بررسی تخصصی

اپل پنجمین نسخه بتا عمومی iOS 16 و iPadOS 16 را معرفی کرد

اپل امروز پنجمین نسخه بتای iOS 16 و iPadOS 16 را در اختیار آزمایش‌کنندگان عمومی بتا قرار داد و روند آزمایش بتای iOS 16 را برای عموم مردم باز کرد. بتای امروز یک هفته پس از چهارمین بتای عمومی می آید و با هفتمین بتای توسعه دهنده مطابقت دارد.

ویژگی صفحه قفل ios 16 2
آزمایش‌کنندگان بتای عمومی که برای برنامه آزمایشی رایگان اپل ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند پس از نصب گواهینامه مناسب از وب‌سایت Public Beta، نسخه‌های بتا دوم iOS 16 و ‌iPadOS 16 را به صورت آنلاین دانلود کنند.

iOS 16 یک صفحه قفل بازبینی شده با والپیپرهای قابل تنظیم، زمان و ویجت‌ها را به همراه دارد، به‌علاوه اعلان‌ها به‌روزرسانی شده‌اند تا از پایین نمایشگر وارد شوند. صفحه‌های قفل چندگانه پشتیبانی می‌شوند و می‌توانند با حالت‌های فوکوس مرتبط شوند.

برنامه پیام‌ها از ویرایش و حذف پیام‌ها و همچنین علامت‌گذاری پیام‌های خوانده نشده پشتیبانی می‌کند. SharePlay دیگر محدود به FaceTime نیست، بنابراین می توان از پیام ها برای ارتباط بین افرادی که محتوا را با یکدیگر به اشتراک می گذارند استفاده کرد. تماس‌های FaceTime را می‌توان از یک دستگاه به دستگاه دیگر ارسال کرد و اپلیکیشن Health یک ویژگی دارویی جدید برای ردیابی ویتامین‌ها و داروهایی که مصرف می‌کنید به دست می‌آورد.

اپل در حال جایگزینی گذرواژه‌ها با Passkeys است و سافاری اکنون از Shared Tab Groups برای همکاری پشتیبانی می‌کند. در برنامه Mail، می‌توانید ایمیل‌ها را برنامه‌ریزی کنید، ارسال را لغو کنید و یادآوری‌های بعدی را دریافت کنید، و برنامه Maps از مسیریابی چند مرحله‌ای پشتیبانی می‌کند.

iCloud Shared Photo Library روشی راحت برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها با اعضای خانواده ارائه می‌دهد و Apple Pay Later به کاربران اجازه می‌دهد تا برای خریدهای Apple Pay به اقساط بدون هزینه پرداخت کنند. برای iPad، ‌iPadOS 16 یک اپلیکیشن Weather و یک سیستم چند وظیفه‌ای جدید به نام Stage Manager را ارائه می‌کند، اما این فقط برای iPad‌هایی با تراشه‌های سیلیکونی اپل است.

تعداد زیادی ویژگی در iOS 16 و iPadOS 16 وجود دارد که خلاصه کامل آن در خلاصه‌های اختصاصی ما موجود است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا