بررسی تخصصی

فناوری غیرتهاجمی گلوکز خون اپل برای اپل واچ آینده به مرحله “اثبات مفهوم” رسید

طبق گزارش جدیدی که از سوی اپل منتشر شده است، اپل پیشرفت قابل توجهی در فناوری نظارت بر قند خون غیرتهاجمی داشته است بلومبرگمارک گورمن. اپل که به عنوان یک ویژگی اپل واچ در آینده برنامه ریزی شده است، می خواهد از این عملکرد استفاده کند تا به بیماران دیابتی و دیگران اجازه دهد بدون نیاز به سوراخ کردن پوست برای آزمایش خون، سطح گلوکز خون خود را آزمایش کنند.

اپل واچ ویژگی قند خون
برای آزمایش سطح گلوکز بدون خون، اپل در حال توسعه یک تراشه فوتونیک سیلیکونی است که از طیف‌سنجی جذب نوری برای تابش نور لیزر زیر پوست برای تعیین غلظت گلوکز در بدن استفاده می‌کند. این فناوری در مرحله “اثبات مفهوم” است که قابل اجرا است، اما باید به اندازه ای متراکم شود که بتواند در یک پوشیدنی مناسب باشد.

در حال حاضر، نمونه اولیه دستگاه دارای اندازه ای مشابه آیفون است و می تواند به بازوی شخص متصل شود. این کوچکتر از نسخه قبلی است که به اندازه کافی بزرگ بود که نیاز به رومیزی داشت.

TSMC تراشه اصلی را برای تامین انرژی نمونه اولیه توسعه داد، اما اپل قبلا با Rockley Photonics برای ایجاد حسگرها و تراشه‌هایی برای نظارت بر گلوکز کار کرده بود. Rockley Photonics در سال 2021 از یک سیستم حسگر دیجیتالی رونمایی کرد که می‌گوید می‌تواند دمای بدن، فشار خون، روند گلوکز، هیدراتاسیون، الکل، لاکتات و موارد دیگر را کنترل کند. Rockley Photonics روشن کرد که اپل بزرگترین مشتری آن در پرونده های نظارتی است، اما اپل در نهایت به این رابطه پایان داد.

اپل صدها مهندس در گروه طراحی اکتشافی خود (XDG) دارد که روی این پروژه کار می کنند، اما این فناوری هنوز سال ها باقی مانده است. مطابق با بلومبرگXDG شبیه پروژه تحقیق و توسعه X گوگل است و محرمانه ترین کار اپل است. اپل صدها میلیون دلار برای توسعه نظارت غیرتهاجمی گلوکز هزینه کرده است.

اپل در ابتدا پس از خرید RareLight در سال 2010 تحت دستور استیو جابز، کار بر روی نظارت جایگزین گلوکز را آغاز کرد. برای سال‌ها، اپل از یک استارت‌آپ به نام Avolante Health LLC استفاده می‌کرد تا قبل از اینکه پروژه به XDG منتقل شود، بی‌صدا در یک مرکز مخفی کار کند.

فناوری تشخیص گلوکز زیر پوست در 10 سال گذشته تحت آزمایشات انسانی قرار گرفته است و اپل از یک گروه آزمایشی از افراد مبتلا به پیش دیابت و دیابت نوع 2 و همچنین افرادی که دیابت تشخیص داده نشده اند، استفاده می کند.

اپل می‌خواهد بتواند به افراد در صورت پیش دیابت هشدار دهد و امکان تغییر سبک زندگی را قبل از ایجاد دیابت کامل فراهم کند. تیم نظارتی اپل در حال انجام مذاکرات اولیه در مورد دریافت تاییدیه دولت برای این فناوری است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا