بررسی تخصصی

شرکت «خدمات پرداخت اپل» تغییر نام یافته احتمالاً پشت ویژگی‌های جدید کیف پول اپل در بریتانیا است، می‌تواند به موارد بیشتری برای دنبال کردن اشاره کند

یک شرکت خریداری شده توسط اپل که اکنون به “خدمات پرداخت اپل” تغییر نام داده است، احتمالاً پشت ویژگی های جدید کیف پول اپل انحصاری بریتانیا در iOS 17.1 است که احتمالاً به این موضوع اشاره می کند که اپل برنامه هایی برای راه اندازی خدمات مالی اضافی در این کشور دارد.

اعتبار سیب
سال گذشته، اپل Credit Kudos، یک استارت آپ بانکداری باز در بریتانیا را خریداری کرد که به دنبال کمک به وام دهندگان برای تصمیم گیری بهتر بود. MacRumors اکنون دریافته است که اپل در ماه جولای درخواست تغییر نام Credit Kudos به Apple Payments Services Limited را داده است. “تقدیر اعتباری” اکنون به سادگی نام تجاری خدمات پرداخت اپل است.

Credit Kudos بینش و امتیازاتی را بر اساس برنامه‌های وام برگرفته از داده‌های بانکی تراکنش و نتیجه وام ارائه می‌دهد که منبع آن چارچوب بانکداری باز بریتانیا است. امکان مشاهده مستقیم موجودی حساب در کیف پول اپل یک ویژگی جدید انحصاری بریتانیا در iOS 17.1 است که توسط API بانکداری باز تنظیم شده این کشور ارائه می شود. از آنجایی که تخصص Credit Kudos بر بانکداری باز بریتانیا متمرکز بود، به نظر می رسد که خرید سال گذشته پشت این ویژگی جدید باشد.

مشخص نیست که اپل برای فناوری Credit Kudos در آینده چه برنامه‌ای در نظر گرفته است، اما تقریباً مطمئن است که فراتر از قابلیت مشاهده موجودی در کیف پول اپل است، به‌ویژه با در نظر گرفتن پرداخت 131 میلیون پوندی (170 میلیون دلار) توسط اپل برای این شرکت در مارس 2022. تصمیم نسبتاً اخیر برای تغییر نام شرکت به خدمات پرداخت Apple به طور مشابه نشان می دهد که کار این شرکت ادامه دارد. MacRumors می‌داند که 31 کارمند پس از خرید اپل، Credit Kudos را ترک کردند، اما تیمی متشکل از بیش از 12 کارمند، و همچنین فردی کلی، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل، در شرکت باقی می‌مانند.

API Credit Kudos به وام دهندگان راهی برای تصمیم گیری سریعتر و خودکار در مورد وام هایی با ریسک کاهش یافته و نرخ پذیرش بالاتر ارائه داد. بنابراین قابل قبول است که فناوری این شرکت بتواند به اپل در راه اندازی اپل کارت در بریتانیا کمک کند. انگلستان یکی از مهم ترین بازارهای اپل است و این کشور دارای بیشترین تعداد فروشگاه اپل در خارج از ایالات متحده و چین است و ویژگی ها و خدمات جدید اغلب پس از راه اندازی در ایالات متحده برای اولین بار به بریتانیا می رسد.

محصول اعتباری اصلی اپل، اپل کارت، منحصراً در ایالات متحده موجود است. این امکان وجود دارد که اپل بتواند فناوری Credit Kudos را برای همکاری با بخش بانکداری باز ایالات متحده تغییر دهد تا بررسی کننده اعتبار Apple Card را تقویت کند، اما اپل همچنین می تواند از آن برای بررسی اعتباری برنامه های Apple Card در بریتانیا به طور مستقیم استفاده کند زیرا Credit Kudos یک مرجع اعتباری دارای مجوز است. آژانس.

بازارهای اعتباری و مقررات مالی در کشورهای سرتاسر جهان بسیار متفاوت است، بنابراین راه‌اندازی بین‌المللی اپل کارت برای اپل ساده نیست. اپل احتمالاً باید به دنبال راه‌حل‌های خاصی برای تصمیم‌گیری وام‌دهی در هر کشور باشد، بنابراین قابل قبول به نظر می‌رسد که Credit Kudos بتواند پلتفرم بررسی اعتبار برای بریتانیا باشد.

پس از موفقیت اپل کارت در ایالات متحده، توسعه اپل به بازارهای خارج از کشور می تواند منطقی باشد. تیم کوک، مدیر عامل اپل، هنگام بازدید از آلمان در سال 2019، علاقه خود را برای راه اندازی اپل کارت در سطح بین المللی تایید کرد.

اپل اغلب کسب‌وکارهای کوچک‌تری را برای تقویت فن‌آوری‌ها و تخصص خود به‌دست می‌آورد، بدون اینکه آشکارا یا بلافاصله آن را در یک محصول یا خدمات قرار دهد. از سوی دیگر، بسیاری از خریدها بخش های کلیدی اکوسیستم اپل هستند. در سال‌های اخیر، اپل کسب‌وکارهایی مانند Shazam، یک سرویس تشخیص موسیقی، و Drive.ai، یک شرکت خودروهای خودمختار را خریداری کرده است. برنامه‌های اکتسابی مانند Dark Sky و Workflow در اپلیکیشن‌های جدید اپل قرار گرفتند یا تبدیل شدند. سرویس پخش تخصصی موسیقی کلاسیک Primephonic یکی از جدیدترین شرکت هایی است که در محصولات موجود اپل ادغام شده است و به اپلیکیشن Apple Music Classical تبدیل شده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا