بررسی تخصصی

ویدیوهای Onboarding Apple Vision Pro که در visionOS بتا 6 کشف شدند

اپل در روز سه‌شنبه ششمین نسخه بتای visionOS را عرضه کرد، نرم‌افزاری که برای اجرا بر روی هدست ویژن پرو طراحی شده است و شامل دو ویدیوی آموزشی جدید است که در طول فرآیند راه‌اندازی به کاربر نشان داده می‌شود.

ویدیوهای Onboarding Apple Vision Pro که در visionOS بتا 6 کشف شدند
اولین ویدیوی 36 ثانیه‌ای ورود، که توسط @M1Astra به اشتراک گذاشته شده است، «آموزش ورودی» نام دارد و نحوه تعامل کاربر با سیستم‌عامل ویژن را با نگاه کردن به عناصر رابط کاربری و انتخاب آنها با استفاده از یک حرکت دوبار ضربه، نشان می‌دهد. راوی چنین می گوید:

چشم‌ها و دست‌های شما نحوه حرکت در Apple Vision Pro هستند. شما سیستم را با نگاه کردن مرور می کنید و به چشمان شما پاسخ می دهد. به سادگی به یک عنصر نگاه کنید و انگشتان خود را روی هم بزنید تا آن را انتخاب کنید. مثل یک کلیک روی مک شماست. برای پیمایش، انگشتان خود را به هم نزدیک کرده و به آرامی تکان دهید. می‌توانید دست‌هایتان را در جایی که راحت هستند نگه دارید، مثلاً روی پاهایتان استراحت کنید.

با استفاده از هدست اپل ویژن پرو، دوربین های داخلی یک «Persona» سفارشی ایجاد می کنند که شبیه کاربر است و این Persona در برنامه های چت ویدیویی مانند FaceTime استفاده می شود. در یک ویدیوی دوم و 50 ثانیه‌ای که توسط M1Astra@ به اشتراک گذاشته شده است، «ثبت‌نام شخصی»، اپل نحوه تنظیم پرسوناها را با استفاده از نمایشگر EyeSight برای راهنمایی کاربر نشان می‌دهد:

برای تنظیم Persona خود، Apple Vision Pro را حذف خواهید کرد تا ظاهر خود را به تصویر بکشید. برای آماده شدن وقت بگذارید و مطمئن شوید که هیچ چیزی صورت شما را نمی پوشاند. برای شروع تصویربرداری، Apple Vision Pro را در سطح چشم نگه دارید. بازوها و شانه های خود را شل نگه دارید. سپس، دستورالعمل ها را دنبال کنید.

سر خود را به سمت راست، به چپ بچرخانید و به بالا و پایین خم کنید. سپس حالات صورت خود را ثبت خواهید کرد. با دهان بسته لبخند بزنید، لبخند بزنید و دندان هایتان را نشان دهید، ابروهایتان را بالا ببرید و چشمانتان را ببندید. وقتی کارتان تمام شد، Apple Vision Pro را دوباره روشن کنید تا Persona خود را ببینید.

همانطور که قبلاً گزارش دادیم، فرآیند ضبط سه بعدی از کاربران می‌خواهد هر چیزی را که صورت را می‌پوشاند، مانند عینک، حذف کنند. به نظر نمی رسد هیچ نوع مکانیسم اسکن ثانویه ای برای گرفتن جداگانه عینک کاربر وجود داشته باشد، و در عوض، اپل به کاربران اجازه می دهد تا از گزینه های مختلف “انتخاب عینک” را انتخاب کنند.

پرسوناها یکی از جنبه‌های visionOS هستند که اپل قبل از عرضه هدست Vision Pro روی آن‌ها کار می‌کند. در ماه سپتامبر، اپل شروع به نظرسنجی از توسعه دهندگانی کرد که Vision Pro را در مورد پرسونای خود دارند و نظرات خود را در مورد حالات چهره، تطابق ظاهری و موارد دیگر جلب کرد.

هدست ویژن پرو قرار است در اوایل سال 2024 در ایالات متحده عرضه شود و قیمت آن 3500 دلار خواهد بود. این هدست احتمالا در اواخر همان سال در بریتانیا و کانادا عرضه خواهد شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا