بررسی تخصصی

اپل واچ ممنوعیت واردات آمریکا را پس از تایید حکم ثبت اختراع بایدن به خطر انداخت

دولت بایدن از رد تصمیم کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده مبنی بر اینکه اپل واچ حق اختراع شرکت تجهیزات پزشکی AliveCor را نقض می‌کند، رد کرده است و به طور بالقوه راه را برای ممنوعیت واردات ساعت هوشمند اپل بسته به نحوه فرآیند تجدیدنظر هموار می‌کند.

مچ ecg ساعت اپل
AliveCor مستقر در کالیفرنیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که به دولت بایدن اطلاع داده شده است که تصمیم دسامبر ITC را که نشان می‌دهد اپل واچ حق ثبت اختراع نظارت بر سلامت AliveCor مربوط به فناوری الکتروکاردیوگرام را نقض می‌کند، رد نمی‌کند. از بیانیه مطبوعاتی AliveCor:

پریا آبانی، مدیر عامل AliveCor، گفت: “ما رئیس جمهور بایدن را به خاطر حمایت از حکم ITC و پاسخگویی اپل به دلیل نقض پتنت هایی که زیربنای فناوری پیشرو در صنعت ECG ما هستند، تحسین می کنیم.” این تصمیم فراتر از AliveCor است و پیامی واضح به مبتکران می‌فرستد که ایالات متحده از پتنت‌ها برای ساخت و مقیاس‌بندی فناوری‌های جدیدی که به نفع مصرف‌کنندگان باشد، محافظت خواهد کرد.»

در حکم دسامبر، ITC دستور محرومیت محدود و دستور توقف و توقف را برای مدل‌های اپل واچ با ویژگی‌های ECG توصیه کرد. اگر اعمال شود، اپل دیگر نمی‌تواند مدل‌های جدید اپل واچ را که از برنامه ECG پشتیبانی می‌کنند وارد کند. اپل قصد دارد از تصمیم ITC در دادگاه فدرال تجدید نظر کند.

در حالی که تصمیم ITC ممکن است به ممنوعیت اپل واچ ختم شود، اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده در ماه دسامبر همچنین برخی از پتنت های AliveCor را باطل کرد، که شرکت فناوری پزشکی می گوید از آن درخواست تجدید نظر خواهد کرد. در آن زمان، اپل گفت که تصمیم ITC تأیید می کند که حق ثبت اختراع AliveCor در ITC علیه اپل نمی تواند نقض شود.

AliveCor و Apple درگیر چندین نبرد حقوقی هستند، زیرا AliveCor همچنین یک شکایت ضد تراست علیه اپل تنظیم کرده است و اپل از AliveCor به دلیل نقض حق اختراع شکایت کرده است. اپل همچنین در حال مبارزه با یک پرونده نقض حق ثبت اختراع است که توسط شرکت فناوری پزشکی Masimo ارائه شده است، که ادعا می کند مدل های اپل واچ که از سنسورهای نور برای اندازه گیری سطح اکسیژن خون استفاده می کنند، حق ثبت اختراع پالس اکسیمتر آن را نقض می کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا