بررسی تخصصی

شکایت AirTag کالیفرنیا گسترده شد و ده ها مورد دیگر را نیز شامل می شود

اپل با یک شکایت دسته جمعی گسترده در دادگاه فدرال در سانفرانسیسکو توسط بیش از سه ده قربانی که گفته می شود توسط تعقیب کنندگان با استفاده از Apple AirTag وحشت زده شده اند مواجه است. ArsTechnica.

شکایت AirTag کالیفرنیا گسترده شد و ده ها مورد دیگر را نیز شامل می شود
این شکایت به دلیل سهل انگاری اپل در اجازه دادن به AirTags برای تبدیل شدن به “یکی از خطرناک ترین و ترسناک ترین فناوری های مورد استفاده توسط استالکرها” است، زیرا می توان از آنها به راحتی برای تعیین “اطلاعات مکان واقعی برای ردیابی قربانیان” استفاده کرد.

این شکایت نسخه اصلاح شده ای است که در دسامبر 2022 توسط دو زن به قاضی کالیفرنیایی ارائه شد، یکی از آنها ادعا می کند که دوست پسر سابقش بدون رضایت او از AirTag برای ردیابی او استفاده کرده است. از آن زمان، شاکیان ادعا می کنند که “انفجار گزارش” وجود داشته است که نشان می دهد از AirTag ها اغلب برای تعقیب استفاده می شود.

برای اثبات ادعاهای خود، این شکایت به بیش از 150 گزارش پلیس در ایالات متحده تا آوریل 2022 و همچنین افزایش موارد تعقیب بین‌المللی مربوط به AirTags اشاره می‌کند. شاکیان استدلال می کنند که اپل به اندازه کافی برای کاهش آسیب های احتمالی که به ادعای آنها می تواند شامل خرابی مالی و در موارد شدید قتل باشد، انجام نداده است.

چندین داستان خبری در مورد استفاده از AirTags برای سرقت خودرو، تعقیب و سایر مقاصد شرور منتشر شده است که باعث شده اپل چندین به روز رسانی در مورد نحوه عملکرد AirTags برای جلوگیری از سوء استفاده مجرمان از آنها انجام دهد.

برای مثال، هنگام تنظیم AirTag، اپل هشدارهایی را برای جلوگیری از استفاده مخرب نشان می دهد. این هشدار به وضوح نشان می‌دهد که AirTag به یک Apple ID مرتبط است، استفاده از آن برای ردیابی افراد جرم است و مجریان قانون می‌توانند اطلاعات شناسایی مالک AirTag را درخواست کنند، که اپل به راحتی ارائه می‌کند.

با به‌روزرسانی نرم‌افزاری در آوریل ۲۰۲۲، اپل صدای AirTag را بلندتر کرد، همچنین برای کمک به کاهش تلاش‌های تعقیب‌کردن. اپل همچنین ویژگی‌های ایمنی را اضافه کرده است که شامل جستجوی دقیق، هشدارهای نمایشگر بهبودیافته و صداهای بلندتر است که به‌منظور سخت‌تر کردن استفاده از AirTag‌ها برای اهداف ردیابی افراد طراحی شده‌اند. علاوه بر این، اپل برنامه «Tracker Detect» را منتشر کرد که به کاربران اندروید اجازه می‌دهد تا AirTags را اسکن کنند تا مطمئن شوند هیچ کدام در اطراف وجود ندارد.

با وجود این به‌روزرسانی‌ها، شاکیان ادعا کرده‌اند که AirTag‌ها همچنان خطرناک هستند. به عنوان مثال، یکی از ساکنان گرجستان به نقل از ArsTechnica گزارش داد که او و دخترش توسط فردی با استفاده از AirTags در دو هفته گذشته “بدون اینکه بدانند توسط چه کسی یا چرا” تحت تعقیب قرار گرفته اند. اگرچه او نمی تواند AirTag ها را پیدا کند، اما هشدارهای روزانه از اپل و زنگ هایی از AirTag ها دریافت می کند که تأیید می کند که AirTag ها هنوز وجود دارند. این زنگ‌ها فقط به قربانی نشان می‌دهند که دائماً تحت نظر است. قربانی در این شکایت افزود: هر روز به من یادآوری می شود که من و دخترم در امان نیستیم.

این شکایت ادعا می‌کند که اپل قوانین فدرال و ایالتی را با انتشار سهل‌آمیز یک محصول معیوب نقض کرده است و به‌طور ناعادلانه در حالی که به حریم خصوصی قربانیانی که ناخواسته در دستگاه‌هایش ردیابی می‌شوند، غنا شده است. شاکیان به دنبال خسارت به همه افرادی در ایالات متحده هستند که دارای دستگاه‌های iOS یا Android هستند، که شامل طبقاتی از کاربرانی است که تحت تعقیب قرار گرفته‌اند و همچنین افرادی که گفته می‌شود در معرض خطر تعقیب قرار گرفته‌اند.

این شکایت همچنین به دنبال صدور حکم دادگاه برای “محور کردن اپل از اقدامات غیرقانونی، غیرمنصفانه و/یا متقلبانه بیشتر در رابطه با طراحی، ساخت و عرضه در بازار ‌تگ‌های هوا” است.

انتظار می‌رود اپل تا ۲۷ اکتبر، آخرین مهلتی که شرکت باید به شکایت اصلاح‌شده پاسخ دهد، اقدام به رد شکایت کند.

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا