بررسی تخصصی

پرسوناهای اپل ویژن پرو باید از عینک عمومی استفاده کنند

با استفاده از هدست اپل ویژن پرو، دوربین‌های داخلی یک «Persona» سفارشی‌سازی شده ایجاد می‌کنند که شبیه کاربر است و این Persona در برنامه‌های چت ویدیویی مانند FaceTime استفاده می‌شود.

Vision Pro Spatial Personas
ایجاد یک پرسونا شامل تصویربرداری سه بعدی از صورت و قسمت بالایی بدن است، اما معلوم شد که فناوری اپل به اندازه کافی برای در نظر گرفتن عینک پیشرفته نخواهد بود.

همانطور که توسط @M1Astra، کد visionOS از کاربران می خواهد که هر چیزی را که صورت را می پوشاند مانند عینک حذف کنند. به نظر نمی رسد هیچ نوع مکانیسم اسکن ثانویه ای برای گرفتن جداگانه عینک کاربر وجود داشته باشد، و در عوض، اپل به کاربران اجازه می دهد تا از گزینه های مختلف “انتخاب عینک” را انتخاب کنند.

عینک پرسونا ویژن پرو
کد ‌visionOS پیشنهاد می‌کند که کاربران Vision Pro می‌توانند از بین طیف وسیعی از گزینه‌های عینک و عینک آفتابی مختلف که در اشکال رایج مانند مربع، گرد، بیضی، خلبانی و غیره با فریم‌های ضخیم و نازک هستند، انتخاب کنند.

کاربران احتمالا می توانند چیزی را پیدا کنند که به فریم های خودشان نزدیک باشد، اما ممکن است مطابقت دقیقی در دسترس نباشد. هنوز مشخص نیست که آیا گزینه های رنگی در دسترس خواهند بود یا خیر، اما به نظر می رسد سطحی از سفارشی سازی است که اپل ارائه می دهد.

اپل از دوربین های Vision Pro استفاده می کند تا حالات صورت و حرکات دست کاربر را به Persona خود بیاورد و حس واقعی تری به آن بدهد که تعاملات فرد به فرد را تقلید می کند.

پرسوناها یکی از جنبه‌های ‏visionOS‏ هستند که اپل در حال کار بر روی آن‌ها قبل از عرضه هدست Vision Pro است. در ماه سپتامبر، اپل شروع به نظرسنجی از توسعه دهندگانی کرد که Vision Pro را در مورد پرسونای خود دارند و نظرات خود را در مورد حالات چهره، تطابق ظاهری و موارد دیگر جلب کرد.

هدست ویژن پرو قرار است در اوایل سال 2024 در ایالات متحده عرضه شود و قیمت آن 3500 دلار خواهد بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا