بررسی تخصصی

اپل جلوی ویژگی Beeper Mini iMessage برای اندروید را می گیرد

به نظر می‌رسد اپل حفره‌ای را که Beeper Mini برای آوردن iMessage به اندروید استفاده می‌کرد، بسته است و حباب‌های آبی دستگاه‌های اندرویدی را متوقف کرده است. Beeper Mini امروز زودتر از موعد کار را ترک کرد و کاربران پیام‌های خطای “نستود در جستجوی سرور: زمان درخواست جستجو به پایان رسید” را دریافت کردند.

بیپر مینی
بیپر در توییتر گفت که اینطور است بررسی موضوعاما اریک میگیکوفسکی، مدیرعامل بیپر به این موضوع گفت TechCrunch که “همه داده ها” نشان می دهد که اپل در واقع راهی برای جلوگیری از کارکرد Beeper Mini پیدا کرده است.

Beeper Mini که در روز سه‌شنبه معرفی شد، از پروتکل‌های iMessage مهندسی معکوس و رمزگذاری استفاده کرد و از سرورهای iMessage خود اپل استفاده کرد تا به کاربران اندروید اجازه دهد iMessages حباب‌دار آبی را برای کاربران آیفون ارسال کنند. این برنامه از تمام عملکردهای iMessage از جمله رسید خواندن، نشانگرهای تایپ، واکنش ها و موارد دیگر پشتیبانی می کرد.

Beeper Mini نیازی به Apple ID نداشت، یعنی از سایر iMessage کمتر امن در برنامه‌های اندرویدی مانند Sunbird فاصله گرفت. نحوه عملکرد Beeper Mini به طور عمیق در یک پست وبلاگ توضیح داده شد و به اپل بینشی در مورد نحوه عملکرد آن داد. Beeper Mini از مهندسی معکوس توسط محقق امنیتی jjtech استفاده می‌کرد که روش‌شناسی خود را نیز تشریح کرد و یک پیاده‌سازی اثبات مفهوم iMessage را در Github به اشتراک گذاشت.

این برنامه مستقیماً با سرورهای iMessage اپل ارتباط برقرار می کرد و شماره تلفن کاربران Beeper را به عنوان کاربران iMessage ثبت می کرد تا امکان دسترسی به حباب آبی را فراهم کند. پس از راه‌اندازی Beeper Mini، بلافاصله گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر تعطیلی آن توسط اپل منتشر شد، اما مشخص نبود که اپل بتواند این کار را با توجه به روشی که کاربران واقعی iMessage را تقلید می‌کند انجام دهد.

به نظر می رسد اپل راهی پیدا کرده است، بنابراین این می تواند پایان Beeper Mini باشد. میگیکوفسکی گفت TechCrunch این شرکت “گزینه ها” را ارزیابی خواهد کرد تا بفهمد چه معنایی برای آینده برنامه دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا