بررسی تخصصی

اپل سومین بتای tvOS 17 را به توسعه دهندگان می دهد

اپل امروز سومین بتای نسخه بتای tvOS 17 را برای اهداف آزمایشی در اختیار توسعه دهندگان قرار داد و این به روز رسانی دو هفته پس از معرفی دومین بتا توسط اپل منتشر شد.

ویژگی apple tv 4k yellow bg
توسعه دهندگان ثبت شده می توانند با شرکت در نسخه بتا از طریق برنامه تنظیمات در Apple TV، به روز رسانی tvOS 17 را دانلود کنند. یک حساب توسعه دهنده ثبت شده مورد نیاز است.

به‌روزرسانی‌های tvOS معمولاً به اندازه به‌روزرسانی‌های iOS و macOS توجه زیادی را به خود جلب نمی‌کنند و هرگز به اندازه ویژگی‌های غنی نیستند، اما tvOS 17 برای اولین بار FaceTime را به تلویزیون می‌آورد. اپل تی‌وی 4K می‌تواند به آیفون یا آی‌پدی که به عنوان دوربین عمل می‌کند وصل شود و رابط FaceTime روی صفحه تلویزیون نشان داده شود.

همه ویژگی‌های FaceTime در دسترس هستند، از جمله Center Stage برای نگه داشتن شما در جلو و مرکز، به علاوه واکنش‌های جدید مبتنی بر ژست وجود دارد که به شما امکان می‌دهد از دستان خود برای ایجاد جلوه‌های روی صفحه استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر با دستان خود قلب بسازید، صفحه نمایش قلب ها را نشان می دهد.

Split View برای Apple TV به کاربران امکان می‌دهد با استفاده از SharePlay با دوستان و خانواده تلویزیون تماشا کنند و در صورت نیاز کنترل‌هایی برای انتقال تماس‌ها بین تلویزیون و آیفون یا آی‌پد وجود دارد. برنامه های شخص ثالث مانند زوم نیز می توانند از این قابلیت استفاده کنند، بنابراین آن برنامه ها روی صفحه تلویزیون نیز کار خواهند کرد.

مرکز کنترل در اپل تی‌وی اصلاح شده است و دسترسی به تنظیمات و اطلاعات کلیدی برای کاربران آسان‌تر است، به‌علاوه یک ویژگی جدید وجود دارد که به آیفون اجازه می‌دهد تا یک کنترل از راه دور سیری را که در جای خود قرار ندارد، پیدا کند.

tvOS همچنین دارای طیفی از محافظ‌های صفحه نمایش هوایی جدید است، پشتیبانی از برنامه‌های VPN شخص ثالث را اضافه می‌کند، Dolby Vision 8.1 را در دستگاه‌های سازگار معرفی می‌کند و موارد دیگر. جزئیات را می توان در جمع بندی Apple TV ما یافت.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا