بررسی تخصصی

اپل دو «پایه Pro» را برای استودیو نمایشگر و صفحه نمایش پرو XDR ثبت کرد

اپل حق امتیازی را برای پایه مانیتور دوگانه به دست آورده است که به نظر می رسد بر اساس گزینه طراحی Pro Stand برای استودیو نمایشگر و پرو نمایش XDR است.

حق ثبت اختراع پایه دوگانه حرفه ای 1
ثبت اختراع برای اولین بار در سال 2020 منتشر شد، اما اکنون اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده به طور رسمی این حق اختراع را به اپل اعطا کرده است. ثبت اختراع اعطا شده توسط به طور رسمی اپل، به سادگی با عنوان “پایه نمایش دوگانه” نامگذاری شده است و جزئیات یک طراحی مکانیکی را ارائه می دهد که به دنبال رفع کاستی های راه حل های چند نمایشگر موجود است و تنظیم آسان و دقیق حداکثر تا دو نمایشگر خارجی را ارائه می دهد.

بایگانی یک پایه نمایشگر بزرگ را با دو پایه با فاصله از هم نشان می دهد که توسط یک نوار پشتیبانی افقی به هم متصل شده اند که امکان نصب دو نمایشگر را فراهم می کند. این پایه با درجه آزادی عمودی، افقی و محور مرکزی، سطح بالایی از تنظیم و کنترل دقیق را فراهم می کند. اپل شرح مختصری از پیشرفت های ارائه شده توسط غرفه در پتنت ارائه می دهد:

پایه صفحه نمایش نرمی، استحکام و راحتی را برای کاربر فراهم می کند تا بتواند از چندین نمایشگر روی یک پایه پشتیبانی کند و از آن استفاده کند.

اختراع دو پایه حرفه ای 2


به نظر می رسد این پایه از اتصالات متحرک مشابه Pro Stand موجود برای Studio Display و Pro Display XDR استفاده می کند، اما آنها را برای تنظیم افقی روی شاتل های ریلی قرار می دهد. یک مفصل مرکزی روی میله پشتیبانی به پایه اجازه می دهد تا زاویه بین نمایشگرها را تنظیم کند.

حق ثبت اختراع پایه دوگانه حرفه ای 3


این پایه دارای دسته هایی در هر طرف است که می توان آنها را پیچ خورد تا به راحتی ارتفاع میله پشتیبانی را برای تنظیم دقیق عمودی تنظیم کرد. ثبت اختراع اشاره می کند که کل میله بدون توجه به زاویه میله پشتیبانی یا دسته ای که چرخانده شده است، بلند می شود.

این حق اختراع همچنین تاکید می کند که شاتل های روی ریل پیوسته علیرغم تنظیمات بر روی میله پشتیبانی با استفاده از چرخ، “تماس صاف و ثابت” را با ریل ها ایجاد می کنند.

ثبت اختراع پایه دوگانه حرفه ای 4


این بایگانی توضیح می‌دهد که چرا راه‌حل پایه نمایشگر دوگانه ممکن است بهتر از راه‌حل‌های پایه شخص ثالث موجود مانند بازوهای متحرک مستقل روی پایه VESA باشد:

هنگامی که کاربران از چندین نمایشگر در یک فضای کاری استفاده می کنند، نمایشگرها عموماً توسط چندین پایه جداگانه یا بازوهای متحرک مستقل که از یک نقطه پشتیبانی منفرد امتداد دارند پشتیبانی می شوند. این پایه ها یا بازوهای انفرادی به طور غیر ضروری فضاهای بزرگی را اشغال می کنند، اغلب از نظر زیبایی شناختی ناخوشایند، بیش از حد پیچیده هستند و مکانیسم های اضافی ناکارآمدی دارند. هنگامی که از نمایشگرهای متعدد بر روی بازوهای مستقل استفاده می شود، به دلیل تعادل ناسازگار و طول بازوها، به سختی می توان آنها را به روشی صاف و دقیق تراز کرد. هنگامی که چندین نمایشگر روی یک تکیه گاه استفاده می شود، نمی توان آنها را به طور موثر نسبت به یکدیگر در مورد یک محور عمودی تنظیم کرد.

هنگامی که برای اولین بار در سال 2020 ظاهر شد، قابل توجه بود که ثبت اختراع تا چه حد توسعه یافته است و به طور مؤثر کل محصول را نشان می دهد. به طور معمول، پرونده های ثبت اختراع اپل بر روی بخش خاصی از یک دستگاه یا سیستم متمرکز است، و در حالی که عملیات مکانیکی پایه نمایشگر دوگانه همه می توانند تحت یک پرونده قرار گیرند، شباهت های بسیار واضحی با پایه Pro موجود در کنار سطح مشخصی از جزئیات وجود دارد. برای لوازم جانبی اپل که تاکنون ناشناخته است.

با توجه به این سطح از کامل بودن، ممکن است اپل در حال برنامه ریزی برای ارائه پایه نمایشگر دوگانه در آینده در آینده باشد. همچنین این احتمال وجود دارد که برای استفاده داخلی شرکتی یا صرفاً برای واحدهای نمایش فروشگاه های خرده فروشی رزرو شده باشد. همانطور که گفته شد، پرونده های ثبت اختراع فقط به طور قابل اعتماد آنچه را که اپل در حال تحقیق و توسعه است نشان می دهد، و بسیاری از جنبه های جزئیات در پتنت های آن هرگز به صورت مادی ظاهر نمی شوند.

شایان ذکر است که در حالی که پایه Pro Display XDR به لطف سیستم نصب مغناطیسی قابل تعویض است، پایه استودیو دیسپلی قابل تعویض نیست و باید هنگام خرید با پایه ترجیحی پیکربندی شود. این بدان معناست که هر پایه صفحه نمایش دوگانه جدیدی برای استودیو نمایشگر به طور مشابه باید در نقطه خرید قابل تنظیم باشد، با گزینه های مختلف برای نمایشگر استودیو و پرو نمایش XDR. همچنین ممکن است تا زمانی که چنین لوازم جانبی در دسترس باشد، نسخه‌های بعدی Studio Display و Pro Display XDR می‌توانند دارای سیستم‌های نصب بهبودیافته باشند.

Pro Stand اپل برای Pro Display XDR که به طور جداگانه از خود نمایشگر فروخته می شود، هنگامی که در ژوئن 2019 برای برچسب قیمت 999 دلاری خود معرفی شد، جنجال ایجاد کرد. در ماه مارس سال جاری، اپل همان طراحی پایه با قابلیت تنظیم ارتفاع و شیب را با گزینه افزودنی 400 دلاری به استودیو نمایشگر آورد. حداقل، این پتنت نشان می دهد که کار اپل بر روی پایه های جدید نمایشگر مکانیکی ادامه دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا