بررسی تخصصی

اپل اکنون به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برای برخی افزایش قیمت اشتراک به‌طور خودکار شارژ کنند

اپل امروز به توسعه‌دهندگان اطلاع داد که در حال پیاده‌سازی ویژگی اشتراک جدیدی است که به مشتریان امکان می‌دهد زمانی که قیمت اشتراک برنامه افزایش می‌یابد، به‌طور خودکار شارژ می‌شوند، که در حال حاضر به روشی که اشتراک‌ها کار می‌کنند نیست.

اپل اکنون به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برای برخی افزایش قیمت اشتراک به‌طور خودکار شارژ کنند
در حال حاضر، هنگامی که هزینه اشتراک از طریق رابط «موافق با قیمت جدید» افزایش می‌یابد، مشتریان باید صراحتاً با تغییر قیمت موافقت کنند. اگر مشتری هنگام نمایش اخطار روی موافقت ضربه نزند، اشتراک او به طور خودکار لغو می شود، اما این در حال تغییر است.

در آینده، توسعه‌دهندگان می‌توانند قیمت اشتراک را افزایش دهند و آن را به طور خودکار تمدید کنند، به‌طوری‌که مشتریان به جای نیاز به توافق کامل، به سادگی مطلع می‌شوند. اپل می‌گوید که «تحت شرایط خاص و با اطلاع قبلی کاربر»، توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون نیاز به اقدام کاربر و بدون اینکه اشتراک آنها تحت تأثیر قرار گیرد، افزایش قیمت اشتراک با قابلیت تمدید خودکار را ارائه دهند.

محدودیت های خاصی وجود دارد که اپل برای توسعه دهندگان در نظر گرفته است تا مطمئن شود از این قابلیت سوء استفاده نمی شود. افزایش قیمت نمی تواند بیش از یک بار در سال اتفاق بیفتد و نمی تواند از 5 دلار و 50 درصد قیمت اشتراک یا 50 و 50 درصد برای قیمت اشتراک سالانه تجاوز کند.

اپل می گوید که همیشه از قبل از طریق ایمیل، پوش نوتیفیکیشن و پیامی در داخل اپلیکیشن، کاربران را از افزایش قیمت مطلع می کند. اپل همچنین دستورالعمل هایی را در مورد نحوه مشاهده، مدیریت و لغو اشتراک ها ارائه می دهد.

با این به‌روزرسانی، تحت شرایط خاص و با اطلاع قبلی کاربر، توسعه‌دهندگان ممکن است بدون نیاز به اقدام کاربر و بدون قطع سرویس، افزایش قیمت اشتراک با قابلیت تمدید خودکار را نیز ارائه دهند. شرایط خاص این ویژگی این است که افزایش قیمت بیش از یک بار در سال رخ ندهد، از 5 دلار آمریکا و 50 درصد قیمت اشتراک یا 50 و 50 درصد برای قیمت اشتراک سالانه تجاوز نکند و مجاز باشد. توسط قانون محلی در این مواقع، اپل همیشه از قبل از طریق ایمیل، اعلان فشار و پیامی در داخل اپلیکیشن، افزایش را به کاربران اطلاع می‌دهد. اپل همچنین در صورت تمایل، نحوه مشاهده، مدیریت و لغو اشتراک ها را به کاربران اطلاع می دهد.

در شرایطی که قیمت‌ها بیشتر از یک بار در سال افزایش می‌یابد یا از آستانه اپل فراتر می‌رود، مشترکین باید طبق معمول قبل از اعمال افزایش قیمت، انتخاب کنند. اپل می گوید که این اتفاق در مناطقی که قانون آن را ایجاب می کند نیز رخ خواهد داد.

اپل قبلاً این تغییرات اشتراک را آزمایش کرده است، که اساساً افزایش قیمت اشتراک را از یک سیستم انتخاب به یک سیستم انصراف تبدیل می کند. در ماه آوریل، برخی از توسعه دهندگان متوجه شدند که وقتی Disney+ قیمت خود را به 7.99 دلار در ماه افزایش داد، برنامه یک اعلان ارسال کرد که به جای انتخاب انتخاب، یک هشدار بود.

در آن زمان، اپل گفت که “یک ویژگی تجاری جدید را آزمایش می کند” و آن را به عنوان “پیشرفتی که ما معتقدیم هم برای توسعه دهندگان و هم برای کاربران عالی خواهد بود” توصیف کرد. با این تغییر، کاربران App Store باید مطمئن شوند که به هشدارهای دریافتی در برنامه‌ها، از طریق اعلان‌های فشاری و از طریق ایمیل توجه کنند تا اطمینان حاصل کنند که افزایش قیمت اشتراک را از دست نمی‌دهند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا