بررسی تخصصی

شایعه شده است که ‘جلی اسکرول’ در iPad Mini 7 به لطف مونتاژ صفحه چرخان کاهش می یابد

به گفته یکی از افشاگران Weibo با سابقه اولیه در افشای اطلاعات دقیق در مورد برنامه های اپل، مجموعه صفحه نمایش نسل هفتم آیپد مینی برای کاهش اثر “ژله اسکرول” که برخی از کاربران از مدل فعلی از آن شکایت دارند، می چرخد.

شایعه شده است که ‘جلی اسکرول’ در iPad Mini 7 به لطف مونتاژ صفحه چرخان کاهش می یابد
این حساب کاربری که با نام «Instant Digital» شناخته می‌شود، ادعا می‌کند که آی‌پد مینی جدید علاوه بر کاهش ژله‌ای اسکرول، از تراشه A16 Bionic و بهبود دوربین جلو نیز بهره می‌برد.

“ژله اسکرول” به پاره شدن صفحه اشاره دارد که می تواند باعث شود متن یا تصاویر در یک طرف صفحه به دلیل عدم تطابق در نرخ های تازه سازی به سمت پایین کج شوند. این می تواند باعث شود که یک طرف نمایشگر به نظر سریعتر از طرف دیگر در یک اختلال بصری واکنش نشان دهد که پس از مشاهده، نادیده گرفتن آن دشوار است.

اپل می گوید این پدیده برای آیپدهای LCD رفتاری عادی است. از آنجایی که صفحه‌های LCD خط به خط تازه می‌شوند، یک تأخیر کوچک بین زمانی که خطوط در بالا و خطوط پایین به‌روزرسانی می‌شوند، وجود دارد. اما در حالی که ممکن است این رفتار برای صفحه‌نمایش‌های LCD عادی باشد، اما زمانی که روی صفحه نمایش کوچک‌تر iPad mini مشاهده می‌شود، آشکارتر به نظر می‌رسد.

کاربران عموماً فقط زمانی از پیمایش ژله ای شکایت می کنند که ‌iPad mini در جهت عمودی باشد. این مشکل در جهت افقی در هنگام پیمایش قابل تکرار نیست، نشان می‌دهد که این مشکل به‌روزرسانی عمودی است. طبق آخرین شایعات، اپل قصد دارد مجموعه صفحه نمایش را بچرخاند تا جلوه پیمایش ژله ای در جهت پرتره را کاهش دهد. اینکه آیا اکنون زمانی که iPad mini در جهت افقی قرار دارد برجسته تر می شود یا خیر، هنوز مشخص نیست.

کاربر Weibo در ادامه ادعا می‌کند که آی‌پد مینی نسل هفتم یکی از چندین دستگاهی است که اپل می‌تواند در این ماه عرضه کند. نسل اول مداد اپل با کانکتور USB-C به جای لایتنینگ و نسل ششم آیپد ایر با تراشه M2 نیز ظاهراً برای معرفی تا پایان اکتبر روی میز هستند. پس از کشف شواهدی از نسل اول اپل مداد تازه‌شده با کانکتور USB-C در کد بتای iOS 17.1، Instant Digital گفت که «اپل از مداد اصلی اپل چشم‌پوشی نکرده است و انتظار می‌رود که نسخه USB-C عرضه شود. به زودی.”

حساب کاربری «Instant Digital» شایعات مستقل دقیقی را در مورد تجدید بهار آیفون 14 زرد، شیشه پشت مات در آیفون 15 و آیفون 15 پلاس، فیلمبرداری فضایی در آیفون 15 پرو و ​​موارد دیگر به اشتراک گذاشته است. همانطور که گفته شد، سوالاتی در مورد اینکه چه مقدار از اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط کاربر اصلی یا دقیق است باقی می ماند، اما تا زمانی که سابقه طولانی مدت تری ایجاد شود، شایعات آنها ارزش برجسته کردن را دارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا