بررسی تخصصی

اپل به‌روزرسانی‌های واکنش سریع امنیتی را برای iOS 16.5.1 و macOS 13.4.1 برای رفع آسیب‌پذیری فعال منتشر کرد.

اپل امروز به‌روزرسانی‌های Rapid Security Response (RSR) را منتشر کرد که برای کاربران آیفون و آی‌پد که به‌روزرسانی‌های iOS و iPadOS 16.5.1 و به‌روزرسانی macOS Ventura 13.4.1 را اجرا می‌کنند، در دسترس است.

ویژگی پاسخ سریع امنیتی 1
به‌روزرسانی‌های Rapid Security Response به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بدون نیاز به نصب به‌روزرسانی کامل نرم‌افزار، رفع‌های امنیتی را به کاربران iOS و macOS ارائه می‌دهند. به‌روزرسانی‌های امروزی آسیب‌پذیری WebKit را که به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته است، برطرف می‌کند، بنابراین ایده خوبی است که در اسرع وقت به‌روزرسانی شود.

iOS Security Response 16.5.1 از طریق مکانیسم استاندارد به‌روزرسانی نرم‌افزار در برنامه تنظیمات آیفون یا آی‌پد در دسترس است، اما یک به‌روزرسانی سریع است که تنها به چند دقیقه برای دانلود به‌روزرسانی و سپس راه‌اندازی مجدد سریع برای فرآیند نصب نیاز دارد. به روز رسانی macOS را می توان از طریق تنظیمات سیستم نصب کرد.

پس از نصب به‌روزرسانی Rapid Security Response، کاربران iOS 16.5.1 و کاربران macOS Ventura‌ 13.4.1 نسخه به‌روزرسانی‌شده نرم‌افزار را مشاهده می‌کنند و با ضربه زدن روی نسخه در بخش About در تنظیمات، اطلاعات مربوط به نسخه سیستم عامل نصب شده و به روز رسانی واکنش سریع امنیتی کسانی که می‌خواهند به‌روزرسانی‌های Rapid Security Response را در آیفون غیرفعال کنند، می‌توانند این کار را با دنبال کردن نحوه انجام ما انجام دهند. به‌روزرسانی‌ها را می‌توان در مک نیز غیرفعال کرد.

اپل از سال گذشته ویژگی «پاسخ امنیتی سریع» را آزمایش می‌کند و RSR‌ها برای اولین بار با راه‌اندازی iOS 16 و macOS Ventura معرفی شدند.

داستان های محبوب

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا