بررسی تخصصی

نقد و بررسی: Aqara’s Curtain Driver E1 راهی آسان برای بازسازی پرده ها با HomeKit ارائه می دهد

Aqara این هفته Curtain Driver E1 را راه‌اندازی کرد و راه‌حلی برای مقاوم‌سازی پرده‌های سنتی با موتورهای خودکار و عملکرد HomeKit ارائه کرد.

نقد و بررسی: Aqara’s Curtain Driver E1 راهی آسان برای بازسازی پرده ها با HomeKit ارائه می دهد
Curtain Driver E1 روی میله‌های پرده قلاب می‌شود و از یک موتور برای فشار دادن پرده‌ها برای باز کردن یا بسته شدن آنها استفاده می‌کند، همچنین Zigbee 3.0 و باتری 6400 میلی‌آمپر ساعتی را ارائه می‌کند که می‌تواند عمر باتری 12 ماهه را ارائه دهد. طبق گفته آقارا، Curtain Driver E1 مانند اپلیکیشن Home اپل، برای پشتیبانی از Matter در آینده به روز خواهد شد.

دو نوع از دستگاه وجود دارد، از جمله نسخه میله ای برای میله های پرده و نسخه مسیر برای U-rails و I-rails، و شما باید از انتخاب نوع صحیح در محل خرید اطمینان حاصل کنید. راننده می‌تواند پرده‌های سنگین تا وزن 12 کیلوگرم را پشتیبانی کند، اما ارزش این را دارد که دقیقاً چه نوع پرده‌ها و میله‌ها یا مسیرهایی را در برابر الزامات سازگاری دقیق Aqara دارید بررسی کنید. به عنوان مثال، میله های پرده باید بین 0.98 اینچ (25 میلی متر) و 1.26 اینچ (32 میلی متر) قطر داشته باشند و نمی توانند تلسکوپی باشند. همچنین لازم به ذکر است که دو درایور پرده مجزا برای جفت پرده مورد نیاز است.

برپایی

نصب Curtain Driver E1 نسبتا آسان است. شما به سادگی آویز میله را روی میله پرده بین دو قسمت آخر پرده نصب کنید، قلاب های راننده را با دوبار فشار دادن دکمه باز کنید، موتور را روی آویز قلاب کنید و با دو بار فشار دادن مجدد دکمه، قلاب ها را جمع کنید. این تضمین می کند که موتور بسته به اندازه میله، فشار صحیحی را به میله وارد می کند.

رخت آویز e1 درایور آکارا


راننده همچنین دارای مجموعه ای از هشت گیره پرده و یک نوار لاستیکی است. راهنمای دستورالعمل استفاده از گیره‌ها و نوارها را در امتداد بالای پرده پیشنهاد می‌کند تا احتمالاً به موتور کمک کند آن را به طور یکنواخت بکشد، اما من این کار را بی‌معنا و ناخوشایند دیدم، زیرا گیره‌ها در امتداد سقف من خراشیده شده بودند، بنابراین آنها را کنار گذاشتم و این کار را انجام دادم. به نظر می رسد که اصلاً بر توانایی موتور برای کشیدن پرده تأثیر نمی گذارد.

محتویات جعبه e1 درایور آکارا پرده


برای اتصال درایور به شبکه، برنامه Aqara را باز کنید، E1 را از لیست لوازم جانبی انتخاب کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا موقعیت های باز و بسته را تنظیم کنید. اگر دو واحد Curtain Driver E1 دارید، می‌توانید آن‌ها را در برنامه به هم متصل کنید تا هماهنگ عمل کنند.

برای افزودن پرده ها به اپلیکیشن هوم، کافی است در اپلیکیشن Aqara گزینه ای را انتخاب کنید و کد هوم کیت چاپ شده روی پایه درایور پرده را اسکن کنید. سپس برنامه Home به درستی پرده ها را با کنترل های مربوطه نمایش می دهد، بنابراین عملا دیگر نیازی به استفاده از برنامه Aqara نیست.

دوربین هاب G3

Curtain Driver E1 به استفاده از هاب خانه Aqara نیاز دارد. در این مورد، من از Camera Hub G3 استفاده کردم که به عنوان یک دوربین دارای ویژگی های غنی از HomeKit فعال می شود و از نیاز به هاب اختصاصی برای اتصال به روتر اجتناب می کند.

هاب دوربین آکارا g3


در هسته خود، یک هاب Zigbee 3.0 با پشتیبانی از حداکثر 128 دستگاه فرعی و هر دو شبکه 2 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز است، اما همچنین دوربین 2K، پخش 20 FPS، پشتیبانی از مکالمات دو طرفه، بلستر مادون قرمز، 360 را ارائه می دهد. درجه چرخش با حرکت حرکتی و شیب، ژست هوش مصنوعی و تشخیص چهره، حالت حریم خصوصی داخلی، حافظه محلی، پایه سه پایه 1/4 اینچی، درگاه USB-C و موارد دیگر.

به نظر می رسد دوربین نور طبیعی و روشن خورشید را به خوبی مدیریت می کند و عملکرد شبانه به لطف وضوح بالای آن خوب است. مکالمات دو طرفه به لطف میکروفون و بلندگوی داخلی امکان پذیر است. دارای یک حالت حریم خصوصی است که دوربین را در داخل بدنه می‌چرخاند، دو چشم بسته را در جلو نشان می‌دهد و دسترسی به اسلات کارت میکرو SD را برای ذخیره‌سازی محلی فراهم می‌کند. اگر از طرفداران ظاهر دوربین نیستید، می توانید به راحتی هود سیلیکونی را فشار دهید تا “گوش ها” را بردارید.

دوربین می تواند به صورت محلی چهره های فردی را تشخیص دهد و می تواند تنظیم شود تا افراد و حیوانات خانگی را دنبال کند یا با صداهای غیرعادی تحریک شود، با تنظیمات قابل قبول فراوان در برنامه Aqara. هنگامی که به صورت دستی به اطراف یک اتاق نگاه می کنید یا به طور خودکار فردی را دنبال می کنید، عملکرد موتور روان و به طور موثر بی صدا است.

ویژگی‌های حرکت و شیب به صورت بومی در برنامه Home پشتیبانی نمی‌شوند، اما اگر آن را در برنامه Aqara پیکربندی کنید، در برنامه Home اپل کاملاً نمایش داده می‌شود. دوربین کمی تمایلی به خم شدن به سمت بالا در مواقع لزوم ندارد و متوجه شدم که به نظر می رسد کاملاً گرم می شود، اما در غیر این صورت بسیار خوب کار می کند، به خصوص در نمای دوربین برنامه Home بازطراحی شده iOS 16. عملکرد هاب G3 در اواخر امسال از Matter پشتیبانی خواهد کرد، زیرا Matter در نسخه اولیه خود از دوربین پشتیبانی نخواهد کرد.

مصرف روزانه

متوجه شدم که Curtain Driver E1 پرده های من را به سرعت و نسبتاً قابل اعتماد باز می کند. درایور به خاطر باتری داخلی بزرگش سنگین است و طراحی حجیمی دارد اما از نظر کیفیت ساخت بسیار خوب است و همه اینها پشت پرده پنهان است. همچنین جدا کردن درایور از آویز میله و شارژ آن از طریق USB-C به اندازه کافی آسان است.

درایور آکارا پرده پورت e1 usb c


برای کنترل های گرانول، باید از برنامه Aqara استفاده کنید. در آنجا می‌توانید صدای موتور را با کاهش سرعت آن کاهش دهید. همچنین گزینه هایی برای باز کردن پرده ها به آرامی در طول یک دوره زمانی برای شبیه سازی طلوع طبیعی خورشید وجود دارد. با این وجود، برنامه Home را می توان برای عملکردهای اساسی مانند باز و بسته کردن، بررسی سطح باتری، یا وجود هرگونه مانعی برای حرکت موتور استفاده کرد.

Curtain Driver E1 را می توان با فشار دادن دکمه ها یا با کشیدن آرام پرده در جهتی که می خواهید حرکت کند، به صورت فیزیکی کنترل کرد. موتور این را تشخیص می دهد و مراحل را کامل می کند.

با این حال، من به کاربرانی که به دنبال استفاده از Curtain Driver E1 با پرده های بلندتر هستند، هشدار می دهم. در این مثال، انتهای بالایی پرده ها به طور یکپارچه بسته می شود، اما نیمه پایینی می تواند در امتداد کف کشیده شود و به طور کامل بسته نشود، بنابراین رانندگان احتمالاً با پرده هایی که به زمین نمی رسند بهترین کار را انجام می دهند. همچنین به افرادی که میله‌های پرده‌ای با تکیه‌گاه در وسط دارند هشدار می‌دهم که ممکن است فاصله‌ای بین پرده‌ها باقی بماند و نمی‌توان اطمینان حاصل کرد که جفت پرده‌ها روی هم قرار می‌گیرند تا نور را مسدود کنند.

اتوماسیون ها

در زیر LED وضعیت و دکمه، Curtain Driver E1 دارای سنسور نور محیط داخلی است. متأسفانه، سنسور در معرض هوم کیت قرار نمی گیرد و خوانش دقیقی از لوکسی که تشخیص می دهد ارائه نمی دهد، اما اجازه می دهد تا پرده ها در اطراف آستانه “نور ضعیف محیط” یا “نور قوی محیط” در اتوماسیون های Aqara باز یا بسته شوند. برنامه

برای اتوماسیون‌های نور دقیق‌تر و خاص‌تر، همیشه می‌توانید از سنسور دیگری استفاده کنید و یک اتوماسیون در برنامه Home راه‌اندازی کنید. امکاناتی برای کنترل پرده ها با برنامه های از پیش تعیین شده مانند غروب و طلوع خورشید، آب و هوای محلی و ژئوفنسینگ یا اتصال با سایر لوازم جانبی و صحنه ها وجود دارد.

دوربین هاب G3 علاوه بر اینکه به عنوان یک هاب برای Curtain Driver E1 عمل می کند، اجازه می دهد تا Curtain Driver E1 با حرکات دست کنترل شود. در حالی که این منوط به استفاده از برنامه Aqara و قرار گرفتن در داخل میدان دید دوربین است، بسیاری از امکانات اتوماسیون دیگر در برنامه Home اپل به صورت بومی وجود دارد.

دکمه e1 درایور پرده آکارا و سنسور نور


Curtain Driver E1 همچنین به راحتی با سایر لوازم جانبی برای اتوماسیون های خاص جفت می شود. به عنوان مثال، سنسور حرکتی P1 Aqara می‌تواند باعث باز شدن پرده‌ها در هنگام ورود به اتاق برای اولین بار در صبح یا زمانی که سطح دقیق نور در بیرون به دست می‌آید، باز شود. سنسور حرکت دارای سه حالت حساسیت، حسگر نور داخلی، میدان دید گسترده 170 درجه، زمان تشخیص قابل تنظیم و پشتیبانی از Matter در اواخر امسال است.

سنسور حرکت aqara p1 2

خط پایین

با ظرفیت باتری زیاد، شارژ USB-C، کیفیت ساخت عالی، گزینه‌های کنترل دستی و سنسور نور داخلی، Curtain Driver E1 قیمت آن را توجیه می‌کند، اما اگر برای یک جفت درایور به دو درایور نیاز داشته باشید، ممکن است همه چیز گران شود. پرده ها، و همچنین یک مرکز Aqara. این ممکن است یکی از بهترین راه حل های موجود برای مقاوم سازی پرده های موجود با موتوریزه شدن و ادغام هوم کیت باشد، اما به ناچار از پرده های پره موتوری گران تر و اختصاصی کم می آورد.

من هنوز تحت تاثیر پرده درایور Aqara E1 بودم و به نظر می‌رسد این گزینه برای مشتریانی است که می‌خواهند پرده‌های موجود را در هوم کیت خودکار کنند، به خصوص اگر قبلاً فقط یک پرده یا دستگاه‌های دیگری در اکوسیستم Aqara داشته باشند و مایل به نصب آن باشند. با کمی اصطکاک از نظر سازگاری، راه اندازی و شارژ.

جعبه های e1 درایور پرده آکارا


برای کسانی که به دنبال هاب برای Curtain Driver E1 یا یک دوربین خانه هوشمند قابل اعتماد هستند، Camera Hub G3 را نیز به شدت توصیه می کنم. این تا حد زیادی غنی ترین و همه کاره ترین دوربین HomeKit است که من تا به حال استفاده کرده ام و کیفیت تصویر بالا و ردیابی اشیاء مفید را ارائه می دهد.

نحوه خرید

Curtain Driver E1 آمازون در آمریکای شمالی و اروپا (بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا) و همچنین از طریق خرده‌فروشان انتخابی Aqara در سراسر جهان است (در دسترس بودن ممکن است متفاوت باشد).

توجه: Aqara برای هدف این بررسی، یک Curtain Driver E1، Camera Hub G3 و Motion Sensor P1 را به MacRumors ارائه کرده است. هیچ هزینه جبران خسارت دیگری دریافت نشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا