بررسی تخصصی

گزارش: اپل در سال آینده فضای تبلیغاتی را برای TV+ می فروشد، با اشاره به سطح احتمالی پشتیبانی شده از تبلیغات

طبق گزارش‌ها، اپل با مدیران آژانس‌های رسانه‌ای و شبکه‌ای در مورد چشم‌انداز فروش زمان تبلیغات در سرویس استریم Apple TV+ خود بحث‌هایی را انجام داده است که منجر به گمانه‌زنی‌هایی شد که احتمالاً در سال آینده، یک ردیف پشتیبانی از تبلیغات در آینده در راه است.

بنر اپل تی وی پلاس
مطابق با دیجی دیتاد ترسی، مدیر تبلیغات اپل، جلساتی را با مدیران شرکت هلدینگ برای فروش فضای تبلیغاتی ویدئویی رهبری کرده است، و گزارش شده است که در سال 2022 بحث‌های بیشتری در مورد کارت‌ها انجام شده است. این گزارش با استناد به یک منبع ناشناس ادعا می‌کند که اپل از شبکه یکی از آژانس‌ها درخواست نکرده است که دلارهای مشتری را کنار بگذارد. سه ماهه چهارم، نشان می دهد که زمان تبلیغات می تواند در اوایل سال 2023 در دسترس باشد.

اپل قصد دارد با گسترش تبلیغات خود به برنامه ها و خدمات بیشتر، درآمد تبلیغات خود را از 4 میلیارد دلار در سال به دو رقمی در سال افزایش دهد و مدیران اپل به وضوح تلویزیون + را دارای پتانسیل های دست نخورده می دانند.

در حال حاضر، نقاط تبلیغاتی اپل بر روی تبلیغات نمایشی در برنامه‌های News و Stocks، و همچنین برای برنامه‌های موجود در App Store، در سراسر iPhone، iPad و Mac پخش شده است. اپل همچنین در حال حاضر با تبلیغات در طول پخش جریانی بیسبال جمعه شب MLB در Apple TV+‎ درآمد کسب کرده است، اگرچه این نقاط توسط MLB فروخته می شود. در سال 2023، این مکان انحصاری لیگ برتر فوتبال برای 10 سال آینده خواهد بود، با فضای تبلیغاتی و قراردادهای اسپانسر که توسط اپل و MLS مشترک است.

مشخص نیست که اپل چگونه می‌خواهد تبلیغات را به سرویس استریم +تلویزیون 4.99 دلاری خود در ماه تزریق کند، اما اگر این شرکت بخواهد از نتفلیکس و دیزنی پلاس پیروی کند، با ارائه یک ردیف تبلیغاتی، می‌تواند عامل درآمدزایی باشد.

اپل هنوز مقدار محدودی محتوای اصلی در مقایسه با سایر سرویس‌های استریم دارد و نمی‌تواند همان شماره مشترک Hulu، Netflix و Disney+ را جذب کند. اپل با ارائه یک طرح اشتراک با پشتیبانی تبلیغاتی یا حتی رایگان، می‌تواند تعداد کم مخاطبان خود را افزایش دهد بدون اینکه تعهد خود را به برنامه‌نویسی اصلی و محتوای فیلم کاهش دهد.

در ماه مه گزارش شد که ادی کیو، معاون ارشد خدمات اپل، مدیریت خدمات را با هدف تمرکز بیشتر بر پخش و تبلیغات تغییر ساختار داده است. در نتیجه ترزی مسئولیت بیشتری را بر عهده گرفته و از ابتدای سال به طور مستقیم به کیو گزارش می دهد.

از آن زمان، اپل در حال مذاکره برای تضمین معاملات بیشتر محتوای ورزشی، از جمله قراردادی برای بسته پخش فوتبال و بسکتبال کالج Big Ten بوده است. شایعات حاکی از آن است که اپل بسته یکشنبه لیگ ملی فوتبال را نیز دنبال می کند. در گذشته نیز در مورد قرارداد محتوا با Pac-12 بحث کرده است.

با هر تلاشی که اپل برای افزایش پیشنهادات ورزشی خود انجام می دهد، فرصت دیگری برای کسب درآمد تبلیغاتی به وجود می آید. اینکه آیا استراتژی فروش تبلیغات که از این حرکت‌ها تکامل می‌یابد، اساساً درک TV+ را به‌عنوان اولین بازیکن حریم خصوصی در بازار خدمات استریم تغییر خواهد داد یا خیر.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا