بررسی تخصصی

نقد و بررسی: DJI’s Mini 3 Pro کوچک، سرگرم کننده برای پرواز است و ویدیوهای عالی می گیرد

DJI اخیراً Mini 3 Pro را معرفی کرد، سبک ترین پهپاد پرو خود که جانشین سایر پهپادهای Mini است که در گذشته فروخته است. Mini 3 Pro کیفیت دوربین سطح بالا، سیستم سه جهته اجتناب از اشیاء و ویژگی گسترده ای را به یکی از کوچکترین عوامل فرم ارائه می دهد که DJI ارائه می دهد.

نقد و بررسی: DJI’s Mini 3 Pro کوچک، سرگرم کننده برای پرواز است و ویدیوهای عالی می گیرد
من این بررسی را با این سلب مسئولیت شروع می کنم که من به هیچ وجه یک متخصص هواپیماهای بدون سرنشین نیستم، بنابراین همه چیزهایی که باید بگویم از دیدگاه یک کاربر معمولی پهپاد است. من یک DJI Mavic Pro دارم که دوست دارم هر از چند گاهی آن را منتشر کنم، اما این اولین پهپاد “Mini” است که من تجربه کرده ام. به عنوان فردی که عادت به استفاده منظم از پهپاد ندارد، مینی برای من فرم عالی بود.

پرواز dji mini 3 pro


برخلاف Mavic Pro من، Mini به اندازه‌ای کوچک است که می‌توانم آن را در کوله پشتی بگذارم یا آن را در یک چمدان بگذارم (البته در یک محفظه محافظ)، و کمتر نگران آسیب دیدن آن در سفر یا در طول پرواز هستم. مانند بسیاری از پهپادهای DJI، دارای پایه‌های تاشو و ملخ‌هایی است که به پایین فرو می‌روند و این طراحی جدیدی برای خط Mini است.

dji mini 3 pro داخل


Mini 3 Pro یک پهپاد 249 گرمی است، اما دقیقاً در حد 250 گرم است، بنابراین تعویض باتری (به باتری “Plus” DJI) و سایر لوازم جانبی آن را بیش از 250 گرم افزایش می دهد. با وزن 249 گرم، Mini 3 Pro تحت محدودیت وزنی است که نیاز به ثبت نام در FCC دارد، برای کسانی که ترجیح می دهند مجبور به انجام کارهای اداری نباشند. ظاهراً پرواز نیز ایمن تر است، زیرا پهپادهای زیر 250 گرمی نیازی به ثبت نام ندارند زیرا آنها به عنوان خطرناک تلقی نمی شوند.

dji mini 3 pro 2


ورود به زیر محدودیت وزن یک مجوز رایگان برای انجام هر کاری نیست، زیرا حتی پهپادهای کوچک نیز تحت تمام مقررات FAA در ایالات متحده هستند.

در حین پرواز، Mini 3 Pro پاسخگو، روان و اساساً برای پرواز لذت بخش است، تجربه بسیار بهتری نسبت به Mavic Pro 2016 من است و یکی از دلایل اصلی کنترلی است که می توان در کنار آن خریداری کرد. DJI RC دارای برنامه DJI از پیش نصب شده است و دارای یک صفحه نمایش 5.5 اینچی است که به لطف روشنایی 700 نیت حتی در زیر نور مستقیم خورشید به راحتی قابل مشاهده است.

عکس dji mini 3 pro 1


اگر قبلاً RC-N1 (که کنترل کننده ای است که مانند آیفون به گوشی هوشمند متصل می شود) دارید، می توانید DJI Mini 3 Pro را بدون هیچ کنترلی خریداری کنید و این مبلغ 699 دلار است. با RC-N1، 759 دلار و با کنترلر DJI RC ممتاز، قیمت این پهپاد 909 دلار است. بنابراین در مقایسه با هزینه RC-N1، برای کنترلر بهتر 150 دلار حق بیمه پرداخت می کنید.

کنترلر dji rc


من کنترلر DJI RC را ترجیح می دهم زیرا برداشتن پهپاد و شروع به پرواز بسیار آسان است. شما نیازی به اتصال گوشی هوشمند به کنترلر و راه اندازی برنامه DJI ندارید، اساساً کار می کند. این یک تجربه خوشایند است، و خوب است که گوشی هوشمند من در حال استفاده نیست. اگر قبلاً با کنترلر RC-N1، برنامه DJI ‌iPhone آشنا هستید و دسترسی آسان به فیلم را ترجیح می دهید، فکر نمی کنم 150 دلار اضافی ارزش داشته باشد، اما اگر این اولین تجربه شما از پهپاد است یا فن RC-N1 نیست، RC خرید مناسبی است.

Mini 3 Pro از کیفیت ساخت کلی مشابه سایر پهپادهای DJI برخوردار است و از مواد پلاستیکی سبک وزن ساخته شده است، اما با وجود اینکه برای رده زیر 250 گرمی ساخته شده است، ارزان نیست. با ملخ های اضافی همراه است و بسیاری از اقدامات ایمنی داخلی وجود دارد، اما همچنان ممکن است تصادف کند. واحد آزمایش من یک برخورد جزئی با یک درخت داشت، اما خوشبختانه تنها با چند پروانه کوبیده جان سالم به در برد. یک پوشش گیمبال وجود دارد، و مستقیماً روشن و خاموش می‌شود، بنابراین پس از اتمام پرواز، جمع‌آوری پهپاد آسان است.

می‌توانید DJI Care را برای Mini 3 Pro دریافت کنید، و اگر با هواپیماهای بدون سرنشین یا پروازهای نه چندان عالی مثل من آشنا هستید، ارزشش را دارد. این اساساً AppleCare برای پهپادها است و قیمت آن 79 دلار برای یک سال یا 125 دلار برای دو سال است. اگر پهپاد خود را خراب یا گم کنید، می‌توانید سه مشکل را دریافت کنید، با هزینه تعویض 65 دلار برای آسیب و هزینه تعویض 235 دلار برای پرواز (فقط یک بار قابل استفاده).

در مورد کیفیت دوربین، یک سنسور 1/1.3 اینچی با دیافراگم f/1.7 وجود دارد و کیفیت فیلم و عکس در سطح بالایی قرار دارد. این دوربین تا 4K 60 فریم بر ثانیه فیلم ضبط می کند و می تواند تصاویر 48 مگاپیکسلی RAW یا JPG را ضبط کند که نسبت به Mini 2 که به ویدیوهای 4K 30 فریم بر ثانیه محدود شده بود، پیشرفت قابل توجهی است. من تعدادی عکس و ویدیو را در بررسی به اشتراک گذاشتم تا به شما ایده ای از آنچه می توانید انتظار داشته باشید ارائه دهم، و در تجربه خود، ویدیویی واضح و باکیفیت با رنگ های زنده دریافت کردم، حتی زمانی که نورپردازی بیرون از آن بهترین نبود. این پهپاد با برخی از پهپادهای پیشرفته مانند Mavic 3 برابری نمی کند، زیرا سنسور میکرو چهار سوم را ندارد.

عکس dji mini 3 pro 2


DJI Mini 3 Pro قرار است تا 34 دقیقه با یک بار شارژ دوام بیاورد (باتری های اضافی را می توان خریداری کرد)، اما این متریک بدون باد است و اغلب باد صفر وجود ندارد. من 34 دقیقه دریافت نکردم و فکر می کنم به طور متوسط ​​25 تا 30 دقیقه عمر باتری واقعی تر است. Mini 3 Pro است فوق العاده ساکت است، بنابراین اگر این یک نگرانی است، این پهپادی است که باید دریافت کنید.

با حرکت به سمت نرم‌افزار، Mini 3 Pro یک پهپاد «Pro» است زیرا دارای ویژگی‌های ایمنی و پرواز است که معمولاً برای پهپادهای پیشرفته DJI محفوظ است و این دلیل اصلی است که ممکن است بخواهید برای Mini 3 Pro بیشتر هزینه کنید. Mini 2 مقرون به صرفه تر است. پهپادها گران هستند و وقتی پرواز می کنم دائماً نگران برخورد با درختان و اشیاء دیگر یا پرواز خیلی دور هستم. همه پهپادهای DJI در جلوگیری از نابودی آنها بسیار خوب هستند، اما Mini 3 Pro کمی فراتر از آن است.

mini 3 pro 1


این شامل تشخیص موانع سه جهته دید دوگانه به جلو، عقب و رو به پایین است و در بیشتر موارد، این ویژگی ایمنی واقعاً من را از پرواز به داخل درختان باز می دارد. هنگامی که به یک جسم نزدیک می شود، پهپاد خیلی نزدیک نمی شود، اما شایان ذکر است که کاملاً بی خطا نیست زیرا نقاط کوری در کناره ها وجود دارد که می تواند باعث ایجاد مشکل شود.

Mini 3 Pro از فناوری Advanced Pilot Systems 4.0 DJI استفاده می کند که جدیدترین نرم افزار است. DJI وعده تغذیه پایدار تا 12 کیلومتری را داده است، و نمی‌دانم همه درخت‌های اطراف بود یا مکان من، اما قبل از اینکه اتصال را قطع کنم و پهپاد مجبور شد با خیال راحت خودش را به خانه برساند، نتوانستم به آن فاصله برسم. . خوشبختانه، ویژگی‌های ایمنی بازگشت به خانه Mini 3 Pro به آن اجازه می‌دهد که اگر نتواند با کنترلر ارتباط برقرار کند، بلافاصله به نقطه شروع خود بازگردد.

dji mini 3 pro 4


بسیاری از ویژگی‌های ایمنی، حالت‌ها و حسگرهای DJI منجر به تجربه پرواز ایمن‌تر می‌شود، اما مطالعه همه چیز و کاستی‌های موجود ضروری است، بنابراین اگر Mini 3 Pro را انتخاب می‌کنید، حتماً دفترچه راهنما را دانلود کرده و آن را به‌طور کامل بررسی کنید. به عنوان مثال، برخی از سیستم‌های بینایی روی سطوح با انعکاس زیاد، آب، در تغییرات شدید نور، یا در شرایط فوق‌العاده تاریک یا روشن کار نمی‌کنند، بنابراین برای ایمن نگه‌داشتن پهپاد، باید نکات داخلی و خارجی پهپاد را بدانید.

بسیاری از ویژگی‌های کوچک سرگرم‌کننده وجود دارد که Mini 3 Pro از آن‌ها پشتیبانی می‌کند، و این ویژگی‌ها با Mini 2 در دسترس نبودند. آنها برای ویدیوهای رسانه‌های اجتماعی و ضبط ورزش و سایر اقدامات مفید هستند. سه حالت Cine، Normal و Sport به همراه چندین گزینه مختلف عکس و فیلم وجود دارد.

Cine از سرعت پرواز کمتر (13 مایل در ساعت) استفاده می‌کند و حساسیت پرواز را برای فیلم‌های متلاطم کمتر کاهش می‌دهد، در حالی که حالت Sport، که سریع‌ترین حالت است، حداکثر سرعت را به بیش از 35 مایل در ساعت افزایش می‌دهد. نرمال در بین است و سرعت پرواز تا 22 مایل در ساعت را امکان پذیر می کند. قابل ذکر است، حالت Sport از اجتناب از اشیا پشتیبانی نمی کند، بنابراین باید با احتیاط از آن استفاده کرد. گزینه های مختلف ویدئو در زیر مشخص شده است.

  • FocusTrack: ActiveTrack 4.0 – دو حالت ActiveTrack وجود دارد. Trace یک سوژه (متحرک یا ثابت) را در فاصله و ارتفاع ثابت دنبال می‌کند و به سمت سوژه زاویه دارد. موازی یکسان است، اما از پهلو دنبال می شود.
  • FocusTrack: Point of Interest 3.0 – می توانید یک سوژه را تنظیم کنید و سپس پهپاد آن را به صورت دایره ای بر اساس شعاع تعیین شده و سرعت پرواز ردیابی می کند. این حالت اجتناب از مانع را غیرفعال می کند، بنابراین با احتیاط استفاده کنید. مانند Spotlight، فاصله، ارتفاع و کادربندی قابل تنظیم است.
  • FocusTrack: Spotlight 2.0 – می توانید دوربین را طوری تنظیم کنید که روی یک سوژه خاص قفل شود و پهپاد آن را در میدان دید نگه می دارد. همچنان می توانید Mini 3 Pro را به صورت دستی کنترل کنید، دور سوژه بچرخید، فاصله از سوژه را تغییر دهید و ارتفاع را تنظیم کنید. هم با اجسام ثابت و هم با اجسام متحرک کار می کند، بنابراین برای ضبط ورزش سرگرم کننده است.
  • MasterShots – در MasterShots، می‌توانید پهپاد را طوری تنظیم کنید که یک سوژه را در مرکز کادر نگه دارد، در حالی که پهپاد مانورهای مختلف پرواز را برای ایجاد یک ویدیوی سینمایی انجام می‌دهد.
  • QuickShots – چندین حالت عکاسی QuickShot وجود دارد که افکت های متفاوتی دارند. با Dronie، پهپاد به سمت عقب پرواز می کند و در حالی که دوربین روی سوژه قفل است، به سمت بالا پرواز می کند. راکت باعث می شود پهپاد در حالی که دوربین به سمت پایین باشد به سمت بالا پرواز کند، Circle پهپاد را به صورت دایره ای دور سوژه می فرستد و هلیکس به صورت مارپیچی به سمت بالا و اطراف سوژه می رود. همچنین یک حالت بومرنگ وجود دارد که باعث می شود پهپاد به صورت یک الگوی بالا و پایین در اطراف سوژه پرواز کند و Asteroid باعث می شود پهپاد به سمت عقب و سپس به سمت بالا پرواز کند و چندین عکس بگیرد و سپس به نقطه شروع بازگردد.
  • هایپرلپس – Hyperlapse ویدیوهای تایم لپس مختلفی ایجاد می کند، چند حالت مانند Circle (پهپاد را به صورت دایره ای می فرستد)، Course Lock (برای تعیین جهت) و Waypoint که در مسیر پرواز از ایستگاه های بین راه از پیش تعیین شده عکس می گیرد.
  • تیراندازی عمودی واقعی – Mini 3 Pro از عکس های عمودی با یک گیمبال که 90 درجه می چرخد ​​پشتیبانی می کند، بنابراین می توانید فیلم های عمودی پانوراما را انجام دهید.

خط پایین

اگر یک پهپاد غنی از ویژگی‌ها می‌خواهید که خیلی گران نباشد، دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های ایمنی و حالت‌های مختلف عکاسی باشد، Mini 3 Pro ارزش بررسی را دارد. این هواپیما نسبتاً بادوام است، پرواز آسانی دارد و زیر وزن 250 گرمی است، بنابراین مشمول برخی از محدودیت‌های ثبت‌نام مشابه پهپادهای بزرگتر نمی‌شود.

کنترلر RC یک افزودنی عالی برای پرواز و جایگزین محکمی برای کنترلر سازگار با آیفون است و ویژگی های ایمنی و قابلیت های بهبود یافته دوربین نسبت به Mini 2 خوب است.

نحوه خرید

Mini 3 Pro را می توانید از وب سایت DJI خریداری کنید. این پهپاد به تنهایی 669 دلار است و بسته نرم افزاری با کنترلر DJI RC-N1 (‌iPhone‌) 759 دلار است. مینی 3 پرو با DJI RC 909 دلار است. همچنین کیت های مختلف Fly More با باتری های اضافی و سایر لوازم جانبی وجود دارد که می توانید در کنار پهپاد خریداری کنید.

از هم‌اکنون، سفارش‌های Mini 3 Pro در اواخر ژوئن تحویل داده می‌شوند، اما تا ماه آگوست طول می‌کشد تا نسخه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر و بدون کنترلر RC در دسترس باشند.

توجه: DJI برای این بررسی یک Mini 3 Pro و لوازم جانبی MacRumors را ارائه کرده است. Mini 3 Pro در پایان بررسی به DJI بازگردانده شد. هیچ هزینه جبران خسارت دیگری دریافت نشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا