بررسی تخصصی

SOS اضطراری از طریق ماهواره، دانش آموزان گرفتار در یوتا کانیون را نجات می دهد

SOS اضطراری آیفون 14 از طریق ویژگی ماهواره ای هفته گذشته سه دانش آموزی را که در یوتا دره نوردی می کردند و در منطقه ای بدون سیگنال سلولی گیر می کردند نجات داد. Emergency SOS از طریق ماهواره که سپتامبر گذشته معرفی شد، طراحی شده است تا به کاربران آیفون 14 امکان دسترسی به ارتباطات ماهواره ای برای دریافت کمک در مواقع اضطراری را بدهد.

SOS اضطراری از طریق ماهواره iPhone YT
دانشجویانی که درگیر بودند با یوتا صحبت کردند به تلویزیون (از طريق AppleInsider) و مصیبت خطرناک آنها را شرح داد. یکی از دانش‌آموزان، بریجر وودز، گفت که آن سه در مورد یک “دره بسیار باحال” شنیده بودند که تصمیم گرفتند آن را بررسی کنند زیرا تقریباً یک سال بود که دره نوردی کرده بودند.

در داخل دره، آن‌ها با منطقه‌ای مواجه شدند که به‌طور غیرمنتظره‌ای دارای آب عمیق بود، که احتمالاً ناشی از زمستان مرطوب در یوتا بود. وودز و یکی دیگر از دانش‌آموزان، جرمی مامفورد، بیش از یک ساعت در استخر گیر کرده بودند، اما در نهایت توانستند بیرون بیایند و عمیق‌تر ادامه دهند. آنها با استخر دیگری روبرو شدند که آب در آن عمیق بود و نتوانستند بیرون بیایند.

دو نفر از دانش‌آموزان علائم هیپوترمی را داشتند و به دلیل موقعیت دره، سیگنال سلولی وجود نداشت، اما دانش‌آموز سوم، استفان واتس، یک آیفون 14 داشت. به گفته مامفورد، هر 20 دقیقه یک “ماهواره” در محل خود قرار می گرفت و با نگه داشتن تلفن بالا، آنها می توانستند سیگنال ماهواره ای کافی برای ارسال پیامک به 911 دریافت کنند.

در حالی که منتظر خدمات اضطراری بودند، این سه نفر توانستند با استفاده از طناب و کارابین از استخر عمیق خارج شوند. با وارد شدن به شوک هیپوترمی وودز، آنها هنوز نتوانستند از سوراخ 10 تا 15 فوتی که در آن بودند خارج شوند. در عوض، آنها چوب رانش را پیدا کردند و آتش را برای گرم کردن شروع کردند در حالی که خدمه اورژانس برای نجات آنها آمدند.

خدمه هلیکوپتر از سالت لیک سیتی و امدادگران از آریزونا وارد شدند و در نهایت هر سه دانش آموز آسیبی ندیدند. گروه گفت به تلویزیون که توصیه می کنند در مواقع اضطراری از تلفن ماهواره ای در ماجراجویی استفاده کنید.

SOS اضطراری از طریق ماهواره قبلاً در چندین موقعیت تهدید کننده زندگی دیگر مورد استفاده قرار گرفته است، از جمله زمانی که یک مرد آلاسکایی در بیابان سرگردان شد و زمانی که مردم درگیر یک تصادف جدی در جنگل ملی آنجلس در کالیفرنیا شدند.

ماهواره اضطراری از طریق SOS برای همه کاربران آیفون 14 در کشورهای منتخب در دسترس است و در مواقع اضطراری و عدم دسترسی به وای فای یا اتصال سلولی می‌تواند فعال شود. استفاده از این ویژگی به مدت دو سال رایگان است و اپل هنوز جزئیاتی در مورد هزینه آن در آینده ارائه نکرده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا