بررسی تخصصی

اپل فایل‌های بلوتوث 5.3 را در میان شایعات مربوط به مک‌بوک ایر و مک پرو جدید فهرست می‌کند

اپل این هفته فهرست جدیدی را در پایگاه داده راه اندازی بلوتوث استودیو ثبت کرد، حرکتی که گاهی اوقات پیش‌بینی عرضه محصولات جدید است. این پرونده به هیچ محصول خاصی اشاره نمی کند، اما آخرین استاندارد بلوتوث 5.3 را فهرست می کند و به لیست قبلی مربوط به macOS اشاره می کند، که نشان می دهد پرونده می تواند مربوط به Mac های آینده باشد.

MacBook Air Multiple Sizes Feature - اپل فایل‌های بلوتوث 5.3 را در میان شایعات مربوط به مک‌بوک ایر و مک پرو جدید فهرست می‌کند
شایعه شده است که اپل در حال برنامه ریزی نسخه های جدید مک بوک ایر و مک پرو برای عرضه در نیمه اول سال 2023 است. انتظار می رود مک بوک ایر جدید دارای صفحه نمایش 15 اینچی بزرگتر و تراشه M2 باشد، در حالی که مک پرو جدید انتظار می رود طراحی مشابه مدل 2019 با تراشه جدید M2 Ultra داشته باشد. هر دو مک جدید ممکن است در اوایل ماه مارس یا آوریل و احتمالاً در کنار انتشار macOS 13.3 معرفی شوند. با این حال، این احتمال وجود دارد که مک های جدید تا WWDC در ماه ژوئن یا بعد از آن معرفی نشوند.

به گفته بلوتوث SIG، سازمان پشتیبان استاندارد، بلوتوث 5.3 مزایایی مانند قابلیت اطمینان بهبود یافته و بهره وری انرژی را ارائه می دهد. اپل بلوتوث 5.3 را به چندین محصول اخیر خود اضافه کرده است، از جمله سری آیفون 14، آخرین مدل های اپل واچ، مک بوک پرو و ​​مک مینی جدید 14 و 16 اینچی و غیره.

اپل معمولاً به عقب برمی‌گردد و پس از راه‌اندازی، محصولات جدید را به لیست‌های موجود بلوتوث راه‌انداز استودیو اضافه می‌کند. هنوز مشخص نیست که آیا اپل قصد دارد یک رویداد مطبوعاتی در ماه مارس یا آوریل امسال برگزار کند یا اینکه محصولات جدید از طریق بیانیه های مطبوعاتی معرفی خواهند شد.

اپل هوم پاد جدید را با صدایی نوآورانه و هوشمند معرفی می کند
>

اپل قبلاً مک بوک ایر 13 اینچی را با تراشه M2 در جولای 2022 به روز کرده بود، در حالی که Mac Pro از دسامبر 2019 به روز نشده است و آخرین مک مبتنی بر اینتل است که اپل کاملاً جدید به فروش می رساند. مک‌بوک ایر و مک پرو جدید می‌توانند آخرین مدل‌های سری M2 باشند، زیرا انتظار می‌رود اپل در اواخر سال به تراشه M3 منتقل شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا