بررسی تخصصی

اپل واچ سری 7 در مقابل اپل واچ سری 8: آیا باید ارتقا دهید؟

انتظار می رود اپل واچ سری 8 در رویداد هفته آینده اپل جایگزین اپل واچ سری 7 شود، اما شایعه شده است که دو نسل متوالی ساعت های هوشمند چقدر متفاوت هستند؟

اپل واچ سری 7 v 8 1
در سال 2021، اپل از اپل واچ سری 7 پرده برداری کرد که شامل ویژگی هایی مانند اندازه بدنه بلندتر با نمایشگرهای بزرگتر و فناوری شارژ سریعتر بود. از آنجایی که به نظر می رسد سری 7 و سری 8 امسال دارای تعداد زیادی از ویژگی های مشترک هستند، آیا برای صرفه جویی در هزینه باید خرید یا ماندن در سری 7 را در نظر بگیرید؟

در حالی که ما بر اساس گزارش‌ها و شایعات قابل اعتماد در سال گذشته تنها می‌توانیم تصویری آزمایشی از آنچه از اپل واچ سری 8 انتظار داشته باشیم ارائه کنیم، راهنمای ما ممکن است به شما در تصمیم‌گیری اولیه برای خرید کمک کند. البته مشتریان باید منتظر تفکیک کامل تفاوت‌های اپل واچ سری 7 و اپل واچ سری 8 باشند، پس از معرفی رسمی دومی. به محض اطلاع بیشتر، این راهنمای خرید به‌روزرسانی خواهد شد.

تفاوت


اپل واچ سری 7

 • اندازه های بدنه 41 و 45 میلی متر
 • تراشه S7
 • سنسور قلب نوری نسل سوم، سنسور الکتریکی قلب برای ECG و سنسور اکسیژن خون
 • حالت ذخیره انرژی
 • پوشش آلومینیومی در نیمه شب، نور ستاره، محصول (قرمز)، آبی یا سبز
 • پوشش فولادی ضد زنگ از طلا، نقره یا گرافیت
 • پوشش تیتانیوم در تیتانیوم یا مشکی فضایی

اپل واچ سری 8

 • اندازه های بدنه 41 و 45 میلی متر
 • تراشه S8
 • سنسور نوری قلب، سنسور الکتریکی قلب برای ECG، سنسور اکسیژن خون و سنسور دمای بدن
 • حالت ذخیره انرژی و حالت کم مصرف
 • پوشش آلومینیومی در Midnight، Starlight، PRODUCT (قرمز)، یا نقره ای
 • پوشش فولادی ضد زنگ از طلا، نقره یا گرافیت

اپل واچ سری 8 “Pro”*

*انتظار می‌رود اپل واچ سری 8 «پرو» تمام ویژگی‌های مشابه مدل‌های استاندارد اپل واچ سری 8 را داشته باشد.

طرح

مدل‌های استاندارد اپل واچ سری 8 که انتظار می‌رود در اندازه‌های 41 میلی‌متری و 45 میلی‌متری سری 7 عرضه شوند، از طراحی مجدد برخوردار نیستند – به این معنی که می‌توانند شبیه مدل‌های سال گذشته به نظر برسند.

انتظار می رود تنها تغییرات قابل توجهی در مدل رده بالای اپل واچ “Pro” باشد. مطابق با بلومبرگمارک گورمن، نوع رده بالای اپل واچ سری 8، اولین طراحی مجدد دستگاه از زمان عرضه اپل واچ سری 4 در سال 2018 را نشان می‌دهد. ظاهراً دایره‌ای نخواهد بود و بر خلاف گزارش‌ها مبنی بر مربع‌سازی طراحی، “همچنین آن طرف های مسطح شایعه شده را نخواهد داشت.” در عوض، گورمن طرح جدید را به عنوان “تکاملی از شکل مستطیلی فعلی” توصیف کرد. این طراحی ممکن است به این معنی باشد که باندهای 45 میلی متری اپل واچ موجود کاملاً با بدنه جدید سازگار نیستند.

ویژگی اپل واچ پرو


در اوایل سال جاری، افشاکننده معروف به “ShrimpApplePro”، که درست گفته این ادعا که اپل واچ سری 7 دارای طراحی گردی مانند اپل واچ سری 6 خواهد بود، ادعا کرد که اپل در حال کار بر روی “نمایشگر شیشه ای جلوی تخت” برای مدل اپل واچ سری 8 است. محتمل به نظر می رسید که این اطلاعات می تواند مربوط به طراحی جدید شایعه شده برای مدل رده بالا باشد، اما از آن زمان توسط مک اوتاکارا که صفحه نمایش تخت متعلق به اپل واچ پرو 47 میلی متری است.

انتظار می‌رود مدل‌های آلومینیومی سری 8 گزینه‌های رنگ آبی و سبز سری 7 را کنار بگذارند و نقره‌ای را برای طیفی از پوشش‌های Midnight، Starlight، PRODUCT(RED) یا نقره‌ای دوباره معرفی کنند. انتظار می‌رود که مدل‌های فولادی ضد زنگ در همان رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و گرافیت در دسترس باشند.

S7 در مقابل تراشه S8

به گفته گورمن، تراشه S8 دارای همان مشخصات تراشه های S6 و S7 خواهد بود. این بدان معنی است که بعید است این تراشه به عنوان تراشه اپل واچ سری 7، عملکرد یا کارایی قابل توجهی را بهبود بخشد.

پایش سلامت

انتظار می رود هر دو اپل واچ سری 7 و سری 8 دارای حسگر نوری قلب، سنسور الکتریکی قلب برای ECG و سنسور اکسیژن خون باشند. نظارت بر دمای بدن اپل واچ مدت‌هاست که توسط منابعی مانند مینگ چی کو، تحلیلگر اپل شایع شده است، اما در طول سال گذشته شایعات پیرامون این ویژگی در نهایت در اواخر سال جاری در اپل واچ سری 8 عرضه شد. اپل اخیرا حق ثبت اختراع یک سنسور دما را که به وضوح مربوط به اپل واچ است اعطا کرده است.

اپل واچ سری 6 محصول پشت قرمز


برخلاف امید برخی از ناظرانی که امیدوارند بتوانند دمای بدن خود را بررسی کنند یا ببینند آیا تب دارند، به نظر می رسد که این ویژگی ممکن است در زمان راه اندازی به طور قابل توجهی محدودتر باشد.

گزارش ها از مجله ی وال استریت و بلومبرگمارک گورمن اظهار داشت که سنسور دمای بدن در درجه اول برای کمک به برنامه ریزی باروری طراحی شده است و به زنان بینشی در مورد چرخه تخمک گذاری خود می دهد و می تواند برای بهبود تشخیص الگوها هنگام ردیابی خواب استفاده شود. اپل قابلیت های ردیابی خواب اپل واچ را در watchOS 9 به طور قابل توجهی تقویت کرد، بنابراین بهبودهای بیشتر در این زمینه با کمک سخت افزار در سال جاری قابل قبول به نظر می رسد.

همچنین گفته می‌شود اپل برنامه‌هایی برای فعال کردن سنسور دمای بدن برای تشخیص تب کاربر دارد، اما بعید به نظر می‌رسد که این ویژگی با عرضه اپل واچ سری 8 در دسترس باشد. گورمن معتقد است که در آینده، مدل‌های اپل واچ می‌توانند تعیین کنند که دمای بدن کاربر بالاتر از حد معمول است یا خیر، اما هنوز بعید است که اندازه‌گیری دقیقی را نشان دهد. در مجموع، این نشان می‌دهد که سنسور دمای بدن همراه با Apple Watch Series 8 ممکن است آن چیزی نباشد که برخی از کاربران انتظار دارند.

به گفته کو، اپل در ابتدا قصد داشت ویژگی اندازه‌گیری دمای بدن را با مدل‌های Apple Watch Series 7 ارائه دهد، اما زمانی که الگوریتم دمای بدنی که توسعه داده بود، قبل از ورود دستگاه به تست اعتبارسنجی مهندسی (EVT) از برآورده کردن الزامات ناکام ماند، این شرکت برنامه‌های خود را کنار گذاشت. ) فاز پارسال.

مشکلاتی که اپل در رابطه با اندازه‌گیری دمای بدن تجربه کرده است، ظاهراً به این واقعیت مربوط می‌شود که دمای پوست به سرعت بر اساس محیط تغییر می‌کند، و از آنجایی که ساعت هوشمند نمی‌تواند دمای هسته بدن را با استفاده از سخت‌افزار کنترل کند، این ویژگی به شدت به الگوریتمی وابسته است که نتایج دقیقی را تولید می‌کند. این احتمالاً توضیح می‌دهد که چرا قابلیت‌های سنجش دمای بدن اپل واچ ممکن است در زمان عرضه سری 8 در اواخر امسال محدود شود.

عمر باتری

از آنجایی که انتظار می‌رود مدل‌های اپل واچ سری 8 دارای طراحی مشابه با مدل‌های اپل واچ سری 7 41 میلی‌متری و 45 میلی‌متری باشند، باتری بسیار بزرگ‌تر ممکن است بعید باشد. هیچ شایعه ای مبنی بر افزایش حجم باتری برای این دستگاه های جدید منتشر نشده است. با این وجود، گزارش‌هایی از یک حالت کم مصرف جدید برای اپل واچ سری 8 وجود دارد که می‌تواند به طولانی‌تر شدن عمر باتری در تمام مدل‌های جدید در زمانی که شارژ به زیر یک آستانه خاص می‌رسد، کمک کند.

سری 5 باتریباتری داخلی اپل واچ سری 5.

گورمن معتقد است که اپل واچ رده بالا به دلیل اندازه بدنه بزرگتر دارای باتری بزرگتری خواهد بود. او گفت که باتری بزرگتر می تواند زمان تمرین طولانی تری را فراهم کند. هنوز مشخص نیست که باتری اپل واچ رده بالای امسال چقدر بزرگتر خواهد بود، اما تمام مدل های فعلی و قبلی اپل واچ دارای عمر باتری 18 ساعته «تمام روز» هستند.

اپل واچ پرو

اپل واچ مدل Pro می‌تواند جایگزین اپل واچ ادیشن شود، با پوشش تیتانیومی مشابه، اما چندین ویژگی سطح بالا مانند طراحی جدید بادوام‌تر، باتری بزرگ‌تر و نمایشگر بزرگ‌تر که می‌تواند معیارهای تناسب اندام بیشتری را روی صفحه نمایش دهد، اضافه کند. یک بار. گورمن معتقد است که دستگاه دارای بدنه‌ای ساخته شده از «فرمولاسیون بادوام‌تر از تیتانیوم برای استحکام بیشتر آن است» و گفت که «آینده اپل واچ در حال شکل‌گیری است که یکی از محصولات هیجان‌انگیزتر این شرکت در سال جاری عرضه می‌شود». این ممکن است به اپل واچ رده بالا کمک کند تا قیمت خود را توجیه کند. گورمن ادعا می کند که قیمت آن بین 900 تا 999 دلار است.

افکار نهایی

به طور کلی، اپل واچ سری 8 به ارتقای نسبتاً جزئی نسبت به سری 7 تبدیل می‌شود که حسگر دمای بدن و حالت کم مصرف تنها تغییرات قابل توجه است. با توجه به اینکه پیشرفت‌های فوق طبق انتظار ارائه می‌شوند، بسیاری از کاربران اپل واچ سری 7 نتوانند ارتقاء به سری 8 را توجیه کنند، اما برخی از مشتریانی که از مدل‌های قدیمی‌تر آمده‌اند هنوز هم می‌توانند دلیل خوبی برای ترجیح جدیدترین مدل‌ها داشته باشند. ارتقا به Apple Watch Series 8 «Pro» می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند نمایشگر بزرگ‌تر، طراحی سبک‌تر و بادوام‌تر و بهترین عمر باتری ممکن را داشته باشند، منطقی‌تر باشد.

طبق گزارش‌ها، اپل در حال برنامه‌ریزی برای رونمایی از مدل‌های اپل واچ سری 8 در رویداد اپل در روز چهارشنبه 7 سپتامبر با شعار «فار بیرون» است. در حالی که اپل واچ سری 7 دیرتر از حد معمول به دلیل تاخیر ارسال شد، انتظار نمی رود که اپل واچ سری 8 تحت محدودیت های مشابه عرضه شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا