بررسی تخصصی

اپل iOS 16.0.2 را با رفع اشکال برای لرزش دوربین آیفون 14 پرو، مشکل کپی/پیست و موارد دیگر منتشر کرد

اپل امروز iOS 16.0.2 را منتشر کرد و تعدادی از باگ‌هایی را که دارندگان آیفون 14 از زمان عرضه دستگاه‌های جدید با آن‌ها تجربه کرده‌اند، برطرف کرد. iOS 16.0.2 دو هفته پس از راه‌اندازی iOS 16 عرضه می‌شود و پس از iOS 16.0.1، به‌روزرسانی‌ای است که در روز راه‌اندازی در اختیار دارندگان آیفون 14 قرار گرفت. این آپدیت برای تمامی آیفون هایی که قابلیت اجرای iOS 16 را دارند در دسترس است.

iOS 16
به‌روزرسانی iOS 16.0.2 را می‌توانید با رفتن به تنظیمات > عمومی > به‌روزرسانی نرم‌افزار در آیفون‌های واجد شرایط، به‌صورت آنلاین دانلود کنید.

طبق یادداشت‌های انتشار اپل، iOS 16.0.2 باگ‌هایی را برطرف می‌کند که بر مدل‌های آیفون 14 و سایر آیفون‌های دارای iOS 16 تأثیر گذاشته‌اند. این مشکلی را که می‌تواند باعث لرزش و لرزش دوربین در برنامه‌های دوربین شخص ثالث شود، برطرف می‌کند، باگی را که منجر به کپی و پیست مکرر پنجره‌های بازشو می‌شد، برطرف می‌کند، و مشکلی را که باعث می‌شد نمایشگر در هنگام راه‌اندازی سیاه به نظر برسد، برطرف می‌کند.

همچنین مشکلی را که باعث شده بود برخی از مدل‌های آیفون X، XR و آیفون 11 با نمایشگرهای جایگزین شده پس از به‌روزرسانی به iOS 16 پاسخگو نباشند، برطرف می‌کند. یادداشت های انتشار اپل برای به روز رسانی در زیر است:

– این به‌روزرسانی رفع اشکال و به‌روزرسانی‌های امنیتی مهم را برای آیفون شما از جمله موارد زیر ارائه می‌کند:
– هنگام عکاسی با برخی از برنامه‌های شخص ثالث در iPhone 14 Pro و iPhone 14 Pro Max، دوربین ممکن است لرزش داشته باشد و باعث تار شدن عکس‌ها شود.
– نمایشگر ممکن است در حین تنظیم دستگاه کاملاً سیاه به نظر برسد
– کپی و جای‌گذاری بین برنامه‌ها ممکن است باعث شود درخواست مجوز بیش از حد انتظار ظاهر شود
– VoiceOver ممکن است پس از راه اندازی مجدد در دسترس نباشد
– مشکلی را برطرف می کند که در آن ورودی لمسی در برخی از نمایشگرهای iPhone X، iPhone XR و iPhone 11 پس از انجام سرویس پاسخ نمی دهد.

همه این باگ ها مدت کوتاهی پس از عرضه آیفون های جدید پیدا شدند. مشکل لرزش دوربین یکی از جدی‌ترین اشکالات است زیرا باعث می‌شود هنگام فیلم‌برداری در برنامه‌هایی مانند Snapchat، TikTok و Instagram، دوربین عقب به‌طور غیرقابل کنترلی تکان بخورد. برنامه Stock Camera تحت تأثیر قرار نگرفته است و تاکنون هیچ راه حل یا اصلاحی وجود نداشته است.

در مورد باگ کپی و پیست، اپل تایید کرد که این مشکل در هفته گذشته عادی نبوده است. برنامه‌ها قرار نیست با هر بار تلاش برای چسباندن، اجازه دسترسی به کلیپ‌بورد را بخواهند و این مشکل قبلاً در نسخه بتای iOS 16.1 حل شده است.

اپل در حال حاضر روی iOS 16.1 کار می کند که در ماه اکتبر در کنار iPadOS 16.1 منتشر خواهد شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا