بررسی تخصصی

اپل به تصمیم اتحادیه اروپا برای محدود کردن پرونده ضد انحصار ناشی از اسپاتیفای پاسخ داد

کمیسیون اروپا امروز اعلام کرد که تحقیقات ضد انحصار خود را در مورد قوانین اپل برای پخش برنامه های موسیقی محدود کرده است. در بیانیه اعتراضات اصلاح شده ای که به اپل ارسال شد، کمیسیون اعلام کرد که دیگر الزام اپل برای برنامه ها برای استفاده از سیستم خرید درون برنامه ای اپ استور برای کالاها و خدمات دیجیتال را به چالش نمی کشد. این تحقیقات در سال 2019 پس از طرح شکایت ضد تراست اسپاتیفای علیه اپل آغاز شد.

ویژگی اپل در مقابل اسپاتیفای
این تحقیقات اکنون کاملاً بر روی اپل تمرکز می‌کند که مانع از اطلاع‌رسانی برنامه‌های پخش موسیقی به کاربران آیفون و آی‌پد در داخل برنامه می‌شود که هنگام ثبت‌نام در خارج از اپ استور، قیمت اشتراک کمتری در دسترس است. اشتراک‌ها زمانی که از طریق App Store شروع می‌شوند در مقایسه با مستقیماً در وب‌سایت برنامه، گاهی اوقات هزینه بیشتری دارند، زیرا توسعه‌دهندگان به دنبال جبران هزینه ۱۵ تا ۳۰ درصدی اپل برای اشتراک‌های درون‌برنامه هستند.

دیدگاه اولیه کمیسیون این است که قوانین اپل برابر با “ضد فرمان” و “شرایط تجاری ناعادلانه” است که قانون ضد انحصار اتحادیه اروپا را نقض می کند. کمیسیون اضافه کرد که این قوانین “برای کاربران سرویس های پخش موسیقی در دستگاه های تلفن همراه اپل مضر است” زیرا ممکن است در نهایت هزینه بیشتری بپردازند و “با محدود کردن انتخاب موثر مصرف کننده، بر منافع توسعه دهندگان برنامه های پخش موسیقی تأثیر منفی بگذارد.”

در بیانیه ای که با MacRumorsیکی از سخنگویان اپل گفت که این شرکت “خوشحال” است که کمیسیون پرونده خود را محدود کرده است:

اپل به همکاری با کمیسیون اروپا برای درک و پاسخگویی به نگرانی های آنها ادامه خواهد داد و در عین حال رقابت و انتخاب را برای مصرف کنندگان اروپایی ترویج می کند. ما خوشحالیم که کمیسیون پرونده خود را محدود کرده است و دیگر حق اپل برای دریافت کمیسیون برای کالاهای دیجیتال را به چالش نمی کشد و نیازی به استفاده از سیستم های پرداخت درون برنامه ای اعتماد کاربران ندارد. اپ استور به Spotify کمک کرده است تا به برترین سرویس پخش موسیقی در سراسر اروپا تبدیل شود و ما امیدواریم که کمیسیون اروپا به پیگیری شکایتی که هیچ ارزشی ندارد پایان دهد.

Spotify دیگر به مشتریان اجازه نمی دهد از طریق برنامه آیفون خود مشترک شوند. پیامی در برگه Premium برنامه به مشتریان اطلاع می‌دهد که «نمی‌توانند در برنامه به Premium ارتقا دهند» و می‌گوید «می‌دانیم، ایده‌آل نیست». این برگه هیچ گونه اطلاعات یا پیوندهای خارجی مربوط به اشتراک در وب سایت Spotify ارائه نمی دهد.

دستورالعمل‌های بازبینی فروشگاه App اپل به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا با ارتباطات خارج از برنامه، مانند ایمیل، کاربران را در مورد روش‌های خرید جایگزین آگاه کنند. برنامه‌های «خواننده» مانند Spotify همچنین می‌توانند پیوند درون‌برنامه‌ای به وب‌سایت خود داشته باشند تا کاربران بتوانند حساب‌های خود را راه‌اندازی یا مدیریت کنند. با این حال، در نهایت، Spotify هنوز نمی تواند قیمت اشتراک کمتری را که از طریق وب سایت خود در برنامه آیفون خود در دسترس است، تبلیغ کند.

به عنوان بخشی از پاسخ خود، اپل گفت که همیشه رقابت را ترویج می کند، تنها یکی از رقبای بسیاری در بازار پخش موسیقی در اروپا است، و اقتصاد برنامه iOS از 2.2 میلیون شغل اروپایی پشتیبانی می کند. اپل همچنین به گزارش‌هایی اشاره کرد که نشان می‌دهد Spotify یکی از موفق‌ترین اپلیکیشن‌ها در اپ استور و یک تجارت غالب است.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا