بررسی تخصصی

سنسور دمای اپل واچ با دقت بالا چند هفته قبل از رونمایی از سری 8 توسط ثبت اختراع معرفی شد

تنها چند هفته قبل از اینکه شرکت اپل واچ سری 8 را با قابلیت سنجش دمای بدن رونمایی کند، حق ثبت اختراع حسگر دمای مناسب برای اپل واچ را به اپل اعطا کرده است.

دمای بدنه اپل واچ به پایان رسید
ثبت اختراع تازه اعطا شده، توسط MyHealthyApple، در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ثبت شد و با عنوان “حسگر گرادیان دما در دستگاه های الکترونیکی” است. در حالی که عبارت پتنت نشان می دهد که می تواند برای هر دستگاهی اعمال شود، تنها دستگاهی که در تصاویر ثبت اختراع نشان داده شده است، به وضوح اپل واچ است، که به طور بالقوه اشاره می کند که اپل چه برنامه خاصی را برای این فناوری در نظر دارد.

ثبت اختراع سنسور دمای ساعت اپل


پتنت اپل از محفظه دستگاه الکترونیکی محافظت می کند که یک سیستم سنجش دما شامل یک سنسور دما و یک کاوشگر دمای تفاضل را در بر می گیرد. این سیستم با محاسبه تفاوت بین دو انتهای یک پروب کار می کند. یک انتها با سطحی که قرار است اندازه گیری شود لمس می کند، در حالی که طرف دیگر به یک سنسور دما متصل است. سپس تفاوت ولتاژ در سرهای مختلف پروب را می توان با اندازه گیری دمای تفاضلی مرتبط دانست.

کاوشگر دما طوری پیکربندی شده است که ولتاژی مطابق با گرادیان دما بین انتهای اول و انتهای دوم پروب ایجاد کند. سنسور دما را می توان در محفظه دستگاه الکترونیکی قرار داد. یک سر اول پروب را می توان به سنسور دما کوپل کرد و یک سر دوم پروب را می توان به هر سطح مناسب اعم از داخلی یا خارجی دستگاه الکترونیکی کوپل کرد… در این ساختار می توان سنسور دما را پیکربندی کرد. برای اندازه‌گیری درجه حرارت، در هر زمان نمونه‌برداری یا نرخ نمونه‌گیری معین، از هر سطح یا حجمی که سطح حسگر در معرض آن قرار دارد.

این پتنت در ادامه به توضیح جزئیات فنی نحوه عملکرد سخت افزار سنجش دما می پردازد. نکته مهم این است که در حالی که این پتنت نحوه استفاده از حسگر دمای اختصاصی را در داخل دستگاه برای نظارت بر دمای یک جزء مانند پردازنده پوشش می دهد، می گوید که این حسگر می تواند برای اندازه گیری “دمای مطلق” یک سطح خارجی مانند پوست استفاده شود. .

مهم‌تر از همه، اپل به صراحت اشاره می‌کند که چگونه محل کاوشگر خارجی ممکن است روی یک «سطح پشتی مانند کریستال پشتی ساعت هوشمند» قرار گیرد و می‌گوید این سیستم شامل «سنسور دمای مطلق با دقت بالا و دقت بالا» است. این حق اختراع چندین شکل و ترتیبات بالقوه برای سنسور دما را مشخص می‌کند که یکی از برجسته‌ترین طرح‌ها یک کاوشگر دما به شکل متقاطع است.

ثبت اختراع سنسور دمای ساعت اپل 2


به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، اپل در ابتدا قصد داشت ویژگی اندازه‌گیری دمای بدن را با مدل‌های اپل واچ سری ۷ ارائه دهد، اما زمانی که الگوریتم دمای بدنی که توسعه داده بود، قبل از ورود دستگاه به آن نیازها را برآورده نکرد، این شرکت برنامه‌های خود را کنار گذاشت. مرحله آزمایش اعتبار سنجی مهندسی (EVT) در سال گذشته.

مشکلاتی که اپل در رابطه با اندازه‌گیری دمای بدن تجربه کرده است، ظاهراً به این واقعیت مربوط می‌شود که دمای پوست به سرعت بر اساس محیط تغییر می‌کند، و از آنجایی که ساعت هوشمند نمی‌تواند دمای هسته بدن را با استفاده از سخت‌افزار کنترل کند، این ویژگی به شدت به الگوریتمی وابسته است که نتایج دقیقی را تولید می‌کند. این حق ثبت اختراع به جای الگوریتم مورد نیاز برای تولید نتایج دقیق، فقط تنظیمات سخت افزاری برای یک سیستم سنجش دما را پوشش می دهد.

در حالی که پرونده های ثبت اختراع اپل را نمی توان به عنوان شواهدی ملموس بر برنامه های دقیق این شرکت در نظر گرفت زیرا بسیاری از پتنت های آن هرگز استفاده نمی شوند، آنها حوزه های تحقیق و توسعه آن را نشان می دهند و گاهی اوقات محصولات قریب الوقوع مانند AirTag را نشان می دهند.

در این مورد، نگاه کردن به انبوه گزارش‌های مربوط به اپل واچ سری 8 که حسگر دمای بدن را ارائه می‌دهد دشوار است – چیزی که مدت‌ها توسط منابعی مانند Kuo شایعه شده است. گزارش‌ها نشان می‌دهند که اگرچه بعید است دستگاه اندازه‌گیری دقیق دمای بدن را ارائه دهد، این سنسور برای ارائه حداقل دو ویژگی جدید نظارت بر سلامت استفاده خواهد شد.

را مجله ی وال استریت و بلومبرگمارک گورمن بیان می کند که سنسور دمای بدن به برنامه ریزی باروری کمک می کند و به زنان بینشی در مورد چرخه تخمک گذاری خود می دهد. اپل در سال های اخیر بر سلامت زنان تمرکز کرده است، بنابراین به نظر می رسد گسترش امکانات در این زمینه با اهداف این شرکت همسو باشد.

علاوه بر این، سنسور دمای بدن می تواند برای بهبود تشخیص الگوها هنگام ردیابی خواب استفاده شود. اپل از قابلیت های سنجش اکسیژن خون در طول خواب با شروع اپل واچ سری 6 استفاده کرد و به طور قابل توجهی ردیابی خواب اپل واچ را در watchOS 9 تقویت کرد، به این معنی که بهبودهای بیشتر در این زمینه با کمک سخت افزار در سال جاری بسیار محتمل به نظر می رسد.

همچنین گفته می‌شود که اپل برنامه‌هایی برای فعال کردن سنسور دمای بدن برای تشخیص تب کاربر دارد، اما بعید به نظر می‌رسد که این ویژگی با عرضه اپل واچ سری 8 در دسترس باشد. گورمن معتقد است که در آینده، مدل‌های اپل واچ می‌توانند تعیین کنند که دمای بدن کاربر بالاتر از حد معمول است، اما هنوز بعید است که اندازه‌گیری دقیقی را نشان دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا