بررسی تخصصی

مدل آینده «iPhone Ultra» می‌تواند عکس‌ها و ویدیوهای فضایی را برای هدست ویژن پرو ثبت کند.

بر اساس شایعه ای که توسط حساب کاربری Weibo با سابقه اثبات شده برای افشای اطلاعات دقیق در مورد برنامه های اپل به اشتراک گذاشته شده است، مدل آینده “iPhone Ultra” می تواند عکس ها و فیلم های فضایی برای نمایش در هدست ویژن پرو اپل بگیرد.

ویژگی iPhone Ultra در دست
پیکربندی دوربین یک مدل آینده «آی‌فون اولترا» که پس از عرضه هدست ویژن پرو منتشر شد، ظاهراً «بازار را به بازنگری در مورد نوع عکس‌ها و ویدیوهایی که یک تلفن همراه باید بگیرد، هدایت می‌کند». به نظر بسیار محتمل است که اطلاعات مربوط به ثبت عکس ها و فیلم های فضایی باشد، ویژگی منحصر به فرد Vision Pro که از دوربین های رو به بیرون برای ضبط محتوای سه بعدی همهجانبه استفاده می کند.

به گفته اپل، فیلم‌ها و عکس‌های فضایی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که «عمق باورنکردنی» داشته باشند و به کاربر اجازه می‌دهند «در یک لحظه ببینند». اپل می گوید که این ویژگی به گونه ای طراحی شده است که به کاربران اجازه می دهد تا خاطرات خود را مانند قبل زنده کنند. از بیانیه مطبوعاتی اپل که هدست ویژن پرو را اعلام می کند:

Apple Vision Pro با داشتن اولین دوربین سه بعدی اپل، به کاربران اجازه می دهد تا با Spatial Audio خاطرات مورد علاقه خود را ثبت کنند، دوباره زنده کنند و در آن غوطه ور شوند. هر عکس و ویدیوی فضایی کاربران را به لحظه‌ای از زمان بازمی‌گرداند، مانند جشنی با دوستان یا یک جمع خانوادگی خاص. کاربران می توانند به کل کتابخانه عکس خود در iCloud دسترسی داشته باشند و عکس ها و فیلم های خود را در مقیاس واقعی با رنگ های درخشان و جزئیات دیدنی مشاهده کنند.

عکس‌ها و فیلم‌های استاندارد از آیفون یا دستگاه‌های دیگر همچنان روی هدست قابل مشاهده هستند، اما تصاویر و ویدیوهای سه بعدی به‌طور قابل‌توجهی غوطه‌ورتر هستند و فقط با استفاده از Vision Pro می‌توان آنها را گرفت. این ویژگی به قدری در تجربه Vision Pro مرکزی است که دستگاه دارای یک دکمه مکانیکی اختصاصی در بالا برای فعال کردن آن است.

با توجه به آخرین شایعات، به نظر می رسد که این “دوربین سه بعدی” می تواند به آیفون منتقل شود و احتمالاً سخت افزار بیشتری را به پیکربندی دوربین عقب موجود اضافه می کند که شامل دوربین اصلی عریض، دوربین تله فوتو، دوربین فوق عریض، اسکنر LiDAR و فلاش Adaptive True Tone. کاربر Weibo هشدار داد که اطلاعات اضافی در مورد قابلیت جدید آیفون در حال حاضر ناقص است، که نشان می‌دهد ممکن است موارد بیشتری دنبال شود.

همچنین شایان ذکر است که نام «آیفون اولترا» به‌طور مکرر در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی چینی هنگام بحث درباره مدل آینده «پرو مکس» پس از شایعاتی مبنی بر اینکه اپل قصد دارد نام دستگاه را در اوایل سال جاری تغییر دهد، مورد استفاده قرار گرفته است. انتظار نمی رود این تغییر دیگر در سال جاری رخ دهد، اما با توجه به بلومبرگمارک گورمن، اپل می تواند یک دستگاه پیشرفته جدید به نام «آیفون اولترا» را که بالاتر از «پرو مکس» در خط تولید قرار می گیرد، در سال آینده عرضه کند. هدست اپل ویژن پرو قرار است در اوایل سال 2024 عرضه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا