بررسی تخصصی

چگونه حساب توییتر خود را بدون نیاز به پرداخت هزینه ایمن نگه دارید

توییتر در فوریه 2023 اعلام کرد که احراز هویت دو مرحله ای پیامک (2FA) قرار است به یک ویژگی ممتاز برای حساب های Twitter Blue تبدیل شود. اینجاست که چرا منطق شرکت پشت این تصمیم از منظر امنیتی منطقی نیست و چرا به هر حال به این ویژگی نیاز ندارید.

ویژگی توییتر
توییتر دارد گفت به‌زودی 2FA مبتنی بر پیام‌های متنی را از حساب‌های غیرپرداخت حذف می‌کند و آن را به قابلیتی تبدیل می‌کند که فقط برای مشترکین پیشنهاد آبی برتر توییتر خود، که هزینه آن 8 دلار در ماه است، در دسترس خواهد بود. این بدان معناست که هر کاربری که برای اشتراک آبی پولی پرداخت نمی‌کند و برای تکمیل فرآیند ورود به حساب کاربری توییتر متکی است، این ویژگی خاموش و تا 20 مارس از حساب‌هایشان حذف خواهد شد. تبدیل شدن به تنها مانع دسترسی

جدای از دلایل صرفاً مالی (احتمالاً برای توییتر ارسال پیامک برای شما هزینه دارد)، تبدیل 2FA مبتنی بر متن به عنوان یک امتیاز پولی، تصمیمی عجیب از سوی توییتر است.

توییتر این تغییر خط مشی را با گفتن به درستی که SMS 2FA می تواند توسط بازیگران بد سوء استفاده شود توجیه کرده است. و در واقع “حملات تعویض سیم کارت” وجود داشته است که در آن هکرها ارائه دهندگان تلفن همراه را متقاعد می کنند تا شماره تلفن قربانی را به دستگاهی که کنترل می کنند اختصاص دهند و با در دست گرفتن کنترل شماره تلفن یک فرد، هکر می تواند هویت قربانی را جعل کند و همچنین پیامک دریافت کند. کدهای مربوط به حساب آنها اما در دسترس قرار دادن SMS 2FA فقط برای مشترکین آبی توییتر به سادگی آنها را در معرض حملاتی از این نوع قرار می دهد.

توییتر می گوید که “متعهد به حفظ امنیت و امنیت مردم در توییتر است” و درست است که SMS 2FA بهتر از عدم استفاده از 2FA است، اما سیاست آن هیچ کاری برای تشویق کاربران به تغییر شکل ایمن تر از 2FA نمی کند – شاید زیرا انجام این کار به معنای پرداخت مطلق به توییتر است.

تغییر به برنامه مبتنی بر برنامه 2FA راه حل است

کاربران توییتر به جای تکیه بر 2FA مبتنی بر پیامک، باید از یک برنامه احراز هویت تلفن همراه مانند Duo، Authy یا Google Authenticator استفاده کنند. 2FA مبتنی بر برنامه یک جایگزین بسیار امن تر است، زیرا هرگز دستگاه شما را ترک نمی کند و شامل دریافت کدی که از طریق پیام متنی به تلفن شما ارسال می شود، نمی شود.

برای استفاده از این روش برای ایمن سازی حساب توییتر خود، ابتدا اطمینان حاصل کنید که برنامه احراز هویت انتخابی خود را روی آیفون خود نصب کرده اید. سپس این مراحل را دنبال کنید:

  1. برنامه توییتر را راه اندازی کنید یا به وب سایت توییتر وارد شوید.
  2. به اکانت خود بروید تنظیمات و حریم خصوصییافت شده در تنظیمات و پشتیبانی فهرست کشویی.
  3. انتخاب کنید امنیت و دسترسی به حساب -> امنیت.
  4. انتخاب کنید احراز هویت دو مرحله ای.
  5. علامت کناری را علامت بزنید برنامه احراز هویت.
  6. دستورات را دنبال کنید و در صورت درخواست رمز عبور حساب خود را وارد کنید.

توییتر 2fa

هنگامی که مراحل بالا را انجام دادید، باید بتوانید با استفاده از رمز عبور خود به حساب توییتر خود وارد شوید، همراه با کد ایجاد شده توسط برنامه احراز هویت شما. فقط مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از کدهای خود نگه دارید – اگر کدهای خود را ندارید و تلفن خود را گم می کنید، دسترسی به حساب های 2FA برای شما بسیار دشوارتر خواهد بود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا