بررسی تخصصی

راهنمای خرید مداد اپل: کدام مدل را باید انتخاب کنید؟

اپل اکنون سه مدل مختلف اپل پنسیل را با قیمت‌های 79، 99 و 129 دلاری عرضه می‌کند که هر کدام مجموعه‌های ویژگی‌های متفاوتی دارند. راهنمای ما به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید کدام ‌مداد اپل برای شما بهترین است.

راهنمای خرید مداد اپل: کدام مدل را باید انتخاب کنید؟
اینکه کدام اپل پنسیل را باید بخرید در ابتدا با توجه به اینکه کدام مدل آیپد دارید مشخص می شود. برخی از مدل‌های آی‌پد تنها با یک مداد اپل و برخی دیگر با دو نوع اپل سازگار هستند. اگر مدل آی‌پد شما فقط از یک نوع مداد اپل پشتیبانی می‌کند، تصمیم خرید شما ساده است. از جدول زیر استفاده کنید تا متوجه شوید که از کدام مدل‌های اپل پنسیل اپل پشتیبانی می‌کند:

‌Apple Pencil‌ (نسل اول، 2015) مداد سیب (نسل دوم، 2018) مداد اپل (USB-C، 2023)
آیپد پرو 12.9 اینچی (نسل اول و دوم) آی‌پد پرو 12.9 اینچی (نسل سوم، چهارم، پنجم و ششم) آی‌پد پرو 12.9 اینچی (نسل سوم، چهارم، پنجم و ششم)
آی پد پرو 9.7 اینچی و 10.5 اینچی آی‌پد پرو ۱۱ اینچی (نسل اول، دوم، سوم و چهارم) آی‌پد پرو ۱۱ اینچی (نسل اول، دوم، سوم و چهارم)
iPad Air (نسل سوم) آی پد ایر (نسل چهارم و پنجم) آی پد ایر (نسل چهارم و پنجم)
آیپد مینی (نسل پنجم) آی پد مینی (نسل ششم) آی پد مینی (نسل ششم)
آی‌پد (نسل ششم، هفتم، هشتم، نهم و دهم) آی پد (نسل دهم)

به زبان ساده، اگر آی‌پد شما دارای کانکتور لایتنینگ باشد، تنها با نسل اول اپل پنسل سازگار است، به شرطی که اصلاً از اپل پنسل پشتیبانی کند. با Apple Pencil نسل دوم یا Apple Pencil با USB-C کار نخواهد کرد. اگر آی‌پد شما دارای پورت USB-C باشد، با اپل پنسیل نسل دوم و اپل با USB-C سازگار است، به جز آی‌پد نسل دهم که از اپل پنسیل نسل اول و اپل مداد با USB پشتیبانی می‌کند. -سی.

شایان ذکر است که نسل اول Apple Pencil تنها با آی‌پد نسل دهم با استفاده از کابل USB-C و آداپتور USB-C به Apple Pencil سازگار است. استفاده از اپل پنسیل نسل اول به این صورت با هیچ مدل آی‌پدی دیگری که دارای پورت USB-C است امکان‌پذیر نیست.

هر سه مدل Apple Pencil دارای دقت پیکسلی کامل، تأخیر کم و حساسیت شیب هستند، اما دارای طراحی‌های متفاوت، روش‌های جفت‌سازی و شارژ، قابلیت‌های حساسیت فشار و موارد دیگر هستند.

‌Apple Pencil‌ (نسل اول، 2015) مداد سیب (نسل دوم، 2018) مداد اپل (USB-C، 2023)
پرداخت براق پرداخت مات پرداخت مات
وزن برای جلوگیری از غلتش لبه صاف برای جلوگیری از غلتیدن و چسباندن به کناره ی iPad لبه صاف برای جلوگیری از غلتیدن و چسباندن به کناره ی iPad
به صورت مغناطیسی برای ذخیره سازی، جفت شدن، و شارژ متصل می شود برای ذخیره سازی به صورت مغناطیسی متصل می شود
کلاه قابل جابجایی درپوش کشویی غیر قابل جابجایی
رابط رعد و برق پورت USB-C
جفت و شارژ از طریق پورت لایتنینگ یا کابل USB-C و آداپتور USB-C به Apple Pencil‌ جفت و شارژ بی سیم از طریق کابل USB-C جفت و شارژ کنید
حساسیت به فشار حساسیت به فشار
از شناور مداد اپل در مدل‌های M2 iPad Pro پشتیبانی می‌کند پشتیبانی از شناور مداد اپل در مدل‌های M2 iPad Pro
برای تغییر ابزارها دو ضربه سریع بزنید
گزینه حکاکی رایگان
99 دلار 129 دلار 79 دلار

نسل اول Apple Pencil در مقابل Apple Pencil با USB-C

اکثر کاربران باید مداد اپل را با USB-C انتخاب کنند. با قیمت تنها 79 دلار، Apple Pencil با USB-C تعادل خوبی از ویژگی‌ها را با طراحی مدرن‌تر فراهم می‌کند. همچنین این مزیت افزوده سازگاری با طیف وسیعی از مدل‌ها را دارد و احتمالاً برای سال‌های آینده با همه مدل‌های جدید iPad کار می‌کند.

فقط در صورتی ارزش دارد که برای فعالیت هایی مانند تصویرسازی حساسیت به فشار داشته باشید، زیرا اپل پنسیل با USB-C این ویژگی را ندارد. خریداران باید توجه داشته باشند که این مدل با قیمت 20 دلار ارائه می‌شود، به آداپتور USB-C به Apple Pencil با نسل دهم آی‌پد نیاز دارد و با هیچ‌یک از مدل‌های آینده آی‌پد سازگار نخواهد بود. همچنین نمی‌توان آن را به‌صورت مغناطیسی برای ذخیره‌سازی به iPad متصل کرد، دارای طراحی بزرگ‌تر و قدیمی‌تر است و دارای یک کلاه قابل جابجایی روی کانکتور لایتنینگ است که به راحتی گم می‌شود.

نسل دوم Apple Pencil در مقابل Apple Pencil با USB-C

در صورت انتخاب بین نسل دوم Apple Pencil و Apple Pencil با USB-C، مدل نسل دوم به دلیل مجموعه ویژگی های برتر انتخاب بهتری است، اما این نیاز به هزینه 50 دلار اضافی دارد. دو بار ضربه زدن برای تغییر ابزارها و حساسیت به فشار ممکن است به ویژه برای تصویرگرها افزوده های مفیدی باشد، در حالی که جفت شدن و شارژ آسان در کنار iPad تجربه بسیار بهتری نسبت به اتصال سیمی با کابل USB-C ارائه می دهد.

اگر فقط نیازهای اولیه برای فعالیت‌هایی مانند دست‌نویسی یادداشت‌ها و علامت‌گذاری اسناد دارید، مداد اپل با USB-C همچنان گزینه‌ای عالی با قیمت بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است. حتی از شناور مداد اپل در جدیدترین مدل‌های آی‌پد پرو نیز پشتیبانی می‌کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا