بررسی تخصصی

iMessage برای برنامه Android “Beeper Mini” بازگشته است، اکنون ورود به سیستم Apple ID الزامی است و شماره تلفن ها کار نمی کنند

پس از اینکه اپل مکانیزمی را که اپلیکیشن اندروید Beeper Mini برای ارائه iMessage به کاربران اندرویدی استفاده می کرد، خاموش کرد، امروز توسعه دهندگان Beeper Mini گفتند که راهی برای بازگرداندن این برنامه، هرچند با تغییرات اساسی، یافته اند.

بیپر مینی
نسخه جدید برنامه از کاربران می‌خواهد که با اپل آیدی وارد شوند که در نسخه قبلی نیازی به آن نبود. همه iMessages نیز اکنون از طریق یک آدرس ایمیل به جای شماره تلفن ارسال و دریافت می‌شوند، اگرچه یک اصلاح در حال توسعه است.

نسخه قبلی Beeper Mini نیازی به شناسه اپل نداشت و شماره تلفن هر کاربر اندروید را بدون اجازه اپل در سرورهای iMessage اپل ثبت می‌کرد. توسعه دهندگان این برنامه از پروتکل های iMessage مهندسی معکوس برای انتشار اولیه Beeper Mini استفاده کردند و از سرورهای iMessage اپل بهره بردند.

ثبت شماره تلفن های اندروید در سرورهای iMessage به کاربران اندروید اجازه می داد تا پیام های حباب آبی را برای کاربران آیفون ارسال کنند و این برنامه از همه عملکردهای iMessage از جمله رسید خواندن، نشانگرهای تایپ، واکنش ها و موارد دیگر پشتیبانی می کرد.

اپل علاقه‌ای به ثبت شماره‌های غیرآیفون در سرورهای iMessage توسط یک برنامه شخص ثالث نداشت و اپل در روز جمعه Beeper Mini را مسدود کرد. هنگامی که اپل تغییری در سرورهای iMessage خود ایجاد کرد، کاربران Beeper Mini قادر به ارسال و دریافت پیام نبودند و اریک میگیکوفسکی، بنیانگذار Beeper Mini در آن زمان گفت که اپل راهی برای جلوگیری از کارکرد Beeper Mini پیدا کرده است.

اپل روز شنبه بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن تأیید کرد که اقداماتی را برای تعطیل کردن Beeper Mini انجام داده است. اپل گفت که تکنیک هایی که این اپلیکیشن استفاده می کند، امنیت و حریم خصوصی کاربران iMessage را به خطر می اندازد.

در اپل، ما محصولات و خدمات خود را با فناوری‌های امنیتی و حریم خصوصی پیشرو در صنعت می‌سازیم که به کاربران امکان کنترل داده‌هایشان و حفظ امنیت اطلاعات شخصی را می‌دهد. ما با مسدود کردن تکنیک هایی که از اعتبارنامه های جعلی برای دسترسی به iMessage سوء استفاده می کنند، اقداماتی را برای محافظت از کاربران خود انجام دادیم. این تکنیک‌ها خطرات قابل‌توجهی را برای امنیت و حریم خصوصی کاربر، از جمله احتمال قرار گرفتن در معرض ابرداده و فعال کردن پیام‌های ناخواسته، هرزنامه، و حملات فیشینگ ایجاد می‌کنند. ما در آینده برای محافظت از کاربران خود به به روز رسانی ها ادامه خواهیم داد.

در یک پست وبلاگی، تیم Beeper Mini گفت که Beeper Mini با بیش از 100000 بار دانلود، “سریع ترین رشد برنامه اندروید پولی در تاریخ” را دارد. این شواهدی است که نشان می‌دهد مشتریان اندروید و آیفون «به شدت می‌خواهند بتوانند با هم چت کنند» با همه ویژگی‌های موجود در iMessage.

دلیل موفقیت آن واضح است: مشتریان اندروید و آیفون شدیداً می‌خواهند بتوانند با تصاویر/ویدئو با کیفیت بالا، رمزگذاری، ایموجی‌ها، وضعیت تایپ، رسید خواندن و همه ویژگی‌های چت مدرن با هم چت کنند. همه ما یک راه سرگرم کننده، آسان و امن برای چت می خواهیم. برای 3 روز باشکوه هفته گذشته، Beeper Mini این امکان را فراهم کرد.

توسعه دهندگان Beeper Mini می گویند که با وجود تماس با اپل، آنها پاسخی دریافت نکرده اند. بعید است که اپل تسلیم شود و به Beeper Mini اجازه دهد همانطور که انجام داد عمل کند، و اپل ممکن است عملکردهای بیشتر را نیز در صورت امکان خاموش کند.

سؤالاتی در مورد اینکه آیا اپل می تواند به دلیل تقلید از دستگاه اپل و ثبت شماره تلفن به عنوان کاربران اپل قادر به توقف Beeper Mini باشد یا خیر، وجود داشت، اما اپل راهی پیدا کرد. اپل قصد دارد تمام ویژگی‌های iMessage را به چت بین کاربران iMessage و کاربران اندروید از طریق RCS بیاورد، پروتکلی که اپل در سال آینده به آیفون‌ها اضافه خواهد کرد.

RCS پشتیبانی از ویدیوها و تصاویر با کیفیت بالا، واکنش‌های ایموجی، نشانگرهای تایپ، رسید خواندن و موارد دیگر را به همراه خواهد داشت، همه ویژگی‌هایی که Beeper Mini می‌گوید کاربران اندروید و آیفون در چت‌های چند پلتفرمی ناامید هستند.

در حالی که Beeper Mini یک برنامه پولی با ۷ روز آزمایشی رایگان بود، توسعه دهندگان Beeper Mini قصد دارند به دلیل بی ثباتی برنامه، آن را رایگان کنند. در این پست وبلاگ آمده است: “موضوع کمی آشفته بوده است و ما راحت نیستیم که کاربران را به این موضوع پرداخت کنیم.” Beeper Mini “به محض اینکه همه چیز تثبیت شود” دوباره یک برنامه اشتراک خواهد بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا