بررسی تخصصی

BitTorrent Client Transmission پشتیبانی سیلیکون اپل را در چهارمین نسخه اصلی به دست آورد

سرویس گیرنده قدیمی BitTorrent Transmission امروز چهارمین نسخه اصلی خود را جشن می گیرد، با لیست عظیمی از تغییرات همراه با به روز رسانی، از جمله پشتیبانی از سیلیکون اصلی اپل.

گیربکس 4 مک
با Transmission 4، کلاینت دیگر یک برنامه اینتل نیست که روی مک های دارای تراشه های M1 یا M2 از طریق Rosetta اجرا شود. اکنون یک باینری جهانی است، بنابراین اکنون به صورت بومی بر روی تمام مک ها اجرا می شود.

برخی از تغییرات طراحی UI برای مطابقت با آخرین نسخه macOS وجود دارد، و توسعه دهندگان کد را با انتقال از C90 به C++ مدرن مدرن سازی کرده اند. بهره وری منابع نیز بهبود یافته است، بنابراین برنامه اکنون از حافظه کمتر و چرخه های CPU کمتری استفاده می کند.

ویژگی‌های برجسته جدید شامل پشتیبانی از استفاده از تورنت‌های BitTorrent v2 و تورنت‌های ترکیبی است، کاربران اکنون می‌توانند ردیاب‌های «پیش‌فرض» را تنظیم کنند که می‌تواند برای اعلام همه تورنت‌های عمومی استفاده شود، و گزینه‌ای برای حذف اطلاعات بالقوه شناسایی (مانند User-Agent و تاریخ ایجاد) هنگام ایجاد تورنت های جدید اضافه شده است.

در جای دیگر، دانه‌های تازه اضافه‌شده اکنون می‌توانند فوراً شروع به کار کنند و قطعات را در صورت تقاضا تأیید کنند، به جای اینکه قبل از شروع کاشت به تأیید کامل نیاز داشته باشند، و کلاینت وب برای پشتیبانی از استفاده از تلفن همراه بازنویسی شده است. هنگام ایجاد تورنت‌های جدید، کاربران می‌توانند اندازه قطعه را نیز مشخص کنند و فهرست‌های بلاک IPv6 اکنون پشتیبانی می‌شوند.

در وب سایت مشتری آمده است: «انتقال در macOS یک تجربه واقعاً بومی و صیقلی است. “این یک برنامه چند پلتفرمی نیست که macOS را به عنوان یک فکر بعدی در نظر می‌گیرد. Transmission با استفاده از ویژگی‌های بومی، با یک رابط شیک و ساده، استانداردهای Apple UI را برآورده می‌کند یا از آن فراتر می‌رود.

انتقال یکی از کمترین حافظه و ردپای منابع را در بین هر مشتری اصلی BitTorrent دارد. سربار سبک آن یکی از دلایلی است که برای NAS خانگی و سرورهای رسانه مناسب است. Transmission که توسط Western Digital، Zyxel و Belkin استفاده شده است، عملکرد واقعاً چشمگیری را روی تقریباً هر سخت افزار سازگار ارائه می دهد.”

به گفته توسعه دهندگان، پروژه منبع باز و مبتنی بر داوطلبانه نسبت به گذشته پاسخگوتر به گزارش های باگ و ارسال کد است و بیش از 350 جامعه جدید متعهد شده اند که در انتشار Transmission 4 مشارکت داشته باشند.

Transmission 4 برای macOS، Windows و Linux در دسترس است و می توانید آن را به صورت رایگان از وب سایت Transmission دانلود کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا