بررسی تخصصی

مشتری اپل استور ادعا می کند که راننده Uber سفارش تحویل 2000 دلاری آنها را دزدیده است و اپل مبلغی را بازپرداخت نمی کند

در حالی که بسیاری از فروشگاه های اپل در ایالات متحده تحویل دو ساعته محصولات موجود در انبار را با قیمت 9 دلار ارائه می دهند، مشتریان باید بر اساس شکایات آنلاین در طول سال ها، هنگام بررسی این گزینه مراقب سرقت احتمالی و مشکلات بعدی بازپرداخت باشند.

سری آیفون 14
آخرین داستان هشداردهنده این هفته توسط یکی از کاربران Reddit در کالیفرنیا به اشتراک گذاشته شد که ادعا کرد آیفون 14 پرو مکس و اپل واچ اولترا که از طریق فروشگاه آنلاین اپل با تحویل در همان روز سفارش داده‌اند، به اشتباه توسط راننده Uber Eats که به آن اختصاص داده شده است، علامت‌گذاری شده است. سفارش را تحویل دهید مشتری با تیم خدمات مشتریان اپل تماس گرفت، اما ادعا کرد که اپل در نهایت از ارائه بازپرداخت برای خرید 2098 دلاری خودداری کرد، علیرغم اینکه مشتری شواهد ویدیویی از انتظار خارج از منزل برای تحویل در آدرس ارائه شده داشت.

مشتری گفت که اپل به آنها اطلاع داده است که “شرکت مخابراتی ما تحقیقات درخواستی را تکمیل کرده است و هیچ اقدام دیگری از سوی اپل انجام نخواهد شد.” آنها افزودند که اوبر همچنین نتوانسته راه حلی برای این موضوع ارائه کند.

داستان های مشابهی در مورد سرقت احتمالی یا مشکلات با گزینه تحویل همان روز اپل توسط سایر مشتریان در Reddit و سایر نقاط آنلاین به اشتراک گذاشته شده است. در برخی موارد، مشتریان در نهایت پس از گفتگوهای طولانی با تیم خدمات مشتریان اپل توانسته اند بازپرداخت دریافت کنند، اما مشخص نیست که اپل چه عواملی را در تحقیقات خود در نظر می گیرد. سایرین با ارسال بازپرداخت با صادرکننده کارت اعتباری خود، بازپرداخت دریافت کرده‌اند.

این مشکل با این واقعیت تشدید می شود که ادارات پلیس در برخی حوزه های قضایی از تحقیق درباره سرقت های کوچک خودداری می کنند. به عنوان مثال، در آخرین مورد، مشتری از کالیفرنیا گفت که قادر به ارائه گزارش پلیس در مورد این حادثه نیست.

اپل حداقل از سال 2019 تحویل یک روزه را در اکثر مناطق مترو در ایالات متحده ارائه کرده است. بسیاری از سفارش‌ها توسط Postmates زمانی که این سرویس برای اولین بار در دسترس قرار گرفت تحویل داده شد، اما به نظر می‌رسد که Uber Eats اکنون شریک اصلی تحویل اپل است. هر کسی که برای Uber رانندگی می‌کند، می‌تواند تحویل اپل را از طریق Uber Eats به همان روشی که سفارش غذا یا نوشیدنی انجام می‌دهد، بپذیرد، علی‌رغم اینکه اکثر خریدهای اپل به میزان قابل توجهی ارزشمندتر هستند.

به نظر می‌رسد مشکل اساسی این است که اپل و شرکای پیک آن مانند اوبر اقدامات کافی برای اثبات اینکه یک سفارش واقعاً تحویل داده شده است، ندارند و در حوادثی که ممکن است سرقت رخ داده باشد، بار اثبات را بر عهده مشتری می‌گذارد. ما با اپل تماس گرفتیم، اما هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم. سخنگوی Uber برای بررسی بیشتر اطلاعات خاصی در مورد این حادثه ادعا شده درخواست کرد.

شایان ذکر است که اکثریت قریب به اتفاق تحویل‌های یک روزه اپل استور احتمالاً بدون مشکل تکمیل می‌شوند، اما این حوادث مجزا در مورد سرقت احتمالی در طول سال‌ها ظاهر می‌شوند، بنابراین مشتریان باید از خطرات احتمالی آن آگاه باشند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا