بررسی تخصصی

کریگ فدریگی اذعان دارد که برنامه‌های بتا اپل تعامل و تأثیری را که بسیاری از کاربران می‌خواهند فراهم نمی‌کنند.

کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل، اعتراف کرده است که برنامه تست بتا این شرکت که به توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان بتا عمومی دسترسی به نسخه‌های بتا iOS، iPadOS، watchOS، tvOS و macOS را ارائه می‌دهد، در ارائه به کاربران موثر نیست. میزان تأثیر و تعاملی که آنها می خواهند.

craig ios 16 wwdc
در تبادل ایمیل با MacRumors خواننده در کیرافدریگی در پاسخ به شکایتی مبنی بر اینکه برنامه بتای اپل به طور موثر به بازخوردها و پیشنهادات کاربران گوش نمی دهد، اشاره کرد که چالشی که اپل با آن مواجه است زمانی که “به معنای واقعی کلمه میلیون ها نفر در نسخه های بتای ما شرکت می کنند، و بسیاری، بسیاری، بسیاری از آنها می خواهند به آنها بازخورد ارائه کنند، پاسخ داد. به تأثیرگذاری بر محصولات اپل کمک کنید.”

هنگامی که کاربران در برنامه بتا اپل ثبت نام می کنند، یک نمایه دستگاه به آنها داده می شود که به آنها امکان می دهد نسخه های اولیه سیستم عامل بعدی اپل، مانند iOS 16 و macOS Ventura را دانلود کنند. آزمایش بتا در تمام طول سال انجام می‌شود، اما بعد از WWDC در ماه ژوئن، که نسخه‌های جدید سیستم‌عامل‌های اپل قبل از انتشار برای عموم در پاییز نمایش داده می‌شوند، برجسته‌تر است. در طول تابستان، آزمایش‌کنندگان بتا نرم‌افزار را آزمایش می‌کنند، باگ‌ها، پیشنهادات و نظرات کلی درباره به‌روزرسانی‌های جدید را پیدا می‌کنند و گزارش می‌دهند.

برای ارائه بازخورد به اپل، کاربران می توانند از برنامه بازخورد استفاده کنند و اطلاعات مربوط به اشکالی را که تجربه می کنند یا یک پیشنهاد را پر کنند. با این حال، اغلب بازخورد کاربران بتا توسط اپل بی پاسخ می ماند. فدریگی اذعان می‌کند: «من موافقم که رویکرد کنونی به بسیاری از افراد جامعه آنچه را که از نظر تعامل و تأثیر می‌خواهند نمی‌دهد. او ادامه داد: “ما هنوز نفهمیده ایم که چگونه به روشی عملی و سازنده به آن دست یابیم. ما به فکر کردن ادامه خواهیم داد.”

اپل در گذشته به بازخورد کاربران بتا در مورد تغییرات و ویژگی‌های جدید در iOS، iPadOS و macOS به شدت پاسخ داده است، اما تنها پس از انتقادات و پوشش گسترده.

به عنوان مثال، سال گذشته، اپل در پی شکایات گسترده کاربران، تغییراتی را در طراحی سافاری در macOS Monterey انجام داد و به کاربران اجازه داد که بین طرحی که قول داده بود اصلاح‌شده‌تر و استفاده آسان‌تر است و طراحی نوار برگه قدیمی‌تر، یکی را انتخاب کنند. اخیراً، اپل همچنین با به تعویق انداختن انتشار کامل iPadOS 16 و ویژگی‌های جدید کلیدی تا اواخر سال جاری، به انتقادات شدید مربوط به Stage Manager در iPadoS 16 پاسخ داد.

در حالی که مشخص نیست اپل برای رفع ناکارآمدی کاربران بتا در بخش تعامل و نفوذ بر سیستم عامل اپل چه خواهد کرد، همانطور که فدریگی اعتراف کرد، ما می‌توانیم رویکردی به روز برای مجموعه به‌روزرسانی‌های جدید سال آینده ببینیم که شامل iOS می‌شود. 17 و macOS 14.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا