بررسی تخصصی

چرا نماد وضعیت باتری آیفون در iOS 16 بسیار بحث برانگیز است

در آخرین نسخه بتای iOS 16، اپل نماد باتری نوار وضعیت را در آیفون‌های دارای Face ID به‌روزرسانی کرده است تا درصد دقیق باقیمانده را به جای نمایش تصویری سطح باتری نشان دهد، و در حالی که این تغییر تا حد زیادی مورد استقبال قرار گرفته است، برخی از کاربران از آن ناراضی هستند. روشی که اجرا شده است.

صفحه قفل
در iOS 15 و نسخه‌های قبلی، درصد باتری در آیفون‌هایی که دارای Face ID هستند، وجود نداشته است، زیرا در دو طرف بریدگی که سخت‌افزار دوربین TrueDepth را در خود جای داده، فضای کافی وجود ندارد. طراحی جدید سطح باتری خاص را به نماد باتری اضافه می کند و در یک نگاه ایده بهتری از وضعیت باتری ارائه می دهد.

در جدیدترین طراحی اپل، آیکون سفید باتری با کاهش تدریجی سطح باتری کاملاً پر می شود. وقتی درصد نیمه شفاف به 20٪ یا کمتر می رسد، یک پنجم نماد باتری قرمز می شود و بقیه نماد نیمه شفاف می شود، در حالی که درصد به رنگ سفید برعکس می شود.

به نظر می‌رسد اپل این تغییر ناگهانی در استایل را انتخاب کرده است تا اطمینان حاصل کند که با اتمام سطح باتری، عدد درصد مرکزی خوانا باقی می‌ماند – طراحان رابط کاربری اپل احتمالاً به این نتیجه رسیدند که اگر یک نوار سفید پشت عدد خالی شود، تشخیص آن در یک نگاه دشوارتر خواهد بود. .

برخی از کاربران با این رویکرد مخالف هستند، در حالی که برخی دیگر طرح های جایگزین خود را برای نشانگر وضعیت باتری با سطح درصد پیشنهاد کرده اند.

شاید اپل پیش بینی نمی کرد که چنین تغییر کوچکی در طراحی تا این حد بحث برانگیز باشد، یا اینکه برخی از کاربران ایده بسیار روشنی از نحوه نمایش سطح باتری آیفون خود دارند.

برای برخی، این به سادگی موردی است که آنچه را که به نظر آنها طراحی رابط کاربری ضعیف است، مطرح می کنند. برای دیگران، اضطراب کم باتری، عامل اصلی نوموفوبیا است. در هر صورت، این موضوع به طور شگفت انگیزی داغ شده است، در حالی که به راحتی می توان فراموش کرد که نمایش درصد اختیاری است (اخطار: در حالت کم مصرف اعمال می شود.)

البته، طراحی نشانگر سطح باتری کاملا مشخص نیست و اپل به خوبی می تواند آن را در نسخه بتای بعدی iOS 16 یا نسخه نهایی تغییر دهد. چه در حال آزمایش آخرین نسخه بتا عمومی هستید یا نه، نظر شما در مورد نحوه اجرای آن چیست؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا