بررسی تخصصی

زمانی که اپل موزیک از اپ استور نصب می شود، گاهی اوقات اپل موزیک جایگزین برنامه های دیگر در داک می شود

به نظر می رسد که Apple Music تحت تأثیر یک باگ قرار گرفته است که باعث می شود برنامه هنگام دانلود از اپ استور مستقیماً در داک نصب شود و حتی برنامه جایگزین سایر برنامه های شخص اول و شخص ثالث واقع در داک شود.

زمانی که اپل موزیک از اپ استور نصب می شود، گاهی اوقات اپل موزیک جایگزین برنامه های دیگر در داک می شود
چندین شکایت در مورد این مشکل در توییتر از سوی کاربرانی که اپل موزیک را دانلود کرده و سپس آن را جایگزین برنامه دیگری کرده اند، وجود داشته است. به عنوان مثال، کوین آرچر، اپل موزیک را جایگزین Spotify در داک خود کرد.

آرچر ادعا کرد که این برنامه فقط جایگزین برنامه های غیر اپل می شود، اما به نظر می رسد که این اشتباه است، زیرا TechCrunch باگ را آزمایش کرد و اپل موزیک را روی اپلیکیشن دوربین، توییتر و سافاری نصب کرد. ما آن را از طریق برنامه Mail و Dropbox نصب کردیم، بنابراین برنامه های موسیقی هدف قرار نمی گیرند یا صرفاً تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

همچنین شکایاتی مبنی بر اینکه اپل موزیک خود را به عنوان سرویس موسیقی پیش‌فرض هنگام دانلود تنظیم می‌کند، وجود دارد، حتی اگر برنامه موسیقی دیگری به عنوان پیش‌فرض تنظیم شده باشد، اما ما نتوانستیم این رفتار را تکرار کنیم.

دستگاه‌های iOS دارای iOS 15.4.1 تحت تأثیر قرار می‌گیرند و ما همچنین توانستیم Apple Music را بر روی برنامه دیگری در نسخه بتای iOS 15.5 نصب کنیم. به نظر می رسد سایر نسخه های قدیمی iOS 15 نیز همین مشکل را نشان می دهند. حتی یک شکایت از سال 2019، بسیار قبل از iOS 15 وجود دارد.

مانند TechCrunch اشاره می کند، این رفتار به صراحت توسط اپل به عنوان یک اشکال توضیح داده نشده است، اما احتمالا ناخواسته است. اپل قبلاً متهم شده است که برنامه های خود را نسبت به برنامه های شخص ثالث ترجیح می دهد و با نظارت نظارتی مواجه است، بنابراین احتمال کمی وجود دارد که اپل آشکارا برنامه های شخص ثالث را با برنامه های خود جایگزین کند.

همچنین به نظر می‌رسد هیچ الگوی مشخصی برای برنامه‌هایی که اپل موزیک جایگزین آن‌ها می‌شود وجود ندارد، و برنامه‌های خود اپل نیز جایگزین می‌شوند، و این مشکل به طور مداوم اتفاق نمی‌افتد. با این حال، تیم سوئینی، مدیر عامل Epic، به اپل پیشنهاد کرده است که iOS را برای جایگزینی اپلیکیشن‌ها با Apple Music، «تقلب» کند.

با توجه به اینکه موضوع Apple Music مورد توجه زیادی قرار گرفته است، از جمله اتهامات مربوط به رفتار ترجیحی، اپل احتمالا به زودی به آن رسیدگی خواهد کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا