بررسی تخصصی

Aqara Smart Lock U200 را با پشتیبانی از Apple Home Key راه اندازی کرد

سازنده دستگاه های خانه هوشمند Aqara امروز از راه اندازی Smart Lock U200، جدیدترین گزینه قفل سازگار با HomeKit خود خبر داد. U200 دارای تعدادی ویژگی هوشمند است، از جمله سازگاری با کلید خانه برای باز کردن قفل درب بدون دست.

Aqara Smart Lock U200 را با پشتیبانی از Apple Home Key راه اندازی کرد
آخرین قفل هوشمند Aqara از پروتکل خانه هوشمند Matter استفاده می کند، بنابراین با HomeKit و سایر پلت فرم های خانه هوشمند سازگار با Matter کار می کند. Aqara می گوید Smart Lock U200 یکی از اولین قفل های Matter-over-Thread است که از ویژگی کلید خانه مبتنی بر NFC برای آیفون و اپل واچ پشتیبانی می کند.

کلید Home طوری طراحی شده است که به U200 اجازه می‌دهد با ضربه زدن به آیفون یا اپل واچ با یک کلید دیجیتالی که در برنامه کیف پول ذخیره می‌شود، قفل آن را باز کند. این ویژگی را می توان طوری تنظیم کرد که به لطف ویژگی Express Mode برای ورود سریع، قفل را بدون احراز هویت باز کند، و باز کردن قفل حتی اگر باتری اپل واچ یا آیفون کاربر تمام شود، کار می کند.

مانند قفل هوشمند U100 سال گذشته، U200 می‌تواند باز بودن در را حس کند و اگر کسی فراموش کند در را ببندد، هشدار ارسال می‌کند. همچنین قادر است پس از بسته شدن درب را به طور خودکار قفل کند که گزینه ای مفید است.

روش‌های ورود چندگانه پشتیبانی می‌شوند، از جمله باز کردن قفل با آیفون یا اپل واچ، کلید مکانیکی، کد پین، اسکن اثر انگشت، برنامه Aqara یا کارت NFC. گزینه هایی برای ارائه رمزهای عبور یک بار مصرف و رمزهای عبور دوره ای به مهمانان وجود دارد. هنگامی که فعال باشد، حالت باز کردن بی‌صدا U200 همه بیپ‌ها و سایر اعلان‌هایی را که معمولاً همراه با باز کردن قفل هستند، با نویز محدود به چرخش موتور غیرفعال می‌کند.

U200 نسبت به قفل هوشمند U100 شیک‌تر و کمتر صنعتی است و به گونه‌ای طراحی شده است که بدون نیاز به تغییر روی قفل‌های موجود قرار بگیرد. یک باتری قابل شارژ در داخل آن وجود دارد که تا شش ماه دوام می آورد و صفحه کلید توسط باتری های AAA یا اتصال سیمی تغذیه می شود.

به عنوان یک دستگاه Matter-over-Thread، استفاده از Aqara U200 با تنظیم ‌HomeKit به یک هاب خانگی مانند HomePod، HomePod mini یا Apple TV 4K Wi-Fi + Ethernet نیاز دارد.

Smart Lock U200 از آمازون با قیمت 270 دلار در دسترس است. در دو رنگ مشکی یا نقره ای عرضه می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا