بررسی تخصصی

سرویس بلیط فیلم نامحدود MoviePass ناموفق راه اندازی مجدد در سپتامبر

سرویس بلیط فیلم اشتراکی MoviePass برای اولین بار در سال 2017 راه اندازی شد و به مشترکین امکان دسترسی نامحدود به فیلم را با قیمت 9.99 دلار در ماه ارائه می دهد. MoviePass با وجود هزینه کم ماهانه، کارت‌های نقدی را به مشتریان ارائه می‌کرد و بهای کامل را برای هر بلیت فیلم می‌پرداخت، و این تلاش در نهایت طی چند ماه به طرز فاجعه‌باری شکست خورد.

بازگشت فیلم پاس
MoviePass روی معاملات با سینماها و درآمد حاصل از اطلاعات مشتریان حساب می کرد، اما در اواسط سال 2018، MoviePass بی پول بود و مجبور شد دسترسی به فیلم را محدود کند، قیمت ها را افزایش دهد و موقتاً تعطیل شود. پس از ماه‌ها تغییر سیاست مشکوک، MoviePass در سپتامبر 2019 تعطیل شد، اما اکنون این سرویس قرار است بازگردد.

MoviePass در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک سرویس بتا جدید در تاریخ 5 سپتامبر 2022 یا حوالی آن است. فهرست انتظار برای سرویس بتا قرار است در 25 آگوست ساعت 9 صبح به وقت شرقی باز شود و مشتریان می توانند در آن نقطه به لیست انتظار بپیوندند.

طبق بخش پرسش‌های متداول در وب‌سایت MoviePass، سرویس آتی دارای سه سطح قیمتی ۱۰، ۲۰ و ۳۰ دلاری خواهد بود. هر سطح مقدار معینی از اعتبار را دریافت می کند تا بتوان از آن برای فیلم ها در هر ماه استفاده کرد و MoviePass جزئیات بیشتری را در آینده نوید می دهد.

راه اندازی به صورت موجی اتفاق می افتد، و MoviePass می گوید که تعیین راه اندازی بر اساس سطح تعامل از لیست انتظار در هر بازار تعیین می شود.

مشترکین قبلی MoviePass در صورت پیوستن به سرویس جدید، اعتبارات پاداشی به حساب خود دریافت خواهند کرد.

مشخص نیست که این بار MoviePass چگونه دوام خواهد آورد و نه اینکه این سرویس چه خدماتی را ارائه می دهد که در حال حاضر در سایر سینماها موجود نیست. شرکت‌هایی مانند Alamo Drafthouse، Cinemark، Showcase، Showplace ICON، Regal و AMC همگی مجوزهای فیلم مبتنی بر اشتراک را ارائه می‌کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا