بررسی تخصصی

اپل دومین بتای macOS 13 Ventura را به توسعه دهندگان فرستاد

اپل امروز دومین نسخه بتا macOS 13 Ventura را عرضه کرد، نسخه نسل بعدی سیستم عامل مک که قرار است پاییز امسال عرضه شود. دومین بتا دو هفته پس از رونمایی اپل از این به‌روزرسانی در WWDC و ارائه اولین بتا به توسعه‌دهندگان منتشر شد.

سرصفحه جمع بندی macos ventura
توسعه دهندگان ثبت نام شده می توانند نسخه بتا را از طریق مرکز توسعه دهندگان اپل دانلود کنند و پس از نصب نمایه مناسب، نسخه های بتا از طریق مکانیسم به روز رسانی نرم افزار در تنظیمات برگزیده سیستم در دسترس خواهند بود.

macOS Ventura Stage Manager را معرفی می‌کند، ویژگی جدیدی که به کاربران مک اجازه می‌دهد روی یک کار تمرکز کنند و در عین حال برنامه‌های دیگر را برای جابجایی آسان بین کارها آماده نگه دارند. این به روز رسانی دوربین Continuity Camera را اضافه می کند که به شما امکان می دهد از آیفون به عنوان وب کم برای مک خود استفاده کنید. از مرکز استیج، نمای میز (برای نشان دادن میزتان) و استودیو لایت پشتیبانی می کند.

Handoff اکنون برای FaceTime در دسترس است تا بتوانید به دلخواه تماس‌ها را بین iPhone، iPad و Mac انتقال دهید، و Messages از ویژگی‌هایی برای علامت‌گذاری iMessage به عنوان خوانده‌نشده، عدم ارسال iMessage و علامت‌گذاری به‌عنوان خوانده‌نشده پشتیبانی می‌کند. SharePlay اکنون در برنامه Messages نیز کار می کند.

برنامه Mail از زمان‌بندی و بازگرداندن ایمیل‌ها تا 10 ثانیه پس از ارسال پشتیبانی می‌کند، و اکنون برنامه‌های Weather و Clock در Mac در دسترس هستند. System Preferences به System Settings تغییر نام داده است و طراحی شبیه به iOS دارد.

سافاری از Shared Tab Groups پشتیبانی می‌کند و اپل روی Passkeys کار می‌کند، یک اعتبار نسل بعدی که جایگزین رمز عبور می‌شود. به‌روزرسانی‌هایی برای Spotlight وجود دارد، Photo Library دارای ویژگی‌های جدیدی است و Metal 3 برای گرافیک بهتر در بازی‌ها در macOS Ventura گنجانده شده است.

برای هر چیز جدید در macOS Ventura‌، ما یک جمع بندی اختصاصی داریم که همه ویژگی ها را بررسی می کند. macOS Ventura در حال حاضر محدود به توسعه دهندگان است، اما اپل قصد دارد نسخه بتای عمومی را در ماه جولای در دسترس قرار دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا