بررسی تخصصی

رقبای اپل برای ترویج اکوسیستم های باز با استفاده از قوانین اتحادیه اروپا متحد می شوند

گوگل، متا، کوالکام، هیچ چیز، لنوو، اپرا و چندین شرکت فناوری دیگر اعلام کرده‌اند که تلاش مشترکی برای ایجاد «اکوسیستم‌های دیجیتال باز» در اقدامی که به نظر می‌رسد اقدامی مشخص علیه اپل است (از طریق رویترز).

رقبای اپل برای ترویج اکوسیستم های باز با استفاده از قوانین اتحادیه اروپا متحد می شوند
این گروه که خود را ائتلاف برای اکوسیستم های دیجیتال باز (CODE) می نامد، به دنبال تشویق پلتفرم ها و سیستم های بازتر در اروپا است. سایر اعضا عبارتند از موتورولا، برند چینی گوشی های هوشمند Honor، استارت آپ واقعیت افزوده فرانسوی Lynx و ارائه دهنده خدمات پیام رسانی آلمانی Wire. اپل به طور محسوسی در بین اعضای سازمان غایب است.

شکل‌گیری CODE در پاسخ به قوانین جدید اتحادیه اروپا مانند قانون بازارهای دیجیتال (DMA) صورت می‌گیرد که شرکت‌های فناوری بزرگ را به‌عنوان «دروازه‌بان» معرفی می‌کند و آنها را وادار می‌کند تا خدمات و پلتفرم‌های مختلف خود را برای شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان دیگر باز کنند. انتظار می رود DMA اپل را مجبور کند تا تغییرات قابل توجهی در نحوه عملکرد اپ استور، فیس تایم و سیری در اروپا ایجاد کند. به عنوان مثال، اپل در سال آینده موظف خواهد شد به کاربران اجازه دهد تا فروشگاه های برنامه های شخص ثالث و برنامه های جانبی را نصب کنند و همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که پیشنهادات خود را در خارج از اپ استور تبلیغ کنند و از سیستم های پرداخت شخص ثالث استفاده کنند.

CODE قصد دارد با شرکت‌ها، قانون‌گذاران و دانشگاهیان برای ارتقای باز بودن دیجیتال و ارائه راه‌هایی برای دستیابی به این امر در اروپا با استفاده از DMA و قوانین آینده اتحادیه اروپا همکاری کند. اعضا در مورد اینکه چگونه اکوسیستم های دیجیتال باید در اروپا کار کنند و چه چیزی بر رقابت پذیری و باز بودن تأثیر مثبت می گذارد، بحث کرده اند. هدف این سازمان باز کردن اکوسیستم های دیجیتال عمده با استفاده از همکاری بین صنعتی برای ارتقای اتصال و قابلیت همکاری بین سیستم ها است.

در حالی که شرکت هایی مانند گوگل و متا به طور رسمی توسط اتحادیه اروپا مانند اپل به عنوان دروازه بان معرفی شده اند، رقبا به طور فزاینده ای تلاش می کنند از قوانین اتحادیه اروپا برای ایجاد تغییرات عمده در اکوسیستم اپل استفاده کنند. به عنوان مثال، ماه گذشته، گوگل و گروه‌های مخابراتی اروپایی از قانون‌گذاران اتحادیه اروپا خواستند تا iMessage را یک سرویس «هسته‌ای» معرفی کنند که اپل را مجبور می‌کند تا پلتفرم ارتباطی را با سرویس‌های چت رقیب سازگار کند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا