بررسی تخصصی

اپل اولین نسخه بتا عمومی iOS 16.4 و iPadOS 16.4 را با Emoji جدید، Safari Web Push Notifications، HomeKit Update و موارد دیگر منتشر کرد.

اپل امروز اولین نسخه بتا از به‌روزرسانی‌های iOS 16.4 و iPadOS 16.4 را برای آزمایش‌کنندگان عمومی بتا ارائه کرد و روند آزمایش بتا را برای عموم مردم باز کرد. نسخه های بتا امروز یک روز پس از ارائه نسخه بتا توسط اپل به توسعه دهندگان ارائه می شوند.

آزمایش‌کنندگان بتای عمومی که در برنامه آزمایشی رایگان اپل ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند پس از نصب گواهینامه مناسب از وب‌سایت Public Beta، نسخه بتای iOS 16.4 را به‌صورت آنلاین دانلود کنند.

این آخرین نسخه آزمایشی است که از گواهینامه‌ها به این روش استفاده می‌کند، زیرا به‌روزرسانی‌های بتای آینده هم برای توسعه‌دهندگان و هم برای آزمایش‌کنندگان بتا عمومی به Apple ID مرتبط می‌شوند.

به‌روزرسانی‌های iOS 16.4 و iPadOS 16.4 تعدادی کاراکتر ایموجی جدید اضافه می‌کنند، از جمله سر تکان دادن، قلب صورتی، قلب آبی، قلب خاکستری، خر، گوزن، پرنده سیاه، غاز، بال، عروس دریایی، سنبل، غلاف نخود، زنجبیل، پنکه، گزینه های شانه، فلوت، ماراکا و دست چپ و راست.

کاراکترهای ایموجی ios 16 4
اعلان‌های Safari Web Push در دسترس هستند، اما توسعه‌دهندگان وب باید پشتیبانی اضافه کنند. با استفاده از این ویژگی، می‌توانید یک وب‌سایت را به صفحه اصلی خود اضافه کنید و وب‌سایت می‌تواند مانند مک، اعلان‌های فشار را برای شما ارسال کند. این اعلان‌ها مانند سایر اعلان‌های iOS عمل می‌کنند و می‌توان آن‌ها را با حالت فوکوس، در اپل واچ و موارد دیگر فیلتر کرد.

یک گزینه افزودن جدید به صفحه اصلی برای مرورگرهای شخص ثالث وجود دارد تا بتوانید سایت مورد علاقه کروم را مستقیماً به صفحه اصلی خود اضافه کنید، به علاوه ارتقاء معماری HomeKit که از iOS 16.2 خارج شده بود اکنون دوباره در دسترس است.

اپل تغییرات جزئی در برنامه پادکست، برنامه Apple Music و رابط پوشش AppleCare ایجاد کرده است، به علاوه میانبرهای جدید، اتصال 5G در ترکیه، گزینه ای برای افزودن فیلتر نمایش همیشه روشن به Focus بیشتر و موارد دیگر وجود دارد. جزئیات کامل هر چیز جدید را می‌توانید در راهنمای اختصاصی iOS 16.4 ما پیدا کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا