بررسی تخصصی

تنظیمات Apple Silicon Mac Pro: همه چیزهایی که می دانیم

به لطف گزارش‌های مختلف و راه‌اندازی مک استودیو در اوایل سال جاری، تصویر واضح‌تری از آنچه در اواخر سال جاری از پیکربندی‌های Mac Pro سیلیکون اپل انتظار داریم، وجود دارد.

ویژگی mac pro mini
مک پرو یکی از آخرین مدل‌های مک مبتنی بر اینتل است که هنوز به فروش می‌رسد و تنها خط تولید مک باقی‌مانده بدون گزینه‌های تراشه سیلیکونی اپل است. یک مدل کاملاً جدید که در نهایت سیلیکون اپل را برای حرفه ای ها به Mac رده بالای اپل می آورد، اکنون بیش از دو سال است که پیش بینی می شود. در رویداد “Peek Performance” خود در اوایل سال جاری، اپل حتی از معرفی Mac Pro سیلیکونی اپل انتقاد کرد و گفت: “این برای یک روز دیگر است.”

پیش از این، گزارش‌هایی در مورد یک مدل کوچک‌تر مک پرو که جایی بین مک مینی و مک پرو قرار گرفته بود، دانستن اینکه از آینده خط رده بالای مک پرو چه انتظاراتی باید داشت دشوار بود، اما اکنون مشخص شده است که بسیاری از این شایعات مربوط به مک استودیو، مشخص می کند که چه انتظاراتی از نسل بعدی مک پرو می رود.

گزارش های متعدد از بلومبرگمارک گورمن درباره گزینه‌ها و مشخصات تراشه‌های سیلیکونی اپل، تصویر نسبتاً ساده‌ای از انتظارات از پرچم‌دار جدید مک ارائه می‌دهد. به گفته Gurman، کاربران طبق گزارش‌ها می‌توانند مک پرو جدید را با گزینه‌های تراشه «M2 Ultra» و «M2 Extreme» پیکربندی کنند. تنظیمات دستگاه احتمالاً به شرح زیر است:


مک پرو با M2 Ultra

  • CPU 20 هسته ای (16 هسته با کارایی بالا و چهار هسته با کارایی بالا)
  • تا یک پردازنده گرافیکی 64 هسته ای
  • موتور عصبی 32 هسته ای
  • 64 یا 128 گیگابایت حافظه یکپارچه

مک پرو با M2 Extreme

  • CPU 40 هسته ای (32 هسته با کارایی بالا و هشت هسته با کارایی بالا)
  • تا یک پردازنده گرافیکی 128 هسته ای
  • موتور عصبی 64 هسته ای
  • حداقل 128 یا 256 گیگابایت حافظه یکپارچه

در حال حاضر، M1 Ultra قدرتمندترین تراشه سیلیکونی سفارشی اپل است که دارای یک CPU 20 هسته ای و یک پردازنده گرافیکی 64 هسته ای و یک موتور عصبی 32 هسته ای است. ‌M2 Extreme که بالاتر از Ultra در خط تولید تراشه قرار می‌گیرد، احتمالاً از این مشخصات پیشی می‌گیرد تا به تراشه سیلیکونی اپل برای حداکثر کارایی تبدیل شود.

بر اساس این شایعات، M2 Extreme از گزینه CPU اینتل Xeon W با 28 هسته ارائه شده در مک پرو فعلی که مبتنی بر اینتل است، پیشی خواهد گرفت. مشخصات شناخته شده M2 Extreme به طور موثر قابلیت های M1 Ultra را در مک استودیو دو برابر می کند، اما اگر مبتنی بر فرآیند ساخت پیشرفته تر 5 نانومتری در پشت تراشه M2 فعلی باشد، احتمالاً طیف وسیعی از پیشرفت های دیگر از نظر وجود خواهد داشت. فناوری های اصلی، کارایی و سرعت ساعت.

تراشه M2 نسبت به تراشه M1 18 درصد CPU سریع‌تر، 35 درصد GPU قدرتمندتر، موتور عصبی 40 درصد سریع‌تر و 50 درصد پهنای باند حافظه بیشتر ارائه می‌کند. عملکرد دلتای مشابهی بین M1 Ultra و M2 Ultra محتمل به نظر می رسد.

مک پرو فعلی با حداکثر 1.5 ترابایت حافظه، گزینه پیکربندی 25000 دلاری برای مدل های 11999 دلاری و 12999 دلاری مک پرو با پردازنده های 24 و 28 هسته ای در دسترس است. از آنجایی که مک‌های سیلیکونی اپل به جای حافظه‌های معمولی DDR4 ECC که در مک پرو فعلی استفاده می‌شوند، از یک حافظه مشترک مشترک از حافظه یکپارچه استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد که با حافظه بسیار کمتری در دسترس باشد.

برج مک پرو در داخل


تراشه‌های خانواده M1 از سیستم روشنی برای افزایش گزینه‌های حافظه یکپارچه پیروی می‌کنند، به‌طوری‌که M1 8 یا 16 گیگابایت، M1 Pro 16 یا 32 گیگابایت، M1 Max با 32 یا 64 گیگابایت، و M1 Ultra با 64 یا 128 گیگابایت ارائه می‌دهد. به این ترتیب، محتمل به نظر می رسد که هر تراشه جدید “Extreme” بالاتر از Ultra گزینه های حافظه یکپارچه 128 و 256 گیگابایتی را ارائه دهد. تراشه M2 یک گزینه حافظه 24 گیگابایتی اضافه کرده است، بنابراین این امکان وجود دارد که اپل بتواند حتی با مک پرو جدید، حافظه یکپارچه 192 و 384 گیگابایتی را ارائه دهد.

Mac Pro در حال حاضر از 5999 دلار شروع می‌شود و امکان قیمت گذاری آن تا بیش از 52000 دلار در پیکربندی‌های سفارشی وجود دارد. مدل پایه سیلیکونی اپل مک پرو با M2 Ultra تقریباً قیمت بیشتری نسبت به مک استودیو پیشرفته با M1 Ultra دارد که از 3999 دلار شروع می شود. به نظر می رسد که مدل پایه جدید مک پرو همچنان با قیمتی مشابه مدل فعلی شروع به کار کند، اما در حال حاضر اطلاعات بیشتری در مورد قیمت آن وجود ندارد.

فراتر از مشخصات اولیه آن، در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد طراحی، پورت ها و ماژولار بودن دستگاه وجود دارد. انتظار می‌رود اپل سیلیکونی مک پرو را اواخر سال جاری معرفی کند و پس از آن می‌توان یک نسخه Pro از استودیو نمایشگر با پنل مینی ال‌ای‌دی و پشتیبانی از ProMotion در اوایل سال 2023 ارائه کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد مک جدید. حرفه ای، راهنمای دقیق ما را ببینید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا