بررسی تخصصی

دکمه اکشن قابل سفارشی سازی اپل واچ اولترا می تواند میانبرها را راه اندازی کند، علاوه بر این، خیلی بیشتر

اواخر این هفته، اپل ساعت هوشمند اپل واچ اولترا را معرفی خواهد کرد که یک ساعت هوشمند قوی تر و توانمندتر برای کاشفان، ماجراجویان و ورزشکاران است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ساعت 799 دلاری، اضافه شدن دکمه سوم به نام دکمه اکشن است. این مقاله پیش نمایش کارهایی است که می توانید با آن انجام دهید.

Apple Watch Ultra Orange Alpine Loop Action دکمه 220907 بزرگ

محل قرارگیری دکمه اکشن

با رنگ «نارنجی بین‌المللی»، دکمه Action به شکل قرص در کنار نمایشگر در سمت چپ قاب تیتانیومی Apple Watch Ultra، بین بلندگوهای دوگانه و آژیر قرار دارد.

فعال کردن آژیر

با فشار دادن و نگه داشتن دکمه Action، آژیر 86 دسی بل داخلی فعال می شود که می تواند از فاصله 180 متری شنیده شود و برای جذب کمک در مواقع اضطراری استفاده می شود.

ساعت فوق آژیر

اقدامات سفارشی

دکمه Action نیز قابل تنظیم است، به این معنی که می تواند هر عملکردی را که کاربر برای آن پیکربندی می کند انجام دهد. کاربران Apple Watch Ultra می‌توانند هنگام راه‌اندازی دستگاه خود، یک عملکرد اولیه را برای دکمه Action انتخاب کنند. بعداً، آنها می‌توانند این انتخاب را در تنظیمات تنظیم کنند، جایی که یک بخش جدید برنامه‌هایی را که از دکمه پشتیبانی می‌کنند فهرست می‌کند.

دکمه اکشن فوق العاده ساعت اپل


مثال‌های اپل از کارهایی که دکمه می‌تواند برای انجام آن پیکربندی شود شامل شروع Backtrack (که از داده‌های GPS برای ایجاد مسیری از جایی که بوده‌اید استفاده می‌کند تا بتوانید مراحل خود را دوباره دنبال کنید)، شروع تمرین و شروع شیرجه می‌باشد.

دکمه Action را می توان به عملکردهای سطح سیستم نیز اختصاص داد، مانند روشن و خاموش کردن چراغ قوه، علامت گذاری نقطه راه قطب نما، یا راه اندازی کرونومتر. علاوه بر این، کاربران اپل واچ اولترا می‌توانند با فشار دادن دکمه‌های Action و Side عملکرد فعلی را متوقف کنند.

اختصاص میانبرها

از آنجایی که دکمه Action توسط API های جدید برنامه Intents که اپل در ماه ژوئن در WWDC منتشر کرد، کار می کند، کاربران اپل واچ اولترا نیز می توانند میانبرهایی را به آن اختصاص دهند که پتانسیل زیادی را برای سفارشی سازی، مانند توانایی کنترل لوازم جانبی خانه هوشمند، به ارمغان می آورد.

اختصاص یک میانبر اختصاصی به دکمه Action همچنین می تواند راه را برای عملکردهای تطبیقی ​​اضافی هموار کند. به عنوان مثال، میانبرهایی با اقدامات مبتنی بر مکان یا زمان می توانند به دکمه Action اجازه دهند تا عملکردهای مختلفی را در طول روز انجام دهد.

استفاده چند منظوره با فشارهای بعدی

بسته به اینکه از دکمه Action برای کنترل چه برنامه ای استفاده می شود، کاربران Apple Watch Ultra در برخی موارد می توانند اقدامات اضافی را برای فشارهای بعدی انتخاب کنند.

اپل تصور می کند که مردم از دکمه Action بدون نگاه کردن به صفحه نمایش استفاده می کنند، بنابراین فشار دادن دکمه بعدی باید از اولین فشار منطقی جریان داشته باشد، در حالی که در شرایط فعلی نیز منطقی باشد.

بخش علامت دکمه عمل


به عنوان مثال، یک برنامه تمرینی ممکن است به کاربر اجازه دهد ورزش سه گانه را با اولین فشار دکمه شروع کند و با فشار بعدی به بخش دیگری تغییر مکان دهد.

البته شایان ذکر است که برنامه‌ها نمی‌توانند عملکردهایی را به فشار طولانی دکمه Action اختصاص دهند، زیرا watchOS 9 این تعامل را برای ویژگی SOS اضطراری ذخیره می‌کند.

افکار نهایی

تصمیم اپل برای افزودن سومین کنترل فیزیکی به Apple Watch Ultra‌ در قالب دکمه Action، تنها امکان دسترسی سریع به طیف وسیعی از عملکردهای ارائه‌شده توسط سیستم را فراهم نمی‌کند. همچنین ابزار جدیدی را در اختیار توسعه دهندگان شخص ثالث قرار می دهد که به آنها امکان می دهد ویژگی های کلیدی برنامه را با فشار دادن یک دکمه در اختیار کاربران قرار دهند.

اینکه آیا اپل قصد دارد در آینده دکمه Action را به مدل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر سری اپل واچ بیاورد یا خیر، یک سوال جالب است و ممکن است به این بستگی داشته باشد که چقدر در دستان کاربران Ultra همه کاره و ضروری است.

اپل واچ اولترا 2


اپل واچ اولترا با قیمت ۷۹۹ دلار در یک اندازه ۴۹ میلی‌متری با گزینه‌های باند Trail، Ocean و Alpine موجود است. ساعت هوشمند جدید را می‌توان هم‌اکنون پیش‌سفارش کرد و در کنار نسل دوم AirPods Pro در جمعه آینده، 23 سپتامبر عرضه می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی و ویژگی‌های اپل واچ اولترا، حتماً خلاصه اختصاصی ما را بررسی کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا