بررسی تخصصی

گزارشی به این موضوع می پردازد که چرا اپل و گلدمن ساکس می خواهند از هم جدا شوند

شایعات اخیر حاکی از آن است که گلدمن ساکس قصد دارد به همکاری مالی خود با اپل پایان دهد و اطلاعات امروز گزارش جدیدی در مورد اینکه چه اشتباهی رخ داد و چرا رابطه بین دو شرکت از هم پاشید به اشتراک گذاشت.

کارت سیب 1
گلدمن ساکس شریک اپل در Apple Card است، حساب Apple Savings که برای کاربران اپل کارت باز است، و Apple Pay Later، سرویس خرید در حال حاضر، پرداخت بعد اپل که در حال آزمایش بتا است. اپل و گلدمن ساکس از زمانی که اپل کارت در سال 2019 راه اندازی شد، با هم کار کرده اند، اما این سرمایه گذاری پول کافی برای گلدمن ساکس به دست نمی آورد و مشکلات خدمات مشتریان گلدمن ساکس با حساب Apple Savings بر شهرت اپل تأثیر می گذارد.

کارمندان سابق هر دو شرکت که روی اپل کارت کار می‌کردند، گفتند که مدیران برای ترکیب رویکرد فناوری اپل در ساحل غربی با فرهنگ بانکداری به سبک نیویورکی گلدمن آماده نبودند. در حالی که اپل بیشتر بر روی فناوری شیک و محصولات پیتزا تمرکز داشت که مشتریان را به خود جلب می کرد و آنها را راضی نگه می داشت، گلدمن رعایت مقررات و سودآوری را در اولویت قرار داد.

اپل درخواست‌های زیادی داشت که برای کارت‌های اعتباری غیرمعمول بود و منجر به مشکلات توسعه قبل از راه‌اندازی Apple Card شد، از جمله صورت‌حساب‌هایی که مطابق با ماه تقویم، پاداش‌های برگشت نقدی فوری (راه‌اندازی نشد) و طراحی کارت فیزیکی و قراردادهای مشتری.

در یک حکایت نقل شده توسط اطلاعاتگلدمن ساکس و اپل با یک مشکل فاحش مواجه شدند. تیم کوک، مدیر عامل اپل در حال آزمایش این سرویس بود و نتوانست برای اپل کارت تایید شود. فرآیند پذیره نویسی گلدمن ساکس درخواست او را رد کرد زیرا او یک شخصیت برجسته است که مرتباً جعل هویت می شود و پرچم های موجود در حساب های دفتر اعتبار او باعث ایجاد مشکلاتی می شد.

گلدمن ساکس توانست یک استثنا قائل شود، اما در داخل، مسائل دیگری وجود داشت که گلدمن ساکس با آن سروکار داشت که در نهایت منجر به تحقیقات توسط اداره حمایت مالی از مصرف کنندگان ایالات متحده (CFPB) شد. گلدمن ساکس با تراکنش‌های مورد مناقشه بیشتری از آنچه پیش‌بینی می‌شد به پایان رسید و مشتریان اطلاعات متناقضی یا زمان انتظار طولانی برای حل اختلاف دریافت کردند.

مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی اپل کارت، گلدمن ساکس نیز برای چگونگی افزایش محدودیت اعتباری در پی گزارش‌های تبعیض جنسیتی مورد بررسی قرار گرفت. گلدمن ساکس در نهایت از تعصب جنسیتی پاک شد، اما این وضعیت باعث ایجاد تنش با اپل شد. این شرکت همچنین مشکلاتی با اظهارات نادرست، ارسال تاخیر در پرداخت و مشکلات مربوط به گزارش های اعتباری داشت.

گلدمن ساکس اکنون قصد دارد از بانکداری مصرف کننده دور شود. می خواست شراکت اپل را به امریکن اکسپرس واگذار کند، اما طبق قراردادی که اپل و گلدمن ساکس بسته بودند، اپل کارت باید حداقل تا سال 2026 روی شبکه مسترکارت اجرا شود و امریکن اکسپرس شبکه پرداخت خود را دارد. اپل همچنین باید هر شریک جدید و منابعی که با آنها صحبت کرده اند را تأیید کند اطلاعات پیشنهاد کرده اند که شرکت های کمی مایل به موافقت با شرایط اپل هستند.

از آنجایی که گلدمن ساکس در بانکداری مصرف کننده تازه کار بود و مشتاق بود با اپل معامله کند، کارمزدی را که معمولاً در یک مشارکت برای کارت اعتباری دریافت می کرد، جمع آوری نمی کند. گلدمن ساکس بخشی از هزینه ای را که بازرگانان برای پذیرش اپل کارت به اپل می پردازند دریافت نمی کند. خرده فروشان درصدی از هر تراکنش را هنگام پرداخت کارت اعتباری یا نقدی پرداخت می کنند و گلدمن ساکس هیچ بودجه ای از این طریق دریافت نمی کند.

گلدمن ساکس قادر به دریافت کارمزد سالانه، کارمزد تأخیر یا کارمزد تراکنش‌های خارجی نیست زیرا اپل کارت این هزینه‌ها را دریافت نمی‌کند. اپل برای روزانه نقدی که کاربران به دست می‌آورد پرداخت می‌کند، و گلدمن ساکس می‌تواند از وام‌های صادر شده به دارندگان کارتی که خرید محصولات اپل را به اقساط تقسیم می‌کنند، درآمد کسب کند، اما به اندازه‌ای نیست که معامله برای یک شریک جدید جذاب باشد.

اپل ممکن است تصمیم بگیرد با یک بانک کمتر شناخته شده شریک شود تا وظایف نظارتی را انجام دهد در حالی که اپل مسئولیت پذیره نویسی، جلوگیری از تقلب و خدمات مشتری را بر عهده می گیرد، اما هنوز مشخص نیست که این اتفاق بیفتد یا خیر. اطلاعات اعتقاد ندارد که اپل و گلدمن ساکس بتوانند رابطه خود را حفظ کنند و این گزارش نشان می دهد که ممکن است حدود 18 ماه طول بکشد تا این شراکت منحل شود.

جزئیات بیشتر در مورد رابطه بین اپل و گلدمن ساکس را می توانید در اینجا بیابید اطلاعاتگزارش کامل

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا