بررسی تخصصی

آزمایش SOS جدید اضطراری اپل از طریق ویژگی ماهواره

اپل امروز رسماً ویژگی جدید Emergency SOS از طریق ماهواره را که برای مدل‌های آیفون 14 در دسترس است، راه‌اندازی کرد، بنابراین فکر کردیم آن را آزمایش کنیم تا ببینیم چگونه کار می‌کند.

SOS اضطراری از طریق ماهواره به گونه‌ای طراحی شده است که به کاربران اجازه می‌دهد در مواقعی که اتصال سلولی یا وای‌فای در دسترس نیست، مانند هنگام پیاده‌روی، کمپینگ یا رانندگی در مناطق دورافتاده، به خدمات اضطراری متصل شوند.

این قابلیتی است که تنها زمانی برای استفاده در دسترس قرار می گیرد که اتصال نداشته باشید و سعی در برقراری تماس تلفنی یا ارسال پیامک داشته باشید، اما اپل دارای یک ویژگی دمو داخلی است تا کاربران بدون نیاز به آشنایی با آن آشنا شوند. تماس اضطراری برقرار کنید

در بخش تنظیمات > کمک‌های فوری اضطراری، بخش کمک‌های فوری اضطراری از طریق ماهواره با گزینه «آزمایش نسخه نمایشی» وجود دارد.

برای دریافت سریع کمک، SOS اضطراری از طریق ماهواره با پرسیدن یک سری سوالات در مورد وضعیت شما شروع می شود، مانند اینکه آیا گم شده اید، تصادف کرده اید یا مجروح شده اید. این اطلاعات همراه با شناسه پزشکی شما (در صورت فعال بودن) و موقعیت مکانی شما به خدمات اورژانس محلی ارسال می شود.

اگر مکان خدمات اضطراری محلی پیام‌های متنی را بپذیرد، اطلاعات مستقیماً ارسال می‌شود، و در غیر این صورت، از طریق یک مرکز رله با اپراتورهای آموزش‌دیده اپل که اطلاعات را همراهی می‌کنند، می‌رود.

جزئیات از طریق یک رابط پیام متنی ارسال می شود که به پاسخ دهندگان اضطراری اجازه می دهد تا با شما پیامک ارسال کنند تا اطلاعات مورد نیاز برای نجات را جمع آوری کنند. به عنوان مثال، اگر در یک تصادف رانندگی هستید، امدادگران ممکن است جزئیات بیشتری در مورد مکان، سطح باتری آیفون، آنچه اتفاق افتاده و اینکه آیا شما در معرض خطر فوری ناشی از نشت گاز یا مایع هستید، بپرسند.

آیفون 14 سفارش دادید؟ Verizon دارای 20% تخفیف قاب‌ها و محافظ‌های صفحه برای آیفون جدید شماست
>

SOS اضطراری از طریق ماهواره برای کار در فضای باز با دید واضح از آسمان است و این بهترین اتصال را تسهیل می کند. اگر دید واضحی داشته باشید، متون با اندازه کوچک می‌توانند فقط در 15 ثانیه ارسال شوند، و آیفون شما را راهنمایی می‌کند که برای بهترین اتصال، آیفون خود را کجا نگه دارید.

مسیرهای چرخش به چپ یا راست برای اتصال به ماهواره را می‌بینید، و در صورت داشتن اتصال ضعیف و اقداماتی که می‌توانید برای بهبود آن انجام دهید، مانند حرکت به نقطه‌ای با اتصال بهتر، روی صفحه به شما هشدار داده می‌شود. نمای آسمان

اگر اتصال قوی وجود نداشته باشد، ممکن است چندین دقیقه طول بکشد تا پیام‌ها به عقب و جلو ارسال شوند، اما هدف آیفون این است که شما را به مکانی ایده‌آل برای ارتباط هدایت کند. SOS اضطراری از طریق ماهواره محدود به پیامک‌های اضطراری با پاسخ‌دهنده‌های اضطراری است و نمی‌توان از آن برای ارسال پیامک به دوستان و خانواده استفاده کرد.

با این حال، اگر از طریق ماهواره درخواست کمک می‌کنید، این ویژگی می‌تواند به مخاطبین اضطراری شما هشدار دهد و همچنین می‌تواند برای به‌روزرسانی موقعیت مکانی شما از طریق Find My هنگامی که اتصال تلفن همراه یا WiFi ندارید، استفاده شود. وقتی هیچ اتصالی در دسترس نباشد، گزینه‌ای برای به‌روزرسانی موقعیت مکانی خود از طریق ویژگی «موقعیت مکانی من از طریق ماهواره» در زیر برگه «من» در برنامه «یافتن من» مشاهده می‌کنید.

SOS اضطراری از طریق ماهواره در همه مدل‌های آیفون 14 موجود است و امروز در دسترس است. برای استفاده از این ویژگی باید iOS 16.1 یا بالاتر را اجرا کنید و نیازی به به روز رسانی نرم افزاری نیست. SOS اضطراری از طریق ماهواره در حال حاضر در ایالات متحده و کانادا در دسترس است و در ماه دسامبر به فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا گسترش می یابد.

بهترین معاملات هفته اپل: صرفه جویی در Apple TV 4K، iPod Touch Closeouts، و iMac
>

از هم اکنون می توانید از Emergency SOS از طریق ماهواره به صورت رایگان استفاده کنید و اپل اعلام کرده است که برای مدت دو سال بدون هیچ هزینه ای در دسترس همه دارندگان آیفون 14 خواهد بود. هنوز هیچ صحبتی در مورد هزینه آن در پایان این دوره دو ساله وجود ندارد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا