در پاییز اتفاق می‌افتد، اما اپل، در اقدامی که به طور گسترده گمان می‌رود تلاشی برای کاهش نگرانی‌های کارکنان بوده است، آنها را به تابستان منتقل کرد.

اگرچه افزایش دستمزد همزمان با افزایش سرعت اتحادیه بود، اپل در طی جلساتی با کارکنان مدعی شد که این افزایش‌ها کاملاً تصادفی بوده و تلاش‌های اتحادیه به هیچ وجه بر تصمیم اپل برای ارائه افزایش حقوق در حال حاضر به جای پاییز طبق معمول تأثیری نداشته است. . یکی از کارمندان اپل مستقر در: “هیچ یک از ما باور نمی کنیم که این درست باشد، زیرا همه می دانیم که دست شرکت به زور انجام می شود. اما این واقعیت که مدیری از همان ابتدا گفت که اتحادیه سازی هیچ تاثیری ندارد، برای من ناراحت کننده ترین بود.” تگزاس گفت.

بر اساس صحبت های کارمندان با MacRumors، افزایش مبتنی بر شایستگی، صرف نظر از زمان بندی، بیش از آنکه نگرانی هایشان را برآورده کنند، خشم کارکنان را برانگیخت. برخی از کارمندانی که قبلاً در مورد شرایط کاری نگران بودند احساس کردند که افزایش 2 تا 3 درصدی دستمزد در بسیاری از موارد “سیلی به صورت فداکاری ما در طول همه گیری جهانی” است، کارمندی در فروشگاهی که در اوایل کار است. مراحل جمع آوری امضا برای آوردن رای اتحادیه گفت MacRumors.

صحبت‌های درون فروشگاه‌ها در مورد اتحادیه‌سازی در چند هفته گذشته نسبتاً راکد بوده است، عمدتاً به این دلیل که بسیاری از کارمندان «رویکرد منتظر بمانید» را انتخاب کرده‌اند که آیا نگرانی‌هایشان پس از افزایش دستمزد و گفت‌وگوی بازتر از سوی رهبری فروشگاه برای بحث و گفتگو برطرف خواهد شد. شرایط محل کار رهبری اپل در 272 شعبه خرده‌فروشی به وضوح نشان داده است که بحث در مورد اتحادیه یک “موضوع ساکت” نیست، با این حال بسیاری از کارمندان همچنان احساس می‌کنند که غول فناوری کوپرتینویی نزدیک به 3 تریلیون دلاری هر کاری که می‌تواند انجام می‌دهد تا “در هر حال ضد اتحادیه باشد”. “

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا