بررسی تخصصی

اپل می‌گوید بازبینی لایحه بارگذاری جانبی ایالات متحده، حفاظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران آیفون را تضعیف می‌کند

سناتور امی کلوبوچار شب گذشته یک نسخه اصلاح شده را معرفی کرد [PDF] قانون انتخاب و نوآوری آمریکا، در حالی که دولت ایالات متحده به کار در راستای قانونی که شرکت‌های بزرگ فناوری را هدف قرار می‌دهد و بارگذاری جانبی آیفون را الزامی می‌کند، ادامه می‌دهد.

ویژگی عمومی فروشگاه App iOS غیراشباع شده است
تغییرات کمی در این لایحه وجود دارد که نگرانی های اپل را در مورد آن کاهش دهد و شرکت کوپرتینویی بیانیه ای را ارائه کرد. MacRumors.

ما آیفون و اپ استور را ایجاد کردیم تا مکانی امن و قابل اعتماد برای کاربران باشد تا برنامه‌هایی را که دوست دارند دانلود کنند و یک فرصت تجاری عالی برای توسعه‌دهندگان در همه جا باشد. نتیجه موتور بی‌سابقه‌ای برای رشد اقتصادی بوده است که رقابت و نوآوری را امکان‌پذیر کرده است و این امکان را برای هر توسعه‌دهنده‌ای که ایده‌ای عالی دارد می‌تواند به مشتریان اپل در سراسر جهان برسد.

ما همچنان نگران هستیم که این قانون تهدیدی برای شکستن این مدل و تضعیف حریم خصوصی و حفاظت‌های امنیتی کاربران ما باشد. دولت‌ها و آژانس‌های بین‌المللی در سرتاسر جهان به صراحت توصیه کرده‌اند که از الزامات بارگذاری جانبی، که به بازیگران بدی که می‌خواهند کاربران – از جمله کودکان – را با بدافزارها و کلاهبرداری‌ها هدف قرار دهند، قدرت می‌دهد و ردیابی کاربران بدون رضایت آنها را برای شرکت‌های تشنه داده آسان‌تر می‌کند. در پایان، تغییرات ایجاد شده در این لایحه نشان می دهد که این قانون، همانطور که در ابتدا پیش نویس شده بود، آسیب پذیری های امنیتی و حریم خصوصی ناخواسته ای را برای کاربران ایجاد کرده است. ما معتقدیم راهکارهای پیشنهادی بسیار کمتر از حمایت‌هایی است که مصرف‌کنندگان نیاز دارند، و از قانون‌گذاران می‌خواهیم تا تغییرات بیشتری برای جلوگیری از این پیامدهای ناخواسته ایجاد کنند.

سیاسی صبح امروز گزارش شد که برخی از دموکرات های سنا در حال عقب نشینی از این لایحه هستند، اما رهبران دموکرات قصد دارند تا تابستان امسال رای گیری کنند. طبق گزارش ها، سناتورهای دموکرات درباره رای دادن به این لایحه به شکل کنونی آن “محفوظات عمیقی” ابراز کرده اند، زیرا ممکن است برای یک سال انتخابات بسیار بحث برانگیز باشد، که باعث شده کلوبوچار نسخه جدیدی را معرفی کند.

این لایحه اصلاح شده برای رفع برخی از نگرانی‌هایی که سناتورها در مورد تغییرات گسترده صنعت فناوری مطرح کرده‌اند طراحی شده است، اما اپل معتقد است که تغییرات به اندازه کافی پیش نمی‌روند. این شرکت می گوید که این ترفندها ثابت می کند که قانون اصلی منجر به “آسیب پذیری های امنیتی و حریم خصوصی ناخواسته” برای کاربران می شود و قانونگذاران باید تغییرات بیشتری را برای محافظت از حریم خصوصی کاربران ایجاد کنند.

به‌روزرسانی‌ها، دفاع از تغییرات حریم خصوصی را که اپل اجرا می‌کند، آسان‌تر می‌کند، اما اپل همچنان باید نشان دهد که هر تغییر «به‌طور منطقی متناسب و به‌طور منطقی ضروری است» و نمی‌توان به روش دیگری «از لحاظ مادی کمتر تبعیض‌آمیز» دست یافت. هیچ تغییری در الزامات اپل برای اجازه بارگذاری جانبی وجود ندارد.

بر اساس متن این لایحه، برنامه‌ها می‌توانند بر روی آیفون‌های خارج از اپ استور نصب شوند و iOS را بسیار شبیه به پلتفرم اندروید می‌کند. شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک می‌توانند از طریق بارگذاری جانبی در مورد حفاظت از حریم خصوصی آیفون کار کنند و مشمول قوانین اپل علیه ردیابی نخواهند شد. این لایحه شرکت‌های فناوری آمریکایی شامل اپل، آمازون، فیس‌بوک و گوگل را هدف قرار می‌دهد، اما هیچ محدودیتی برای شرکت‌های غیرآمریکایی مانند سامسونگ، اوپو، ویوو و سایر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند که با اپل رقابت می‌کنند، ایجاد نمی‌کند، که در آینده می‌تواند مشکل‌ساز باشد. .

اپل قبلاً گفته بود که فعال کردن بارگذاری جانبی منجر به سیل حملات جدید به کاربران آیفون از سوی بازیگران بدی می شود که مشتاق دسترسی به داده های حساس ذخیره شده در دستگاه های مصرف کننده هستند. شکارچیان و کلاهبرداران قادر خواهند بود “حفاظت های امنیتی و حریم خصوصی اپل را به طور کامل کنار بگذارند”، با این لایحه که به “بدافزارها، کلاهبرداری ها و بهره برداری از داده ها اجازه تکثیر می دهد.”

مدیر عامل اپل، تیم کوک، در ماه نوامبر گفت که مصرف‌کنندگانی که می‌خواهند برنامه‌های جانبی را بارگذاری کنند، باید به جای آیفون، به اندروید نگاه کنند. او در مصاحبه ای گفت: “اگر این برای شما مهم است، پس باید یک گوشی اندرویدی بخرید.” «از دیدگاه ما، اگر من یک خودروساز بودم بگویم [a customer] کیسه هوا و کمربند ایمنی را در خودرو نبندید.»

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا