بررسی تخصصی

Gurman: Chase Bank “شریک ایده آل” برای تصاحب معامله Apple Card است

با توجه به اینکه اپل و گلدمن ساکس قرار است طی 12 تا 15 ماه آینده به توافق نامه اپل کارت خود پایان دهند، بانک چیس می تواند شریک ایده آلی برای وارد شدن به کار و به عهده گرفتن نقش گلدمن ساکس باشد. بلومبرگمارک گورمن.

کارت سیب 1
گورمن در خبرنامه هفتگی PowerOn خود در روز یکشنبه گفت که JPMorgan Chase & Co در حال حاضر در چندین طرح مالی با اپل کار می‌کند، به همین دلیل است که Chase نسبت به سایر شرکای Apple Card که پیشنهاد شده‌اند، مانند American Express، «منطقی‌تر» دارد.

چیس یکی از شرکای اولیه Apple Pay بود، یکی از بانک هایی است که 60 میلیارد دلار پول نقد اپل را در اختیار دارد و با اپل در برنامه Ultimate Rewards همکاری می کند که تخفیف هایی را بر روی محصولات اپل به مشتریان چیس ارائه می دهد. در حال حاضر، Apple Card بر روی پلتفرم Mastercard است که توسط Chase نیز استفاده می شود، بنابراین اپل نیازی به تعویض ویزا یا American Express ندارد.

زمانی که اپل برای اولین بار به دنبال شریکی برای اپل کارت بود، چیس، امریکن اکسپرس و سیتی‌گروپ همگی از همکاری با اپل خودداری کردند، زیرا در آن زمان مشخص نبود که این تلاش به نتیجه برسد یا خیر، اما اکنون که اپل کارت میلیون‌ها کاربر دارد، بانک‌هایی که قبلاً علاقه‌مند نبودند ممکن است بخواهند در این مورد تجدید نظر کنند.

اگر اپل در نهایت با چیس کار کند، گورمن خاطرنشان می‌کند که حساب Apple Savings ممکن است مجبور شود از بین برود یا اینکه اپل باید شریک دیگری برای آن پیدا کند. چیس حساب‌های پس‌انداز پربازدهی را ارائه نمی‌دهد که با نرخ بازگشت 4.15 درصدی که حساب Apple Savings تحت گلدمن ساکس ارائه می‌کند، باشد.

چندین ماه است که شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه گلدمن ساکس می خواهد از بانکداری مصرف کننده خارج شود و در نتیجه از شراکت خود با اپل خارج شود. روزنامه وال استریت هفته گذشته تایید کرد که اپل به گلدمن ساکس اجازه می دهد تا از قرارداد خود خارج شود و اپل قصد دارد همکاری با گلدمن ساکس را در 12 تا 15 ماه آینده متوقف کند.

روزنامه وال استریت پیشنهاد کرد که اپل می‌تواند با Synchrony Financial روی کارت اپل کار کند و شایعات قبلی گفته بودند که گلدمن ساکس برای تصدی این شراکت به American Express مراجعه کرده است. هنوز مشخص نیست که آیا اپل در حال حاضر با بانک دیگری در حال مذاکره است یا نه و همچنین گام های بعدی این شرکت چه خواهد بود. خدمات Apple Card همچنان که اپل برای یافتن شریک جدید تلاش می کند، به طور عادی ادامه خواهد داشت و اپل قول داده است که به ارائه «بهترین ابزارها و خدمات» برای مشتریان اپل کارت ادامه دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا