بررسی تخصصی

در اینجا چیزهای جدیدی برای CarPlay در iOS 17 پیش از نسل بعدی CarPlay در اواخر سال جاری است.

CarPlay در سخنرانی اصلی WWDC مورد توجه زیادی قرار نگرفت، اما پلتفرم نرم‌افزار مبتنی بر آیفون با iOS 17 چند ویژگی جدید از جمله پشتیبانی از SharePlay در برنامه Music و در دسترس بودن ایستگاه شارژ خودروی برقی بلادرنگ دریافت کرد.

CarPlay SharePlay
پشتیبانی از SharePlay در برنامه Music به همه سرنشینان خودرو اجازه می دهد تا موسیقی در حال پخش را از دستگاه های خود کنترل کنند، حتی اگر اشتراک Apple Music نداشته باشند. کاربر اصلی می تواند یک جلسه SharePlay را از CarPlay شروع کند.

Apple Maps اکنون اطلاعات در دسترس بودن شارژ بی‌درنگ را برای رانندگان وسایل نقلیه الکتریکی برای شبکه شارژ ترجیحی آنها فراهم می‌کند، و این ویژگی به برنامه Maps در CarPlay گسترش می‌یابد و پیدا کردن مکان شارژ در دسترس را در حین رانندگی آسان می‌کند.

ویژگی‌های جدید CarPlay پس از به‌روزرسانی آیفون به iOS 17 به‌طور خودکار در دسترس هستند. به‌روزرسانی نرم‌افزار اواخر امسال برای آیفون XS و جدیدتر برای عموم منتشر خواهد شد و در حال حاضر به صورت بتا برای توسعه‌دهندگان در دسترس است.

نسل بعدی کارپلی چند نمایشگر
انتظار برای نسل بعدی CarPlay که اپل در WWDC 2022 معرفی کرد همچنان ادامه دارد. اپل گفت اولین وسایل نقلیه با پشتیبانی از نسل بعدی CarPlay در اواخر سال 2023 معرفی خواهند شد، بنابراین جزئیات بیشتری باید در ماه های آینده ارائه شود. ویژگی‌های جدیدی که سال گذشته پیش‌نمایش شد شامل ادغام با دسته ابزار خودرو و کنترل‌های آب و هوا، پشتیبانی از نمایشگرهای متعدد، برنامه داخلی رادیو FM، ویجت‌ها و موارد دیگر بود.

اپل گفت خودروسازان متعهد به ارائه نسل بعدی CarPlay در خودروهای آینده شامل آکورا، آئودی، فورد، هوندا، اینفینیتی، جگوار، لندرور، لینکلن، مرسدس بنز، نیسان، پولستار، پورشه، رنو و ولوو هستند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا